TENTOONSTELLING Bliksem-Afleiders. DIENSTBODE Advertentie ii, der Prijzen in de IiOtCrfj ZOIldei* HictCIl, ten behoeve van de Leidsche Breischolen bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Dk. SPOOR en Dl. DE JONG, monniken en 18,198 nonnen. Bovendien huisvesten in de kloosters nog 466 8 leeken van beide seksen. Het beweren volgens 't welk Mgr. de Mérode naar Parijs is gekomen om Keizerin Eugenie uittenoodigen Rome te ko men bezoeken, is even ongegrond als dat, volgens hetwelk die prelaat naar het congres van Mechelen is vertrokken. Alleen de ongunstige staat zijner gezondheid heeft die reis noodig gemaakt. Hij lijdt namelijk aan zware koortsen, waar tegen hij de hulp van den geneesheer Cruveilher heeft in geroepen, onder wiens behandeling hy zich op dit oogen- blik bevindt. Den 22sten October zal de voormalige Koning van Araucanie voor de correctionnele rechtbank te Parijs wegens opligting en het voeren van onwettige titels verschijnen. Hij moet namelijk aan zijn huisheer een wissel van 2200 frs. in betaling hebben gegevendien hij met den titel van Prins Antoine Aurélie, Koning van Araucanie Patogonie enz. on derteekend had. Naar men verneemt, zal de Fransche strafkolonie Cayenne opgeheven eu hare bevolking naar Nieuw-Caledonie overge- bragt wordenop grond dat het klimaat aldaar minder on gezond is. In een der gemeenten van het Kanton Crenelly is dezer dagen een huwelijk voltrokken tusschen een oud krijgs- die 90 jaren oud is, en een vrouw van 84 jaren. Bij man dat huwelijk hebben zij een kind gewettigd, ongeveer 60 jaren ouddat reeds grootmoeder is. Blijkens het jaarverslaguitgebragt in de algemeene vergadering van The European Bank te Londen, hadden de filiaalbanken in Amsterdam en Rotterdam zeer bevredigende resultaten opgeleverd. Het plan tot het stichten van internationale scholen te Londen zal, nadat er eenige tijd lang over gesproken is, eindelijk tot uitvoering komen. Men wil in de vijf voor naamste landen van Europa stichtenwelker leerlingen op gezette tijden van het eene land naar het andere zullen trekken zoodat zij in de gelegenheid zijn om zich met de talenwelke in die verschillende landen gesproken worden bekend te maken. De eerste dezer scholen zal te Saint Ger main-en-Laye worden gevestigd. Leerlingen van alle landen van Europa kunnen daar onderwijs ontvangen. De predikant T. Burgers aan de Kaap de Goede Hoop iszoo als algemeen verwacht werddoor de Synodale com missie met eenparige stemmen in zijn bediening als Evan geliedienaar geschorst, als beschuldigd en overtuigd van //ket terij." Het schijnt dat Ds. Burgers gezegd heeft, dat hij niet geloofde aan //liet persoonlijk bestaan van den duivel"; dat hij loochende //de onzondigheid van Christus mensche- lyke natuur," dat hij geloofde aan //de begeerlijkheid in Je zus eigen vleesch terwijl hij eindelijk herhaaldelijk ontkend heeft, wat ten duidelijkste gebleken is waarheid te zijn. Wanneer Ds. Burgers vóór of op den lsten Maart 186 5 met schulbekentenis terug trekt de dwalingen, waaraan hij zich schuldig maakte, dan kan hij nog genade vinden bij de genoemde commissie. Men betwijfelt intusschen of Ds. Burgers vrede zal hebben met deze beslissingen men ge looft dat hijeven als Ds. Kotzézich tot het burgelijke gerechtshof zal wenden. Yan den lsten Januarij tot ultimo Junij werden van de Kaap de Goede Hoop naar Holland uitgevoerd 710 ba len wol, naar Engeland 30,562 balen en naar de Yereenigde Staten 23,220 balen. OFFICIEEL NIEUWS. De BurgemeesterHoofd van het Gemeente-bestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zyu ter hand gesteld twee, op den 9den dezer invorderbaar verklaarde, Kohieren, als: een van het Patentrecht, houdende aanslagen voor de Wijken 7, 8 en 9en een voor de belasting op het personeel, bevat tende voljaarsch aanslagen 1ste quartaalbeiden over het dienstjaar 1864 en 1865 terwijl ieder verpligt is zijn aan slag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd, 1°. door C. Koster, winkelier, om in het huis in de KraaijerstraatWijk III, N°. 287 een koffij» branderij te mogen oprigten2°. door C. J. van Izenburg, vleeschhouwerom het pakhuis op de Beestenmarkt (Fok kerspoort), Wijk V, N°. 50, tot stalling voor runderen en kalveren te mogen bezigen; 3°. door H. C. van Ben ten, smid tot het plaatsen van een smidsein het huis op de Pieterskerkgracht, Wijk IV, N°. 549. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de commodo et incommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Donderdag den lsten September, des voor middags ten 11 uur. Heden overleed de jongste onzer lie velingen, SYBRAND, oud 1^ jaar. Dr. J. A. VAN DISSEL Sz. M. M. J. L. VAN DISSEL, Scheurkogel. Samarang, 7 Julij 1864. Eenige kennisgeving Heden overleed na een langdurige ziekte in den ouderdom van ruim 48 jaren, Mejufv. CATHARINA OVER MAN geliefde Echtgenoote van J. VAN KOOLBERGEN. N. Amstel bij Amsterdam, 28 Augustus 1864. Door ziekte verlangt men ten spoe digste eene bekwame die een goede burgerpot kan koken netjes het huiswerk verrigt en met de drooge wasch kan omgaan, P. G. en van goede getuigenissen voorzienop een buitentje nabij 's Gravenhage; goed loon naar bekwaamheid. Brieven francoonder Nommer 12, aan het Bureau Dagblad. Dames Directrices der Breischolen zijn voornemens eene TENTOONSTEL LING der ingezonden prijzen voor de Loterij te houden op VrijdagZatur- dag, MaandagBingsdag en Woensdagden 2den, 34^ 5den> 6den en 7den September in het gebouw van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op het Rapenburg, van des morgens te 10 uur tot des namiddags te half vier uur. Zij mogen zich verheugen in eene overgroote menigte van schoone en prachtige prijzen, haar zoowel door leden van de Vorstelijke familie, als door Stad- en Landgenooten toegezonden, en noodigen daarom een ieder uit, de Tentoonstelling met een bezoek te willen vereeren. De toegang is gesteld op 25 Cents, tot goedmaking van de kosten. Op de Tentoonstelling en bij den Concierge van het gebouw zal er gele genheid zijn om nog loten te verkrijgen a ?5 Cents; terwijl, na de sluiting van de Tentoonstelling de VERLOTING zal aanvangen op Vrijdag daaraan volgende zullende de houders der loten de prijzen kunnen laten halen op Maandag en Dingsdagden 12den en 13den September aan bovengenoemd gebouw. De ondergeteekendenbekeud met het maken van BLIKSEM-AFLEIDERS op molenskerken of huizenverzoeken ieders gunst en recommandatie. te Dirkshorn.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3