Dingsdag 30 Augustus. N°. 1389. A0. 1864. Binnenlandsch Nieuws. f r Z. M. de Koning heeft Zondag een afscheidsbezoek gebragt aan Z. K. H. den Grootvorst troonopvolger van Rus land. Z. K. H. heeft daarop in den loop van den dag af- scheids-bezoeken afgelegd bij HH. MM. den Koning en de Koningin. De Grootvorst is Zondag morgenna het zeebad te Scheveningen te hebben gebruikt, vergezeld van den Russi- schen gezant, den generaal MansourofF, en gevolg, uit de residentie naar Utrecht vertrokken. De hooge reiziger be geeft zich naar Soestdyk, ten einde een afscheidsbezoek te brengen bij HD. tante, H. M. de Koningin-moeder, wer- waarts de generaal Mansouroff den Vorst begeleidt. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft aan de Israëlitische gemeente te Enschedé, ten behoeve der te herbouwen synagoge, de som van f 100 geschonken. -Bij gelegenheid der manoeuvres ir, het Kamp van Mil- ligendie 11. Donderdag gehouden zijn, heeft de majoor Ledel van het 3de bataillon jagers zijn been gebroken door het struikelen en vallen van zijn paard. Hij is naar Garderen ter verzorging gebragt, dewijl er geen ziekenwagen bij de troepen was en men zich te ver van de ambulance bevond. Vrijdag namiddag te 5 uur is Z. K. H. de Prins van Oranje in het Kamp aangekomen; de tirailleur-compagnie van het 2de bat. 4de reg. infanterie rukte dadelijk met het vaandel en de muziek uit en stelde zich als eerewacht aan de tent van Z. K. H. De hoogleeraren J. J. Doedes en M. Hoekrespec tively rector magnificus en secretaris der academie te Utrecht, zijn door den academischen senaat aldaar afgevaar digd tot het bijwonen der feesten te Groningen, te houden ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan der Groningsche academie. De Koninklyke Zoölogische Botanische Tuin van ac- climatatie te 's Hage is dezer dagen verrijkt met 2 Oost- Indische herteneen buffel en verscheidene exemplaren van vreemdsoortig gevogelte. Men heeft reeds een begin gemaakt met de afbakening van het terreingelegen achter het hoofd gebouw aldaar. In de volgende maand zal met de bewerking van den grond worden begonnen. Met November a. s. zal het Hotel de l'Europe te 's Hage van eigenaar veranderendoordien mad. de Witdoor gevorderde jareneen gewenschte rust gaat genieten. De naam dien zij zich, door hare goede bediening, in het bui tenland had weten te verwerven, is algemeen bekend. Thans is eigenaar van dat hotel geworden de heer G. Paulez (de zoon). De rijke ondervinding, die hij bij zijn vader heeft opgedaanstrekt tot waarborgdat hij zich in zijn nieuwe zaak het vertrouwen allezins zal waardig maken. Zondag namiddag heeft de huisvrouw van den Indi- schen emeritus predikant v. d. B., wonende in de Korte Molenstraat te 's Gravenhage, door het innemen van vi triool, getracht zich het leven te benemen. Hoewel nog niet overleden, verkeert zij in hoogst bedenkelijken toestand. Te Haarlem zijn in het geheel voor de hoogere bur gerschool met 5jarigen cursus aangenomen 40 leerlingen voor de 1ste klasse, 10 voor de 2de, 7 voor de 3de en 3 voor de 4de klasse. De inspecteur voor het middelbaar onderwijs Dr. Steijn Parvé was bij het examen tegenwoordig. Naar men verneemt, heeft de te Zwolle bestaande vereeniging van werklieden, onder de kenspreuk: //Door oefening wordt de kunst verkregen," het plan gevormd, om eerlang met al de leden een reis naar Amsterdam tq maken ten einde het paleis voor Volksvlijt te bezigtigen. Het getal kiezers voor het lidmaatschap der Provinciale Staten bedroeg in 1862 te Enschedé 161 en in het volgende jaar 76. Dat voor den Gemeenteraad kwam van 228 op 126. Die aanzienlijke vermindering was het gevolg van de vrij dommen van grondbelasting en de éénjarige vrijstelling van personele belasting, ten gevolge van den brand in Mei 1862. Sedert eenige dagen is te Bergen-op-Zoom het gerucht verpreiddat door het comité van verdediging een voorstel zoude gedaan zijn om de vestingen Bergen-op-Zoom en Maastricht te slechten; men wil, dat het verblijf van den inspecteur der fortificatiënalsmede van den commandant der 1ste militaire afdeeling, hiermede in verband zoude staan. Men verneemtdat de gemeente Sneek voor den ge- projecteerden Noord-Hollandschen Eriesschen spoorwegheeft ingeschreven voor de som van f 250,000, te betalen in 10 jaren en dat zich uit de ingezetenen aldaar een afzonderlijk|*^^^^fc* commissie heeft gevormdwelke van hare zijde deze verder zoekt te doen behartigen, zoo in de stad SneekVjitev daar buiten in Friesland. Ml EIDSC Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; ;i u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Wgst-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand* Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur '9 av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. a*. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. V J

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1