N°. 1388. Maandag 29 Augustus. A0. 1864. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren A. von Magnus, laatstelijk raad van legatie bij het Pruissisehe gezantschap te'sHage, en J. F. M. Ernst, majoor der genie in Deensche dienst; en op hunne aanvragen pensioen verleend aan den majoor M. F. A. d'Hamecourt van het wapen der artillerie en aan den kapt. A. W. Rodeman van het instructie-bataillonde laatste met toekenning van den rang van majoor. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Ooltgensplaat den heer J. Rosierthans commies ter directie van 'sRijks belastingen te Arnhem, en tot directeur van het postkantoor te Utrecht den heer S. Gille Heringa, thans te Schiedam, en te Maastricht den heer U. H. Sedee, thans te Almelo. Z. Keiz. H. de Grootvorst Nicolaas zal Zondag vroeg tijdig de badplaats Scheveningen per rijtuig verlaten en zich naar Rotterdam begeven, ten einde van daar ten 12 uur 25 minuten de reis per spoortrein naar Kopenhagen voortte- zetten. Z. Keiz. H. de grootvorst Nicolaas heeft, zoo men verneemt, voor HD. vertrek van de badplaats Scheveningen vele geschenken aangeboden en giften toegekendzoo als aan den heer Burgemeester Jhr. Mr. Gevers Deynoot, een prachtigen ring met edelgesteenten voorzien van HD. naam cijfer; aan 's Konings opperstalmeester, den baron Snou- ckart Jvan Schauburg, een gouden snuifdoos met juweelen omzet eveneens met naamcijfer; den heer Behr, commissa ris van politie, een fraaijen gouden ring, ook met diaman ten omzet en met het naamcyfer prijkende. Voorts heeft Z. Keiz. H. vele geschenken doen overhandigen aan het per soneel dat bij HD. dienst heeft verrigt, zijnde ook de bad meester de heer K. Schouten, met een sierlijken ring be giftigd. Daarenboven heeft Z. Keiz. H. voor de algemeene armen der residentie ƒ1500 en aan de politie een ge schenk van ƒ150 toegekend. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat zijn gewone audientiën op Woensdag en Donderdag 31 dezer en 1 September a. s. niet zullen plaats hebben. Graaf Venevitinoff, groot ceremoniemeester van Z. M. den Keizer aller Russen, is in de residentie aangekomen en aan het hotel Faulez afgestapt. Vrijdag heeft de arrond-rechtbank te 's Hage uitspraak gedaan in de zaak van den Hertog van Brunswijk tegen den heer Sorel. In de vorige zitting was namens den heer Sorel geconcludeerddat de Nederlandsche rechter zich on bevoegd zou verklaren om van deze vordering kennis te ne men aangezien beide partijen vreemdelingen waren. De recht bank heeft zich met de clonclusie van den procureur Troost, namens den Hertog gedaanen met het requisitoir van den officier van justitie vereenigendede exceptie ongegrond ver klaard en gelast ten principale voort te procederenden heer Sorel in de kostenop de exceptie gevallenveroordeelende. De arrond.-rechtbank te Zwolle heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den heer J. G. van Rijnen dezen schuldig verklaard aan poging tot omkooping van den ge vangenbewaarder Lengton. Zij heeft den beklaagde, overeen komstig het requisitoir van het Openbaar Ministeriever oordeeld tot een cellulaire gevangenzetting voor den tijd van 45 dagen en tot betaling eener boete van ƒ50 en de pro ces-kosten. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Graven hage, van 23 dezer, is ingekomen een missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 29 Julij jl., waarbij de aandacht van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland by vernieuwing wordt gevestigd op een in der tijd door den waterstaat opgemaakt plan van verbetering van den waterweg van 's Gravenhage naar en langs Delft door verdieping tot 2,80 el onder Delflands boezempeil, afsnijding van bogten verwijding van bruggen tot 7,70 el, alsmede door deze in- terigten met beweegbare gedeelten, aan die vergadering te ruggezonden bij Zijner Excellence's missive van 8 January 1864 N°. 174 (3de afd.) en inlichting verzoekende of de betrokken Gemeentebesturendie een eerste belang bij de zaak hebben, de uitvoering van dit ontwerp wenschen te aanvaarden, in welk geval Z. Exc. bereid is het verleenen van 's rijks hulp in gunstige overweging te nemenzullende echter de mate dier hulp afhangen van betgeen de provincie genegen is ter zake te doen. Gedep. Staten hebben besloten de hierboven omschreven stukken te doen toekomen aan gemeester en Wethouders van 's Gravenhagemet/l'erzqe^. om aan de beoordeeling van den Raad dier gemeenteais LE1D8CH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; *1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 1-0 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oo»t-Iadi»obe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand* RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 m. a». Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; dor In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1