Langs den Rhijn, DIENSTBODE, ZEEPIJNAPPEL SAP. J. J. L. TEN KATE. Advertentiën. Bloedspuwing Longaandoening Bleekzucht. Alom verkrijgbaar: l)e ijs- en sneeuwvelden der Alpendie ook vele of fers eischenzijn even begeerig de lijken der ongelukkigen le behouden, die zij verzwelgen als de oceaan; hij de be klimming van den Mont-blanc door graaf Schoenkirchen is een jeugdig geleider, Couttet, tegen de waarschuwing van andere gidsen aan een sneeuwbrug overgaande, doorgezakt en in den afgrond gezonken. Te Chamounix werd hulp ge haald een jongeling van 24 jaarPayotliet zich aan een touw naar beneden zakken, maar tot 80 voet diepte was door hem niets van den ongelukkige bemerkt; de ademha ling was hem zoo moeijelijk, dat hij spoedig het sein tot ophalen moest geven. Daarna liet men een flesch aan een touw van 200 voet in de diepte; maar ook daarmede be reikte men den grond niet, en de flesch was geheel met ijskegels bedekteen bewijs dat Couttet zonder lang lyden moet bezweken zijn, als hij zelfs levend op den bodem te recht gekomen is. Om een bewijs te leveren hoedanig de waarde van den grond in de City gerezen isten gevolge van de manie tot het aanleggen van spoorwegenwordt uit Londen ge meld dat een klein stukje grondin de onmiddellijke na- hijheid van Mansion House, verkocht is tegen den prijs van 1,800,000 per acre (morgen). De correspondent van den Times te Konstantinopel zegt in een brief van den 8sten dezer hetgeen volgt: De bijbelmagazijnen en boekwinkels der bijbelgenootschappen in het Turksche gedeelte der hoofdstad zijn weder geopenden vier van de zes personendie wegens de pogingen tot ver breiding der Protestantsche godsdienst door de Turksche po litie in hechtenis waren genomenzijn weder op vrije voe ten gesteld. Aangaande de beide anderen zeiden de Turksche overhe den, dat die personen niet veilig voor aanrandingen van de zijde der bevolking zouden zyn, indien zy thans in vrijheid gesteld wierden, maar dat zij hiertoe bereid waren, indien het Engelsche gezantschap der verantwoordelijkheid voor de gevolgen op zich wilde nemeneen aanbod hetwelk natuur lijk moest worden afgewezen en gelijk staat met een weige ring om de vrijheid aan die lieden terug te geven. De Montreal Herald geeft berigt van den brand der gevangenis te New-York; de cipier het vuur ontdekkende, ging naar den sheriff, zijn vrouw en den knecht bevel ach terlatende de gevangenen in veiligheid te brengen. De vrouw ging naar boven, maar de stiklucht verschrikte haar zoo, dat zij tot redding harer kinderen weder naar beneden ging. Intusschen nam het vuur de overhand; gelukkig kon men van buiten met een ladder de eerste verdieping nog tydig bereikenen door het openhakken der traliën en verder van deuren, de gevangenen bevrijden; op de bovenver dieping waren echter drie vrouwenmoeder en twee doch ters, beschuldigd van kindermoord men zag ze aan de vensters, men hoorde hare kretenmaar er was geen middel tot red ding. Velen uit de menigte vielen op de knieën, om den spoedigen dood der ongelukkigen aftebidden; de predikant Barnabe beklom met levensgevaar den ladderom de vrou wen van daar nog laatste troostwoorden toetesprekenwel dra zag men de vlammen rondom haar opflikkeren en ver nam men niets meer dan 't geknetter der vlammen. Als een voorbeeld hoe het thans in het Amerikaan- sche leger toegaat, en hoe verregaande ligtzinnig de bevel voerders zyn in dezen oorlog op leven en dood tusschen Noord en Zuid, deelt een correspondent uit New-York het volgende mede: Bij de bestorming van Petersburg op den 30sten Julij was Grant niet afwezig, maar hij sliep op een half uur afstand in zyn tent. De twee generaals, aan wie de leiding van den aanval was opgedragen, kregen op de plaats zelve twist, juist op het oogenblik dat de aanval zou beginnenover hunne ancienneteit en rang. De brigade- en divisie-kommandanten, die de stormkolonnes moesten aan voeren, bleven buiten schot en hielden zich in de achter hoede. De adjudanten die de bevelen moesten overbrengen werden neergeschoten, zoodat zamenwerking onmogelijk werd. Bovendien verloren de troependie geen aanvoerder had den, spoedig den moed en zij weken alras toen er geene versterking kwam opdagen. Na de nederlaag, die Grant meer dan 7000 man kostte, verklaarde deze dat het zyn troepen aan fighting spirit, aan vechtlust, ontbrak. Van de 100,000 man waarmede hij in Mei den veldtogt begon, zijn er maar 25,000 over. 40 a 50,000 zijn gesneuveld of gekwetst, de anderen gedeserteerd. In plaats van de oud gedienden voor den aanval te bezigengebruikte hij jonge troepen of regementen kleurlingendie nog niet eens met de wapenen wisten omtegaan. Terwijl op de eene plaats storm geloopen werd, stonden tegenover de andere forten de sol daten geweer aan den voetroerloos de bevelen aftewachten die niet kwamen. Geen wonder dat waar zulk een organisatie bestaat een nederlaag de gewone uitslag is. Heden overleed onze Oom, de Heer C. FELIX, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, P. G. HOUTHUYSEN, Executeur. Leiden, 24 Augustus 1864. Bij eeDe fatsoenlijke weduwe met ééne dochter, in de nabijheid der Stad is gelegenheid tot INWONING, met ge bruik van ééne vrije beneden voorkamer, voorzien van vele gemakkenkost en bediening tegen een matigen prijs. Brie ven francoonder letters Z. 4%. aan het Bureau Dagblad. Door ziekte verlangt men ten spoe digste of met 1°. September eene bekwame die een goede burgerpot kan koken netjes het huiswerk verrigt en met de drooge wasch kan omgaan, P. G. en van goede getuigenissen voorzien, op een buitentje nabij 's Gravenhage; goed loon naar bekwaamheid. Brieven francoonder Nommer 12, aan het Bureau Dagblad. Dit onschadelyk geneesmiddel biedt verrassende uitkomsten aan. Op voor schrift en onder medewerking van een beroemd geneesheer wordt hetzelve geperst uit de geurigste en fijnste planten des pijnbooms. BEWIJS VAHJ GEMEZirVG. Mijn Heer 1 Den korten tijd dat ik UEd. geneeskrachtig zeepijnboom-sap gebruikkan ik niet anders dan deszelfs gunstige uitwerking roemenwant ik ben veel gebeterd, de koorts blyft achter, de hoest vermindert, de eetlust komt terug, en ik schijn als te herleven. Zend mij daarom nog eenige fles- schen ter volkomene genezing. Ik noem my hoogachtend uw dankbaren dienaar. Antwerpen, Julij. (u)as geteehend) J. WAGEMAN. Verkrijgbaar by den depothouder voor Nederland M. CLÉBAN, in de Huidenstraat, KK 278 te Amsterdam. De prijs is per flesch a f 1,20, per 6 fles8chen a ƒ1, en per 12 flesschen a 80 ct. Aldaar is tevens gratis verkrijg baar een boekje met nadere inlichtingen omtrent dit heilzaam geneesmiddel. Proza en Foëzy. Een Reisboeksken, door Prijs f 1.90. Met fraaye Staalplaten 2.70.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3