BOVENHUIS Nieuwe verbeterde SNIJ BOONENMOLENS met stalen Sleufstukken. der Messageries Impériales. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. vuldig zich wachten voor het verontrusten der gemeente door een met die verklaring strijdige prediking. Die verklaring luidt als volgt j //Wij ondergeschrevenen door het Provinciaal kerkbestuur van(of door de Commissie tot de zaken der Waal- sche kerken) tot de openbare Evangeliebediening in de Ne- derlandsche Hervormde Kerk toegelatenverklaren bij dezen oprechtelijkdat wij naar het grondbeginsel der Christelijke Kerk in 't algemeen en der Hervormde in 't bijzonderGods heilig Woord, in de schriften des Ouden en Nieuwen Ver- bonds vervat, van ganscher harte aannemen en oprechtelijk geloovendat wij des zins en willens zijnden geest en de hoofdzaak der leerwelke in de aangenomen formulieren van éénigheid der Nederlandsche Hervormde Kerk begrepen is, getrouwelijk te handhaven; dat wij mitsdien den gan- schen raad Gods, inzonderheid Zijne genade in Jezus Chris tus als den eenigen grond der zaligheid, ernsiig en van harte, naar de gaven ons geschonken, aan de gemeente zul- leu verkondigen; dat wij op de bevordering van godsdiens tige kennis, van christelijk geloof en leven, ons met allen ijver zullen toeleggen en orde en eendragt voorstaan en aan- kweekenen dat wij alzooonder opzien tot de hulp die ■van boven is, de belangen van Gods Koningrijk en in 't bijzonder die van de Nederlandsche Hervormde Kerk zorg vuldig zullen behartigen, en, naar vermogen, aan de bevordering daarvan medewerken verbindende wij ons bij deze onze hand- teekening tot al het voorschreveueen1 om, zoo wij bevon den worden tegen eenig gedeelte van deze verklaring en be lofte gehandeld te hebben deswege ons te zullen onderwer pen aan de uitspraken der bevoegde kerkelijke vergaderingen." Men verneemt dat een der beschuldigden van den moord op den pastoor te Rietmolenbij Needemet name Duivelshof, na door een ziekte te zijn aangetast, tot de volledige bekentenis zijner schuld is gekomen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 6 uur 50°, des avonds te 8 uur 48°, te 1Ü uur 46°. Woensdag morgen te 5 uur 47°, te 8 uur 52°, 's middags te 12 uur 55°, 's namiddags te 4 uur 55°. Zondag avond heeft aan de werf te Antwerpen een ongeluk plaats gehad. Een Hollandsche dame van ongeveer 18 jarenaan boord der stoomboot Telegraaf willende gaan miste den gang en viel in de Schelde. Alle pogingen die men aanwendde om haar te reddenwaren vruchteloos. Men verzekert, dat zij tot een aanzienlijke familie behoort. - Tijdens de Koning van Pruissen zich te Gastein be vond, wandelde hij op de gewone wandelplaats, alwaar een groot aantal kramen, voorzien van luxe-artikelen van verschil lenden aard stonden. Een Tyrolerin den Koning voorbij ziende gaanzonder zich iets van hare waar aanteschaffenvoegde hem de volgende woorden toe: nZeg eens Koning, zult gij mij dan niets afkoopen De Koning wendde zich om be schouwde de jeugdige koopvrouw en het scheen dat de in druk daardoor te weeg gebragtgunstig voor haar was want de Koning keerde terug en werd eigenaar van vele fraaije zaken en dong natuurlijkerwijze niets af van den prys, welke de fraaije Tyrolerin had gevorderd. Het dagblad II Movimento wederspreekt het gerucht, dat de generaal Garibaldi zich naar Acqui begeven zal. Hij is niet voornemens Caprera te verlatenwaar zijn gezond heid ook zonder het gebruik van badenvoortdurend be ter wordt. Dat de beroemde Dr. Nelaton naar Caprera ko men zal wordt insgelijks wedersproken. Op den feestdag des Keizers ontving de Fransche consul te Kiel het bezoek van den bisschop van Osnabruck die hem verzocht zijnen dank aan Keizerin Eugenie overte- brengendie voor den torenbouw der R. C. kapel te Kiel de som van 2000 francs heeft geschonken. De ongeregeldhedendie te Jersey Woensdag en Don derdag plaats hadden, waren ontstaan uit voorlezingendie door den heer T. G. Owens van Londen werden gehouden en uitsluitend ten doel haddenom de kerkelijke leerbe grippen der Catholieken te bestrijden. Reeds den Dingsdag bij zijn eerste lezing ontstond er zulk een rumoer dat zijn leven bedreigd werdzoodat zijn vrienden hem uit de zaal moesten helpen om hem aan het gevaar te doen ontsnap pen. Den volgenden avond kwamen een aantal personen met knuppels gewapend bij den ingangen naauwelijks was de spreker begonnen of de glazen van het gebouw werden in geworpen en een brandgeschreeuw vermeerderde het rumoer. De spreker toog naar een ander locaalmaar werd onmid- delijk door de menigte gevolgd. De eigenaar der zaal liet de gaslichten uitdraaijenten gevolge waarvan de aanval lers aftrokken. Met overleg van den gouverneur werd de volgende avond de lezing hervat; maar de eigenaar weigerde de zaal te openenzoodat een sterke policiemagt aanrukte met het bevel tot opening. Weldra stond de redenaar voor het talrijk gehoordat de zaal vuldeterwijl nog meer dau aan 15 00 personen de toegang werd geweigerd. Na afloop der lezing werd de spreker met een voldoende poli- tiemagt huiswaarts geleid en later hebben zich de ongere geldheden niet hervat. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon Vrouwe SOPHIE VON BöNNINGHAUSENgeliefde Echtge- noote van FERD. DRIESSEN. Leyden, 24 Augustus 1864. Er wordt gevraagd in een drukke iilïISSRED ER IJ een bekwaam VUURWERKER en twee BANKWER KERS tegeu vast werk en goed loon. Adres met franco brieven onder letter R. bij den Boekhandelaar H. C. SUSAN CHzn. te 's Rage. Door onverwacht vertrek wordt, om dadelijk te aanvaardente huur aange boden een zeer net bevattende vier kamers, keuken, zolder, vliering en kelder, met verdere gemak ken, gelegen op een vrolijken stand. Re- flecterenden, adressere men zich metfranco brieven onder letter A. aan het Bureau van dit Blad. Prijzen 1833 en 30 met 10 pCt. rabat bij bestelling van meerder stuks. Bestellingen worden zoo spoedig mogelyk te gemoet gezienten einde in tijds te kunnen leveren. Waterwagens3 5.— Idem met 2 ketels. n 50. Wed. M. IJZERMAN en ZOON. 'sHage, 2de Nieuwe Molstraat, N°. 50. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij I8911T1I ii C°. te Rotterdain« HARSE1LLE-BATAVIA-SHAHGHAI

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3