KRUIDENWIJN ESSENCE van BENDER te Coblentz. TWEE BRIEVEN De Italiaausche regering heeft besloten om door het fregat Magenta een reis rondom de wereld te doen onder nemen ten einde met Japan eu China officieele betrekkin gen aanteknoopen er consulaten te vestigen en handelsver dragen te sluiten. Een wetenschappelijke commissie is aan de expeditie toegevoegdaan welke de last is opgedragen om de zij wormen teelt naauvvkeurig na te gaan. Uit Parijs wordt berigt dat aanstaanden Zondag aldaar de Walsche predikant A. Reville van Kotterdam Zal predi ken. Zijn optreden wordt met des te meer belangstelling te gemoet gezien, omdat onlangs de predikant A. Coquerel af gezet is. De belangstelling wordt nog verhoogddoordien onlangs het groot consistorie te Genève den naam van den heer de Reville geschrapt heeft van de lijst der predikbeur ten, waardoor deze niet te Genève heeft mogen prediken. - Men heeft reeds gezegd, dat tusschen den Keizer en de Keizerin van Frankrijk groote oneenigheid heerschtdeze heeft haar grond in de grove verteringen van Eugènie. Zij stelt zich toch niet tevreden met de twee millioen die haar jaarlijks voor haar toilet worden toegelegden maakt schul den; haar man is hierover zeer verbolgen. Hare buitenge meen aanzienlijke uitgaven kan men zich ligt begrijpen als men aan de verkwistingen van de Keizerin denkt. Zoo heeft zij in hare appartementen een kleinen spoorweg laten maken, op welker rails 150 a 160 poppen (automaten) zich bewe gen en waarvan elk een verschillend damestoilet draagt. Telkens wanneer er feest ten hove is, laat de Keizerin dit leger poppen van natuurlijke grootte zich voorbijtrekken en na het défilé wijst zij het door haar gekozen toilet aan. Prins Napoleon, die, zoo als men weet, niet erg veel van de Keizerin houdt, noemt haar dan ook de //modehandelaarster." Wie gelooft, dat Eugènie een politieke vrouw is, bedriegt zich; zij is een zeer lieve vrouw, die zich gaarne fraai kleedt ziedaar alles. Het Rijk moet zich ongelukkig achten als zij eens regentes wordt. Men meldt uit Carrora het volgende betreffende een vreeselijk onheil, hetwelk aldaar in een marmergroef heeft plaats gehad. Door een onbekende oorzaak stortte een ver bazend groot rotsbrok van het hoogste gedeelte van den mond naar benedenjuist ter plaatse waar een aantal per sonen werkzaam waren. Elf werklieden vonden daarbij den dood, zij werden letterlijk verbrijzeld, zoodat slechts enkele deelen hunner ligchamenmaar volkomen onherkenbaar zijn teruggevonden. Buitendien zijn omstreeks 20 anderen meer of minder ernstig gekwetst. Te Primelinnabij Quimperzijn bij den brand van een huis vier personen omgekomen. De brand was zoo he vig, dat geen hulp kon worden aangebragt. Te Dublin en andere nog rustige plaatsen nemen de autoriteiten maatregelen van voorzorg, ten einde elke moge lijke uitbarstingen der hartstogten in de geboorte te onderdrukken. Te Belfast zijn de onlusten Vrijdag weder begonnen ten vier ure des ochtends had een strijd in het district Mill- field plaatsop de policie heeft men gevuurd. Ten negen ure zijn de geweldadigheden met nog meer hevigheid her vat. Verscheidene personen zijn ernstig gekwetst. Een per soon die door een kogel in den onderbuik is getroffen is naar het hospitaal vervoerd; aan een meisje is de hand ver brijzeld. Men telt buitendien 13 gewondenwaaronder 4 policie-agenten. De voornaamste ingezetenen hebben een bij eenkomst gehoudenwaarin besloten is om de Protestant- sche eu Catholijke deputatiën te zenden naar de oproerige gedeelten der stad en aldaar de oproermakers tot rede te vermanen. Militaire troepen doorkruisen de stad. Te Cork hebben een duizendtal personenvoor een groot deel kinderen, Vrijdag morgen de straten der stad doorloopen, onder het zingen van liederen, terwijl zij tus schen beiden ook floten. De policie kwam echter spoedig op de been en joeg de menigte uiteen. Uit New-York wordt gemeld, dat de Londensche in specteurs van policie die zich op de City of Manchester hadden ingescheept ter vervolging van Franz Muller, den vermoedelijken moordenaar van den heer Briggste New- York waren gearriveerd. De policie aldaar had maat regelen genomenom Muller bij zijn aankomst te arreste ren. De Victoria, waarop hij zich bevond, was te New-York, bij het vertrek der mailboot naar Europanog niet geseind. ÖFF| C 1 JE EL Hf I K U W S. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag 25 Augustus 1864, 's namiddags ten 2 uur. Onderwerpen: 1°. Voordragt betreffende het toezigt op de instellingen van hooger en middelbaar onderwijs. 2°. Regle ment voor de gemeente-instellingen van middelbaar en hoo ger onderwijs. 3°. Voordragt tot opheffing der vereeniging van de turfdragers en turftonsters. 4°. Adres van Gebrs. Steen- hauer, tot net maken van keldergaten in de Mandenmakers- steeg, voor het perceel wijk IV, n°. 111. 5°. Adres van P. van den Bergtot het leggen van een hardsteenen stoep met een paal, Rapenburg wijk I, n°. 415. 6°. Adres van H. Kompier te Hazerswoude, tot het leggen van een dui ker door het Utrechtsche jaagpad. Advertentiën. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote JOHANNA MARIA RIJK, betuig ik, ook namens mijne Kinderen en Behuwd-zoonaan allen mijnen har- telijken dank. J. HOLTZ. Leiden, 24 Augustus 1864. Een KOEK- en BANKETBAKKERS- BEDIENDE welke 6 a 7 jarenin het Vak is werkzaam geweestProt. G., ver langt tegen primo September eene be trekking tegen een matig salaris. Hierop reflecterende gelieve men zichmetfranco brieven te adresseren onder letter K. aan het Bureau van dit Blad. Tegen November aanstaande wordt te HUUR aangeboden een alleraange naamst ZOMER- en WINTERVERBLIJF, met 3 beneden- en 2 bovenkamersvoor zien van bedstede kasten droogzolder keuken, provisiekelder en mangelkamer, met welaangelegden tuin. Reflecterenden gelieven zich te adresseren met franco brieven onder letter F, aan het Bureau van dit Blad. Hoofddepot voor het geheele Rijkbij R. «9. VAUf ROOItl^, A. 25, te Utrecht. De liefelijke zomer brengt oiis weder Öuitschlands aangename Meidrank in 't geheugen, waarvan een theelepel op een flesch wijn met 5 lood suiker, die aangename en gezonde drank in een oogenblik daarstelt. Wordt niet in Commissie verzondenmaar debiteuren genieten billijk rabat. Brieven franco. Door H. W. MOOY te Amsterdam is uitgegeven door Ph. It. HtOEl'HOLTZ. Predikant te Amsterdam. Pry» 00 ets. ZEKERHEID

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3