N°. 1384. A". 1864 Biiiiieiilandsch INieuws. Z. M. de Koning heeft 11. Zondag het kamp bij Mil- ligeu bezocht. Onder de ordonnans-officierendie voor dien dag uit de kamperende troepen waren aangewezen bevond zich ook de 1ste luitenant der veld-artillerie Mazel. Z. M. woonde de godsdienstoefening bijonder het gehoor van Ds. Posthumus Meijes van Groningen, die tot tekst had Openb. van Johannes I, vs. 7. Na den afloop inspecteerde Z. M. de troepen, die vervolgens defileerden, waarover Z. M. zijn te vredenheid betuigde en daarop naar het Loo terugkeerde. H. M. onze geëerbiedigde Koningin heeft verleden Zaturdag weder een bezoek gebragt bij Z. Keiz. H. den Grootvorst Troonopvolger, en daarna eenige oogenblikken met den Vorst gewandeld langs de villa's, gelegen aan het nieuw aangelegd bestraat pad beuoorden het gemeente-badhuis te Scheveningenterwijl het Hooge gezelschap wandelde, voegde zich daarbij ook Z. K. H. de Prins van Oranje. Z. K. H. Prins Alexander heeft op den middag van dien dag, vergezeld van zijn gouverneur, een tour met den tram way gedaan. Z. Keiz. H. de Grootvorst heeft Maandag weder een bezoek gebragt aan de hoofdstadvan waar HD. des avonds terug verwacht werd. Bij den Minister van Finantiën is ontvangen een som van 60, door een onbekende, ouder het postmerk Alphen van den 19den dezer, tot voldoening van te weinig betaald successieregt ingezonden. l)e Commissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland heeft ter kennis van de belanghebbenden gebragt dat ingevolge besluit van den 17den dezer, 1°. de ope ning der jagt op klein wild opgenoemd in de 2de zinsnede van art. 17 der Wet van den 13den Junij 1857 (Staats blad N°. 87), voor dit jaar, in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Honderdag den 8sten September aanstaande met zonsopgang; 2°. dat van die opening is uitgezonderd de uitoefening van het jagtbedrijf, vermeld in art. 15 lett. e. der aangehaalde Wet; en 3°. is bepaald, dat de korte jagt dagelijks en de lange jagt slechts drie malen 's weeks en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaturdags zal mogen worden uitgeoefend. Zaturdag 30 Julij 11. werd te 's Hage gehouden de 28ste jaarvergadering der Maatschappij van Levensverzekering, ge vestigd te Botterdam en te 's Gravenhageopgerigt door de heeren Arbon en Gorlitz. Uit de rekening en verantwoording van het dienstjaar 1863 bleek, dat een som van 7800 aan de gerechtigden vau overleden deelhebbers was uitge keerd, terwijl het Waarborgfonds bestond uit een kapitaal van ƒ81,000 2^ pCt. Werkelijke Schuld. De Maatschappij telde op 1 Jauuarij 1864 1136 deelnemingen, te zamen voor een som van ƒ293,700 waarvan ongeveer de helft binnen Leiden. De wijzigingen in het algemeen regiement gebragt, werden bij Koninklijk besluit vau 30 Junij 1863 N°. 87, goedgekeurd ten gevolge waarvan de administratie kostendie aan de deelhebbersin rekening werden gebragt, tot op de helft zijn verminderd. He heer A. de Mare is belast met het agentschap voor Leiden eu omstreken van de oprigting af, terwijl een Leidsch deelhebber lid is van de commissie van toezigt op het beheer en bestuur der Maat schappij en een plaatselijke commissie zich verzekert van den gezondheidstoestand der persouen die verlangen deeltenemen, tot waarborg van de verbindtenissen der Maatschappij. Het rapport ter zake der adressen betreffende de leer- vrijheid in de Nederlandsche Hervormde Kerk, uitgebragt in de zitting der algemeene synode van 5 Augustus eu met eenparigheid van stemmen aangenomen in de zitting van den 12den dezer maand, werd opgemaakt door een commissie, bij gesloten briefjes met volstrekte meerderheid van stemmen gekozen, zamengesteld uit de hoogleeraren Scholten van Lei den en van Oosterzee van Utrecht, uit de predikanten Slo- temaker van Middelburg en Montiju van Utrecht, en uit den ouderling Mr. H. Obreen van Leiden. Dit hoogst belangrijk rapport in zulk een teedere en ge- wigtige zaak, onderscheidt zich van alle vroegere stukken op het punt van kerkleer en leervrijheid in helderheidondub belzinnigheidbestemdheid en rondborstigheid van meeningen en beschouwingen; het standpunt, waarop de commissie zich plaatst, is dat der actualiteit; zoo geschiedde naar recht; «werd het stelsel van uitsluiting eenmaal toegepast, dan zou menvolgens sommigen met de Moderne Theologen moeten beginnen, om vervolgens overtegaan tot de aanhangers der Groningsche schoolom daarna de schrift-geloovige doch niet formulier-rechtzinnige leeraars te verwijderen en met de voor standers van den vrijen wil en de bestrijders van bet besluit LEID8CH DAGBLAD. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.8f> in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/O.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vuu genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; _1 u. 14 m.; 3 u. 46 ra.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Kaariem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand* Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- I'elegraaf dagelijks vau 7 uur 's iu. tot 10 u. 30 m. a». Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1