Buitenlandsch Nieuws. gen, tie loopplank van het wachtschip gebroken, waardoor een 30tal matrozen in het water zijn gevallen, met het on gelukkig gevolg dat een hunner, een oppassend jong mensch is verdronken. Dingsdag middag ging een drietal jongelieden even beneden de stad Bommel zich in de rivier baden. Een zich te ver wagende of in een daar aanwezigen kuil rakende, begon om hulp te roepenwaarop een der beide anderen toesneldemaar in plaats van hulp te kunnen verleenen werd deze door den in zinkenden staat verkeerende aange grepen en beiden moesten het met den dood bekoopen. Hoe wel daartoe alles wordt aangewend, zijn de lijken nog niet gevonden. Dingsdag namiddag is zekere van Loghem oud 81 jaren, ongehuwd, als timmermansknecht werkzaam aan de nieuw in aanbouw zijnde huizen aan de Verlengde Rijnkade te Arnhemten gevolge van een val van een steiger ter hoogte van ongeveer 40 voeten zoodanig aan het hoofd ver wond, dat hij in zeer bedenkelijken toestand verkeert. Door de heeren chirurgijns Greij en Duijs is onmiddelijk hulp verleend. Een boerenknaapje in de gemeente Oosterwijk had de laakbare gewoonte den hond die op zyns vaders erf lag dikwerf te plagen. Maandag namiddag speelde het kind in de nabijheid der ouderlijke woning met andere kinderen toen de kort te voren op nieuw geplaagde hond plotseling de kettingwaaraan hy vast lagverbrak en zich met on stuimige woede op het jongske wierp, het in de armen en beenen beet en zeer belangrijke wonden toebragt. De op het hulpgeschrei toegesnelde moeder maakte zich met moeite mees ter van haar kind, eu ontving daarbij zelve een beet; het anders goedaardige dier was thans zoodanig door wraaklust bezielddat het herhaalde pogingen deed om zijn prooi we der magtig te worden. Hoe belangrijk de wonde, het kind toegebragtook zijbestaat er toch veel hoop op herstel maar in elk geval strekke dit vooral tot waarschuwing. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft als candidaten tot de heilige dienst bij de Hervormde kerk toe gelaten de heeren J. van Herwerden en J. F, T. van der Hamme. -Ds. A. P. A. du Cloux te 'sGrevelduin-Capelle heeft het beroep naar de Hervormde Gemeente te Spijk, in Gro ningen aangenomen. Heden Donderdag kwamen vier echtparendie hun BOjarig huwelijksfeest vieren, op het Raadhuis, om zich te vertoonen voor de vergadering van HH. Burgemeester en Wethouders en zich aantebevelen in hunne goedgunstigheid. Zij vertrokken met een hartelijker, gelukwenschdie de Bur gemeester hun toebragt en met de gewone gift, die bij zulke zeldzame gebeurtenissen wordt toegelegd, daar zij allen tot den minvermogenden stand behooren. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 60°, des avonds te 8 uur 57°, te 10 uur 6 5°. Donderdag morgen te 5 uur 54°, te 8 uur 56°, 's middags te 12 uur 61°, 's namiddags te 4 uur 60°. Een ooggetuige van den laatsten verkiezingsstrijd in België geeft een hoogst ongunstig verslag van den zedelijken toestand der liberale kiezersdie ofschoon tot de R. C. kerk behoorendeevenwel de onbeschaamdste godslasteringen open lijk uitbraken en zich kenmerken als volslagen godloochenaars. De straatliederen vloeijen over van de schandelijkste uitla tingen der ongodisterij en van vuige spot met alles wat tot nog toe heilig en eerbiedwaardig voor den Christen was. Uit Gastein deelt men de rekening mede, die den Ko ning van Pruissen bij het verlaten van het hotel aldaar door den eigenaar is aangeboden. Voor zijn verblijf van drie we ken is hem 22,000 berekend. De Koning was vergezeld van 20 heeren en 20 bedienden. Ook de Keizer van Rus land heeft met de prijzen der Duitsche hotels kennis gemaakt voor de drie weken te Kissingen doorgebragt, werd hem een rekening van fl5,000 voorgelegd. - Uit Horchheim wordt het volgende gemeldOp den 12den dezer kwam aldaar bij een landbouwer een kalf ter wereld van zeer zonderbaren bouw. Het heeft twee koppen verbonden elk aan een afzonderlijke ruggegraatwelke zich ter hoogte van de nieren vereenigen. Aan de eene zijde heeft het dier 14, aan de andere gelijk bij hoornvee in den re gel het geval is 13 ribben. Wat de inwendige organen be treft heeft het een dubbel harten slecht8 één long en één lever. Toen het kalf werd geboren leefde het, maar stierf weinig tijds daarna. Keizer Napoleondie daartoe opzettelijk van St. Cloud teruggekeerd washeeft op verschillende plaatsen van Pa rijs aan de feestelijkheden ter gelegenheid van HDs. naam dag incognito deelgenomen. Overal was een zeer talrijke volksmenigte verzameldvoor een zeer groot deel uit vreem delingen zamengestelddie door de van alle streken geor ganiseerde pleiziertreinen waren aangebragt. Vooral de prach tige tuin die op de Place de la Concorde met de meest zeldzame planten en palmen aangelegd was, maakte veler bewondering gaande. De obelisk van Luxor maakte om zoo te zeggen een geheel met het gebouw in Moorscheu stijl uit dat aan haar voet was opgerigt en het geheel door gas en groene en witte ballons verlicht werd. Boven op het gebouw prijkte het naamcijfer des Keizers, op palmtakken rustende en door een gouden adelaar gekroond. Boven dit alles de driekleurige vlaggen en het Keizerlijke wapenstraalde een reusachtige zon. Het feest, dat zich door groote geestdrift kenmerkte, werd gelukkig door geene ongevallen gestoord. Men berekent het getal vreemdelingen, dat tot bijwoning der feesten naar Parijs was gekomenop 500,000. Daaren tegen hadden wel 100,000 Parijzenaars een goed heenkomen in de omstreken der hoofdstad gezocht. Men verzekertdat de aartsbisschop van Parijs be paald heeft, dat voortaan ook lijken van acteurs in de kerk zullen mogen worden toegelaten en dat de lijken van zelf moordenaars niet langer volstrekt van de kerkelijke plegtig- heden zullen zijn buitengesloten. Sedert eenigen dagen verkeert het Parijsche volk in een zeer opgewonde stemming, ja in een zonderlingen staat vau dwaasheid. Het schreeuwt onophoudelyk en bij alle gelegen heden it Lambertvoila Lambert 1 As-tu vu Lambert Omtrent de beteekenis van die kreten loopen verschillende uitleggingen, die allezins natuurlijk luiden, maar ook ge heimzinnige uitleggingen. Bij het passeren van den Keizer en de Keizerin schreeuwde men: u voila Lambert! in plaats van te roepen: vive l'Empereur! De politie begint ongerust te wordende agenten en gensdarmen worden rood van kwaad heid wanneer men hun dien onbeduidenden naam naschreeuwt en zonder eenig andere reden zijn reeds verscheidene arresta- tiën gedaan. Voor het oogenblik is dat geschreeuw niets an ders dan een flaauwe aardigheid. Nog niet lang geleden had te Amiens een openbare wedstrijd plaats tusschen personenwier betrekking minder dan elk ander hen om dergelijke reden zou moeten doen bijeenroepen. De maatschappij tot bevordering der fabriek- nyverheid te Amiens, had verscheidene prijzen uitgeloofd aan de bekwaamste stokers van stoomketels, en tot deelne ming aan dezen stryd was het, dat 32 personen zich had den aangemeld, die op den bepaalden tijd in de hoofdstad van het departement der Somme vereenigd waren. Te Belfast schynt de rust hersteld te zijn. Men ver neemt althans niets omtrent een herhaling der ongeregeld heden. Volgens de van daar ontvangen berigten hebben de Dublinsche dagbladen sommige bijzonderheden wel eenigzins overdreven. Als een bewijs van den over het geheel kouden zo mer dezes jaars kan men melden dat 11. Dingsdag de ber gen nabij Inverness in Engeland met een laag versche sneeuw waren bedekt. In de fabriek van de heeren Werhtheim en Co. te Weenen is dezer dagen een reusachtige ijzeren brandkast ver vaardigd wélke zoo groot en ruim isdat verscheidene per sonen met den hoed op het hoofd niet slechts overeind er in kunnen staan maar zich vrij kunnen bewegen. De kast weegt 150 centenaars. Te Huil heeft een verschrikkelijke brand gewoed ten gevolge waarvan verscheidene magazijnen een prooi der vlam men zijn geworden. Bij het Camden-road-stationaan den Noordelijken spoorweg in Engelandis Dingsdag morgen de stoomketel eener locomotief gesprongen. De stoker werd by dit ongeval een eind ver weggeslingerd en in zulk een beklagenswaar-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2