BAD BERTR1CH SIGAREN-HANDEL. Cocos of Klapper Olie. SURINAAMSCH ARROWROOTH. STAHLZALF Advertentie». Het saisoen is den 15den Mei aangevangen. partijen hevig aangevallen en ook sommigen hunner werden gewond. Verschillende particuliere huizen, o. a. de woning van den bisschop Dorrian werden door het gemeen bescha digd en van het klooster op de Publiroad is niets dan een hoop ruïi en overgebleven. Men ziet hier met groot onge duld nadere berigten te gemoet en men vreest, dat de auto riteiten te Belfast niet in staat zullen zijn het oproer te dempen, aangezien daar de gewapende magt, waarover zij beschikken kunnenniet sterk genoeg is. Zondag 11. werd in het Cristal Palace te Londen een feest gegeven, dat door meer dan 6000 personen werd bij gewoond. Met het oog op de zoo strenge Zondagviering wekte dit feest de ergernis van velen op. Te Southampton had Zaturdag avond in de menagerie van Hombwell, die in die plaats eenige tentoonstellingen gaf, een schrikbarend voorval plaats, dat tot vreeselijke gevolgen had kunnen leidendoch nog gelukkig afliep. Daar het de laatste voorstelling was, had zich in het theatre een groote volksmenigte verzameld en de dierentemmer was tot groot vermaak der toeschouwers druk bezig met het ver- toonen van zijn kunstentoen eensklaps twee groote leeuwen uit hunne hokken losbraken en tusschen het volk kwamen springen. De angst en het geschreeuw der toeschouwers laat zich beter denken dan beschrijven. Het gelukte de wachters spoedig één der dieren te vangendoch de andere ontsnapte uit het gebouw vloog brullend door de stratentot niet geringe ontsteltenis van de voetgangers, en kwam eindelijk terecht in een salon, waar eenige dames, die niet wisten wat er gaande was, rustig bijeenzaten. De wachters kwamen spoedig toeschieten en het dier werd door middel van tou wen weer gevangen en naar zijn hok teruggevoerd. De in woners van Southampton kwamen er gelukkig met den schrik af. De voorraad ruwe katoen te Liverpool wordt door d eu belangrijken aanvoer nagenoeg op dezelfde hoogte gehouden hoewel het verbruik van die grondstof weder grootelijks toe neemt; hij werd op den 5den dezer gerekend 26 5,'980 balen te bedragen. De aanvoer beliep in de eerste helft dezes jaars 397,260,416 tegen 239,033,940 in de eerst zes maanden van het vorige jaar, en slechts 185,106,096 in de eerste helft van 186 2. In de berigten uit Liverpool wordt dan ook gezegd, dat de schaarschheid van katoen als geëindigd kan worden beschouwd. Het plan tot oprigting eener maatschappij tot het doo- den van tijgers in Engelsch-Indië blijkt geen los gerucht te zijn. Trouwens er zijn in de laatste tijden wel ondernemin gen van veel avontuurlijker karakter tot stand gekomenen men houdt net er nu voor, dat de ondernemers een goed werk zouden doen met de bevolking van het gevaar voor wilde dieren te bevrijden. Naar het schijnt is dat gevaar tegenwoordig veel grooter dan men zich in Europa gewoon lijk voorstelt. Twee jaren geleden ging daarover uit Singa pore een algemeene klagt op, maar sinds dien tijd schijnt het aanmerkelijk te zijn toegenomen. In een der Indische districtenalwaar de bevolking wegens oproerige beweging de wapenen had moeten inleverenheeft men eenige maan den geleden de geweren teruggegeven. Daarvan maakten de inlanders dadelijk gebruik om binnen hun kring het wild gedierte te bestoken waarvan het gevolg was, dat alleen daar ter plaatse binnen drie maanden tijds 10 tijgers, 3 5 luipaarden, 20 beeren9 hyëna's en 3 wolven werden dood geschoten. Een fatsoenlijk JONG MENSCH P. G., met administratie bekend en eene goede hand schrijvende, zoekt zoo spoedig mogelijk geplaatst te worden op een handelskantoor. Op salaris zal minder, op eene goede behandeling meer worden gezien. Brieven francoonder de letters J. V. Bureau Leidsch Dagblad. Eene JUFVROUWvan middelbaren leeftijd uit den fatsoenlijken stand, P. G., verlangt tegen primo November e. k. eene betrekking in een Burger gezin tot Gezelschap en voor Huishoudelijk toezigt en werkzaamheden waartoe geen salaris zal worden gevorderd maar alleen eene goede behandeling, terwijl de vol doende informatiën kunnen worden ge geven. Adres, met franco brievenonder letters Z. Z., aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. In een drukken Sigarenwinkel wordt gevraagd, om zoo mogelijk dadelijk in dienst te tredeneen vlugge LEERLING. Nadere informatiën op schriftelijke aan vrage, ouder letter Bureau Leidsch Dagblad. tusschen Coblentz en Trier gelegen, 1£ uur van de aanlegplaats der moezel booten te Alf en 2£ uur van het postwagenbureau te Liitzerath. De reeds den Romeinen bekende zwavelzure Natrontherme (25 R.) heeft zich voornamelijk heilzaam bewezen tegen jichtrheumatiekopstoppingen der onderbuiksklierenaanbeijen, zenuwkwalen, ziekten der geslachtsorganen, enz. Voor borstlijders is gelegenheid tot u molkenkur." De gezonde en aangename ligging der plaats, de goede logementen, de zuivere lucht en aangename wan deldreven een goed orkestde lees- en muziekzalen in het badhuisbalsenz., de nabijheid van het heerlijke Moezeldal en het vulkanisch Eifelgebergtezyn zoo vele aanbevelingen voor het Bad Bertrich. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij de n Bade Inspection" en den koninklijken badarts Dr. CUPPERS. Versterkende en roos verdrijvende Pomade, welker gebruik dagelyks toe neemt. De prijs is per 5 n. ons 45 ct. met reuk per 5 n. ons 65 ct. en roode met reuk 70 ct. per 5 n. ons. Deze olie wordt ook verzonden in potten van circa 1 ned. Prima kwaliteit, zuiver van smaak, in blikken trommels inhoudende vier nederl. ponden tegen drie gulden vyf en zeventig cents. Brieven franco. M. CLÉBAN, Amsterdam. Huidenstr. KK 27 8. ter genezing van zweren en wonden aan het been, van bloedzweren, steenpuisten, negenoogen zwerende borsten brand wonden huid- en klieruitslagenz. De Stahlzalf wordt uitsluitend bereid door en is verkrijgbaar, in potjes van 75 en 120 cents, bij P. M. VERHOEVEN Pz., Apotheker te 's Gravenhage. door Jhr. Mr. C. J. VAN N1IPEN TOT PANNERDEN, Ridder der orde van de EikenkroonLid van de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te Leiden, van het Provinciaal Utrechtsche Genootschap der Weten schappen en van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant. Prijs O.AO. Uitgave van GEBROEDERS BELINFANTE, te 's Hage,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3