1376. Maandag 15 Augustus. A". 1&64. Binneiilamiscii iNiemvs. A LEID80H DjIGRU». Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts, spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 n. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbus!igtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te il u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iadisobe Laadpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's iu. tot 10 u. 30 in. a». Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten eu Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer A. Volz erkend als consul van Baden te Batavia. Z. M. heeft bewilliging verleend op het bij verzoek schrift overgelegd ontwerp der actehoudende wijzigingen in de acte van de oprigling der naamlooze vennootschap Ne- derlandsche Rhijnspoorweg-Maatschappijgevestigd te Utrecht. De heer van Bronkhorst, kamerheer van Z. M. den Koning, is door Z. M. den Keizer der Franschen benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. Het heeft Z. M. den Keizer van Rusland behaagt den heer J. Verloop Czn., hoofd-ingenieur der Nederlandsche Rhijnspoorweg-Maatschappijte benoemen tot ridder der orde van St. Stanislas 3de kl. Koning Leopold van België heeft den heer van Lans berg vroeger secretaris der Nederlandsche legatie te Brus sel benoemd tot officier der Leopoldsorde. Een proces tusschen den Hertog van Brunswijk als eischer en den heer Sorel als gedaagde, is Vrijdag voor de rechtbank te 's Hage aangevangen. Den 18den Mei 1864 werd te Brussel een overeenkomst gesloten en geteekend, waarbij de heer Sorel aan den Hertog voor den tijd van drie jaren, aanvangende met den lsten Julij 1864, verhuurde een huis op den Korten Vijverberg te 's Hagevoor de som van ƒ6000 'sjaars, te betalen in halfjarige termijnen ieder a ƒ3000 en wel telkens bij vooruitbetaling van een termijn waaraan, voor zooverre de eerste, termijn aanbelangt, is vol daan. In die overeenkomst nu is gestipuleerd dat de ver huurder verpligt zal zijn het huis m3t 1°. Julij in behoor lijken staat opteleveren. De Hertog beweert echter dat hieraan niet is voldaan, althans zoo luidt de conclusie, door zijn procureurden heer Troostvoorgedragenen het is ten gevolge daarvan dat hij vordert vernietiging der aangegane huurovereenkomst, met vergoeding van kosten, schade en intresten. Door den procureur Ouwens werd namens den heer Sorel hierop geantwoord, dat, aangezien de Hertog een vreemdeling is, hij, alvorens op de conclusie te ant woorden verlangde dat door den Hertog zekerheid gesteld worde tot een bedrag van 600 voor proceskosten. De pro cureur Troost verklaarde onmiddellijk dat die zekerheid zou gesteld wordenwaarop door de rechtbank bepaald werd dat de procureur Ouwens over 8 dagen zyn conclusie van antwoord zou voordragen. Als advocaten zullen iu deze zaak optreden, voor den Hertog de heer Mr. Kappeyue van de Coppelloen voor den heer Sorel de heer Mr.Levyssohn Normau. Bij den Gemeenteraad van Delft is ingekomen een aanbeveling der commissie van toezigt tot benoeming van leeraars bij de hoogere burgerschool. Mr. J. van Gigch advocaat te 's Hage, voor de staatswetenschappen; de heer J. C. d' Arnaud Gerkens voor het hand- en rechtlijnig tee kenen en de heer A. Demmenie voor het schoonschrijven; en bij de burger-avondschool Dr. P. van Geer Jr. voor de natuur en scheikunde en Mr. J. van Gigch voor de staat huishoudkunde. De onder-adjudant der artillerie J. P. Velthoven is be noemd tot concierge aan de boogere burgerschool aldaar. Men verneemt, dat het bestuur der wVereeniging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte Scheveningsche visscherszich mag verheugen in de vermaking van twee legatenten behoeve van dat fonds, als: door wijlen de heeren A. D. Schinkel van een certificaat 4 pCt. Nationale Werkelijke Schuld groot ƒ200, en J. L. E. Scheperneen som van 500. Men weetdat tot tegemoetkoming in de kosten welke de opmetingen en andere voorbereidende werkzaam heden voor het spoorwegplan van den heer Amersfoordt, zou den veroorzaken, een inschrijving was geopend van 25,000. Volgens het Weekblad van Haarlemmermeer is die inschrij ving volteekend. Woensdag had te Woerden de tentoonstelling van vee en pluimgedierte, van wege de afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouwplaats. Een meer dan verwachte hoeveelheid vee en andere voorwerpen was daarbij aange voerd zoodat men de poging als zeer goed gelukt mag beschouwen. Van twee zijden - en wel uit Zwolle eu Deventer- wordt opgegeven dat het verschijnsel op jl. Zaturdag avond zyn verklaring zoude vinden in het oplaten van een lucht ballon bij gelegenheid der volksfeesten te Deventer. Het ver schijnsel is echter ook te Amersfoort en te Utrecht, als ook in Westphalen waargenomenhetgeen zeker moeijelijk zal kunnen worden verklaard bij de aanneming, dal een lucht-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1