BAD BERTRICH Shakespeare's Evangelie-Prediking Ad verten tién. Chri§telijke Belanden. Het saisoen is den 15den Mei aangevangen. gezet. Meer dan de helft van hetgeen nog over was van het mercantieel stadsdeel is in den asch gelegd. Den 4den July even na middernacht ontstond er brandwelks oor zaak nog onbekend blijft, in het magazijn van den heer F. Pereira in de Waterstraat, waarboven was het logement van Mr8. Anne Billington. De vlammen sloegen al voort en ver teerden wat haar voorkwam. De schade is zeer groot. Zy wordt op niet minder dan 1,600,000 begroot; meer dan 16 0 gebouwen liggen voor den grond in puin en asch. De berigten aangaande den finantiëlen toestand in Noord-Amerika luiden weder minder gunstig. De heer Fes senden schynt ook niet de man te zyn die van niets iets kan maken. Zijn leeuing van 50,000,000 die hij met de bankiers wilde sluitenmislukte geheel. Thans doet hij een beroep op de Natie, om de schatkist in het bezit te stel len van 200,000,000 tegen een rente van 7 ,3U pCt., te be talen in wettige munt, t. w. Greenbacks. Men twijfelt dus aan het welslagen, want, berekend naar den tegenwoordi- gen koers van het goudbedraagt de rente niet meer dan 2f pCt. De dood van generaal Macpherson (der Noordelyken) die in den laatsten veldslag bij Atlanta gesneuveld isheeft te Washington en elders een zeer droevigen indruk te weeg ge- bragt. Hij stond algemeen bekend als een der bekwaamste en dapperste generaals en was Grant's regterhand in diens veld- togt tegen Yicksburgen de bemagtiging van dat punt was in groote mate te danken aan de bekwaamheid en stoutmoe digheid van Macpherson. Ook Sherman was aan zijn krijgs kunst en dapperheid een groot gedeelte van zijn succes ver schuldigden al de flankmanoeuvres, waardoor Johnston uit zyn sterke positiën verdreven werd, werden door Macpher- son onder toezigt van Sherman ten uitvoer gebragt. Yoor de Noordelijke armée is dus de dood van dien wakkeren generaal een groot verlies. In een Amerikaansch blad leest men het volgende Een Noord-Amerikaansch landsverdedigerdie per spoortrein zich naar zyn corps begaf, viel op den spoorweg inslaap, en liet - naar Amerikaansche gewoonte - zyn rechterbeen uit het raampje hangen. Toen nu de trein een tunnel door moest, werd zijn voet als met een scheermes afgesneden en viel in den daarop volgenden waggon op den schoot van zyn bruid. Beiden waren zeer bedroefd OFFICIEEL S1KVWI. De BurgemeesterHoofd van het Gemeente-bestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld twee op den 2den dezer invorderbaar verklaarde, Kohieren als: een van het Patentrecht, houdende aanslagen voor Wyk 5 en een voor de belasting op het Personeel, inhoudende aanslagen voor de Wy ken 7 8 en 9 beiden over het dienstjaar 1864 en 1865 terwijl ieder verpligt is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voette voldoen Burgerlijke Stand van Leiden, van den 3den tot en den lOden Augustus 1864. Bevallen: P. M. Smit, geb. Leget, D. - E. Lut, geb. KramerZ. - C. van den Brandergeb. CoppyZ. - J. Kloek, geb. de Kort, D. - M. C. van Deventer, geb. van Linden, Z. - T. Geyer, geb. Gemier, D. - G. Stoete, geb. GijswijtZ. - J. van der Laaken geb. van Tongeren, Z. - M. H. Brandt, geb. Blansjaar, - C. de Graaf, geb. Vervark, Z. - C. de Cler, geb. Leget, D. - H. A. H. Wallaart, D. - M. M. Arbouwgeb. Cedron D. tweel. - M. Bink, geb. van Es, Z. tweel. N. OtgaarZ. - M. van Tongeren geb. TeskeD. - G. van der Tuingeb. Hak- kert, Z. - A. M. Vollebregt, geb. de Vette, Z. - J. van der Marei, D. - W. Hoekstra, geb. Derogee, D. - S. Huisman, geb. Spek, Z. - R. Goudsmit, geb. Vos, D. - J. Dool, geb. van Mastrigt, Z. - H. Betckegeb. Wil denburg, D. - C. Tefij, geb. Verliud D. - M, H. Lut, geb. Koree, Z. A. van der Meer, geb. RetelZ. - N. de Lamaargeb. van der StaaijZ. - P. K. van Borselen geb. de Heer, D. - J. Abspoel, geb. Overkleeft, Z. - F. W. Meijers, geb. van der Veen, Z. - J. Montague, geb. van der Meer, D. - S. H. Hoek, geb. Hoog, Z. - J. van der Vos, geb. PlanjeD. - C. Filippo, geb. de Jong, D. - S. M. van Strien, geb. de Wolf, D. - S. Schroef, Z. - P. Sistilha, geb. Blijleven Z. E. W. A. Vreeburg, geb. Jansen, D. - M. F. Mazurel, D. - L. Se- gaar, geb. Riebeek, Z. - M. Bink, geb. Onderwater, D. Gehuwd: A. Smal wedr. en M. Moolenaar jd. - T. Kramp jm. en C. Hannaart jd. - J. Arnoldus wedr. eu C. Clavan jd. - L. K. van der Vlist jm. en M. C. Broek huizen jd. - J. J. Holtz jm. en J. C. Kikkert jd. - J. Weggen jm. en E. Hoppezak jd. - P. de Zeeuw wedr. en H. Zuurdeeg wed. - C. Ouwersloot jm. en A. van der Does jd. - J. B. P. de Haas jm. en C. M. van Wageningen jd. Overleden: J. L. Jokeman D. ruim 2 m. - W. van Booma Z. 1 j. 2 m. - J. van Tongeren D. ruim 8 m. E. Delmeer geb. van de Wetering 34 j. - P. van Went 43 j. - A. M. Gordijn D. 7 j. 3 m. - B. J. van Trotsenburg 62 j. - J. P. Knage Z. bijna 4 m. - P. C. H. Huter D. 11 w. - H. T. Vuurpijl Z. 1 j. - J. W. A. van Deven ter Z. byna 3 m. S. C. Schouten geb. Hennik 47 j. G. Salomon 90 j. G. Schoeré geb. Wijngaarden 76 j. - J. J. Zwaan Z. 14 w. - J. Veldhuizen Z. 1 j. byna 11 m. - J. Verra D. 16 d. - J. H. Schuddemat Z. ruim I m. - A. Zoutendijk geb. Freeken 40 j. Heden overleed in den ouderdom van ruim 71 jaren mijne geliefde Echtge- noote JOHANNA MARIA RIJK. Zwaar en treffend is voor mij en mijne Kin deren dit onherstelbaar verlies. Wij wen- schen echter Gode te zwijgen en kinderlijk in zijne altijd wijze beschikkingen te berusten. J. HOLTZ. Leyden 9 Augustus 1864. VEREENIGING op ZONDAG 14 Augustus 1864, des avonds ten zeven ure door Pred. te Amsterdam. ZAAL, Noordeinde. tusschen Coblentz en Trier gelegen, 1^ uur van de aanlegplaats der moezel booten te Alf en 2^ uur van het postwagenbureau te Lützerath. De reeds den Romeinen bekende zwavelzure Natrontherme (25 R.) heeft zich voornamelijk heilzaam bewezen tegen jichtrheumatiekopstoppingen der onderbuiksklierenaanbeijenzenuwkwalen, ziekten der geslachtsorganen, enz. Voor borstlijders is gelegenheid tot u molkenkur." De gezonde en aangename ligging der plaats, de goede logementen, de zuivere lucht en aangename wan deldreven een goed orkestde lees- en muziekzalen in het badhuisbalsenz., de nabijheid van het heerlijke Moezeldal en het vulkanisch Eifelgebergtezyn zoo vele aanbevelingen voor het Bad Bertrich. Nadere inlichtingen zijn te ver- krygen by de n Bade Inspection" en den koninklyken badarts Dr. CUPPERS. treurspelen HamletMacbethOthellode StormRomeo én JuliaOrlando en Rosalinde2 deelen in rood linnen prachtbanden, zijn verkrygbaar voor f 4,50, in plaats van f 7,25, bij K. H. SCHADDKalverstraat bij den Heiligen Weg en G. L. FUNKEBlaauwburgwalte Amsterdam. Alle Boekverkoopers nemen bestellingen aan. VOOR Ds. A. H. W. BRAADT.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3