ff». 1373. Donderdag 11 Augustus. Av 1864. Binnenlandsch Nieinvs. Z. M. heeft de heeren Mr. F. W. C. P. van Bylandt en Jhr. Mr. E. W. F. Wittewaal van Stoetwegen benoemd tot attachés bij het Nederlandsch Corps Diplomatique. Z. M. den Koning is heden Woensdag morgen vroeg tijdig uit de residentie naar het Loo vertrokken. HD. zal aldaar tot omstreeks half September verblijven en was ver gezeld van Zr. Ms. adjudanten de heeren Mansfeld en Du* monceau. H. M. de Koningin zal den 20sten dezer het paleis het Huis ten Bosch verlaten en zich naar het Loo begeven. De verjaardagen van HH. KK. HH. Prins Alexander den 25sten dezer en van de Prins van Oranje den 4den September aanstaande|, zullen op het Loo gevierd worden. Uit Sneek schrijft menBehoudens Ministerieele goed keuring, bestaat het onderwijzend personeel voor de hoogere burgerschool met 5jarigen cursusdie met 1°. September wordt geopend, uit de heeren: Dr. B. Verver, van Maas tricht, directeur voor natuur- en scheikunde, salaris ƒ2500; Dr. S. R. J. van Schevichavenvan Utrecht, wiskunde en technologie, 2300; J. C. Eger, van Franeker, wisk. kos- mographie, geologie, botanie, zoölogie 1600; Mr. J. G. de Sain, van Leiden, staathuishoudkunde, staatsinrigting handelswetenschappen en geschiedenis 1700 B. Selhorst, van SneekNederlandsche taal-, letter- en aardrijkskunde ƒ1600; W. Viersenvan Meppel, Fransche taal- en lett. geheele cursus en Hoogduitsch 3 laatste jaren 1550 L. Dekker Kz., van Edam, Engelsch en lett. geheele cursus en Hoogduitsch 2 eerste jaren en schoonschrijven 15 5 0 J. D. Belmer, van Zalt-Bommelhand- en regtlijuig tee kenen 800 J. H. Peverelli, van Sneek, gymnastiek, ƒ150. Bovengenoemde heeren zijn uitgenoodigd, om zich tegen den löden dezer naar Sneek te begeven, tot voor- loopige regeling der werkzaamheden. Uit Groningen wordt gemeldProf. Jonckbloet heeft het lidmaatschap der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Winschoten aangenomen. Het was bekenddat hij bij z(jn verkiezing öf te Deventer, waar eerst voor hem gewerkt, öf te Winschoten voor het professoraat zou bedankenhij wenschte zeer voor goed te 's Hage zich te gaan vestigen hetgeen hij nu ook zal doen. Vooraf zal hij echter de Gro ninger academiefeesten medevieren, en als rector magnificus er een hoofdrol bij spelen. In de Dingdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage is o. a. met 26 van de 28 stemmen benoemd tot leeraar voor de Grieksche taal- en letterkunde aan het gymnasium aldaarde heer J. Rutgers te Leiden. Uit Deventer meldt men van den 8steu dezerNadat de Gemeenteraad voor eenigen tijd de opheffing van het athe naeum illustre alhier besloten hadis hij in zijn vergadering van heden op dit'besluit in zooverre teruggekomendat het vereenigd met de 1ste afdeeliug van het gymnasium (de oude latijnsche school) zal blijven bestaan. Met het oog op de aanstaande wet op het hooger onderwijsbeschouwen wq dit besluit als een hoogst gelukkige wending van zaken. In elk geval heeft onze Gemeenteraad ook ditmaal weder ge toond dat het niet terugdeinst voor groote geldelijke offers waar het een zoo belangrijk onderwerp, als het onderwijs is, betreft. Ook ten aanzien van de inrigting der hoogere burgerschool met 6jarigen cursus, waarvan onlangs het pro gramma verscheen en die met het begin van September stellig geopend zal wordenis men met welgeplaatste mildheid te werk gegaanzoodat in dit opzigt onze goede Davostad ha ren ouden roem als kweekplaats van verlichting en vooruit gang waardiglijk handhaaft. Dingsdag is de 80ste Algemeene Vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Amsterdam ge opend door Dr. T. Modderman Az. met een toespraak tot verlevendiging der bewustheid wat in de tegenwoordige oogenblikken de pligt der Maatschappij is. De Maatschappij telde op 1 Julij 1864 14009 leden of 78 meer dan in 1863. Na gewigtige beraadslagingen over het uieuw ontwerp van wet, hoofdzakelijk over art. 4, betreffende het aannemen van niet-christenen tot leden, werd het wetsontwerp met 296 tegen 276 stemmen aangenomen. De afgevaardigde van Lei den heeft met die van Dordrecht, Schiedam Leeuwarden enz. tegen gestemdnaar het schijnt op grond dat aan de departementen is vrijgelaten niet-christenen al of niet toe- telaten. Op een vraag der stad Doesburg om subsidie voor de oprigting eener school voor middelbaar ouderwijs is door de regering te kenneu gegeven dat subsidiëu voor zulke LEIDSCH Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, bd franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. federe regel meer 12» Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2$. u., de overige dagen, uitgezonderd 4e Zondag, 3 u. 's namiddags. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te LI n., 'snaraiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Ooat-Indisohe Landpoat. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- Rtjke-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 >u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1