Maandag 8 Augustus. A".- t\°. 1370. -\ Afs. i 'V-- o v LEIDSCH L x -1 3 5- Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentièn 1-6 regels 0.76. Tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu- wejijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u., 'a uamiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sa. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vao 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder*, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biuiieiilaiidscli Nieuws. - Z. M. heeft benoemd tot bewaarder van de hypothe kenhet kadaster en de scheepsbewijzen te Breda den heer F. F. Rousseauthans inspeeteur der registratie en domei nen van de 1ste klasse en tot inspecteur der registratie eu domeinen van de 1ste klasse den heer W. Blaauwthans inspecteur der registatie en domeinen van de 2de klasse, van de 2de klasse den heer Mr. C. Smissaert, thans inspec teur der registratie en domeinen van de 3de klasse. Z. M. heeft met 1 September 1864 benoemd tot adel borsten der 1ste klasse bij de Nederlandsche zeemagt, de adelborsten der 2de klasse bij het Koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord. S. H. BinkesA. G. Ellis, M. C. van Doorn, A. Werumeus Buning, J. Lagaay, S. T. Land, J. J. de Bruyue, H. Vreedenberg, J. D. A. Nederburgh H. F. Verheggen H. J. J. Kempe, W. van Haaselt, G. M. Dolleman, Jhr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstad D. J. W. A. G. Coops, H. L. C. Wolterbeek Muller, H. van den PauvertJ. F. Holfman, A. M. R. Wagner, J. Janse, C. Vreede, J. V. Wierdsma, L. Voute, H. J. F. Mirandolle, J. H. Mijer, W. G. van Nes, R. C. A. L. J. Jansen, D. Hordijk, N. J. BrungerF, W. C. Lede- boer en J. P. Dubbe Bakker. De Minister van Justitie heeft ter kennis van de be langhebbenden gebragt, dat zijn audientien op Woensdag en Donderdag, den lOden en llden dezer, niet plaats zullen hebben. - Naar men verneemtzijn door de arrond.-rechtbank te Groningen de beide volgende voordragten opgemaakt ter voorzienmg in de vacatures in dat collegie: 1°. de heeren Mrs. G. J. M. van Voorthuysen te Amersfoort, W. B. S. Boeles te Sneek en H. D. Guijot, te Groningen; 2°. Mrs. W. B. S. Boeles, H. D. Guyot en J. Offerhaüi, te Hoo- gezand. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben tot benoeming van een derden praeceptor aan het Stedelijk gymnasium, aanbevolen de heeren G. A. H. Bakhoven, con rector te Assen, en K. W. M. Montijn conrector te Brielle. - De heer F. L. Koorn, lid van den Gemeenteraad en regent van het R. C. weeshuis te Alkmaar, is door den Paus benoemd tot ridder der orde van den H. Gregorius. Sedert twee weken is de geheele vaart op de Maas gestremd, vooral tengevolge van de groote hoeveelheid wa- 1 ter, die gedurende eiken nacht ten behoeve van de Bel» gische Kempen door de Zuid-Willemsvaart wordt afgelaten j zoo zelfs dat deze dan aau een zeer snellen stroom gelijkt. Van 1 Augustus wordt die vaart gedurende twee maanden geslotenalweder ten behoeve van diezelfde Belgische Kem pen, om de nieuwe sluis met verdere werken ten behoeve van Belgieen die zooveel schatten aan Nederland zullen kosten, te bouwen; dit werk is voor ruim f 1000,000 aan besteed. Dientengevolge zijn alle middeleu van gemeenschap te water van Maastricht met Nederland afgesloten, en dit alles ten gelieve van Belgie en ten gevolge van dat voor Belgie zoo bij uitstek voordeelige en voor Nederland na« deelig Maastractaat. -— Het bestuur der vereeniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte Sche- veningsche visschersheeft thans bekend gemaakt de reke ning en verantwoording over het 4de boekjaar van haar be staan. In het afgeloopen boekjaar troffen de Scheveningschc visschersvloot bijzonder treurige ongelukkenin November 1863 het vergaan der pink vrouw Lena, op de Engelsche kust, waarbij de geheele bemanning, bestaande uit zeven huisvaders en een jongeling, den dood in de golven vond, en in December 1863 het verongelukken ten gevolge van hevige stormen van twee pinken, Neeltje de Jong en vrouw Kniertje, waardoor eensklaps 10 vrouwen en 19 kinderen zich van hunne verzorgers zagen beroofd. Het getal der we duwen en weezendie door de vereeniging ondersteund werden, klom daardoor tot 49 weduwen en 103 kindereu, ten gevolge waar het bestuur in de noodzakelijkheid werd gebragt om een buitengewoon beroep op de liefdadigheid vau land- en stadgenooten te doenwilde het iu staat zijn op den ingeslagen weg voorttegaan. Te Zegveld zijn over de zaak betreffende het beroep van een predikant groote moeijelijkheden ontstaan. Thans wordt van daar gemeld De 96 mans-lidmaten der Hervormde gemeente te Zegveld die hunne keus, volgens art. 23 van het algem. regl., hebben uitgebragt op Ds. Calkoenhebben aan de synode der Ned. Herv. kerkalsmede aan het classicaal bestuurbij eens luidende missive te kennen gegevendat zij 96 mans-lid-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1