DISTILLATEUR. R.A.SAVALLE. BEDIENDE TUINMAN. LEESBIBLIOTHEEK Koninklijke Fabriek van Eau de Voorburg, Zeep en ffcySÉL/# Parfumeriën. Advertentiën. VOORBURG. In de stad Vittoria worden groote toebereidselen ge maakt om den Koning van Spanje, op zijn doorreis naar Frankrijkovereenkomstig zijnen hoogen rang te ontvangen. Intusschen denken de Madridsche dagbladen over die reis niet eenstemmig. Terwijl La Nacionin wederspraak met anderen, meent dat, volgens de staatsregeling, de gemaal der Koningin, ja de Koningin zelve, geene magtiging noo- dig heeft om een vreemd land te bezoekenis dat blad echter van oordeel dat men nogtans de Cortes van het plan had moeten kennis geven, en dat, nu zulks niet geschied is, de Koningin bij een in het officieel dagblad opgenomen Koninklijk besluit magtiging tot de reis van haren gemaal verleenen moest. - Te Bilbao is overleden zekere Francisco de Eizage, die in 1762 geboren was en dus den ouderdom van 102 jaren bereikt had. Den dag voor zijn dood is hij nog op de jagt geweest en heeft een vogel in de vlugt geschoten. Maandag 11. heeft te Parijs de verkoop plaats gehad van den inboedel van Couty de la Pommerais. Het huis was reeds in den vroegen morgen door belangstellenden voornamelijk Engelschenbelegerd. De Fransche levensverzekering-maatschappijen hebben eindelijk aan den voogd van de kinderen van Mevr. de Pauw, het slagtoffer van la Pommerais, de som van 600,000 frs., het bedrag der verzekeringuitbetaald. Ter beurze te Parijs liep Maandag het gerucht, dat een commissionair in effecten zich te Trouville door ophan ging van het leven zou hebben beroofd. Ofschoon als reden daarvoor werd opgegeven huisselijk ongenoegen, beweren anderen met meer grond, dat de liquidatie over de afge- loopen maand hem hoogst nadeelig zou zijn geweest en hij zich door deze wanhopige daad heeft zoeken te onttrekken aan de schande van> een faillietverklaring. Te Parijs moet in de afgeloopen week de heer Mirès weder aanleiding gegeven hebben tot een ergerlyk schan daal. Op het concert Musard in de Champs Elysées wan delende, zag hij den heer Laurier met zijn vrouw en schoon vader, en daar hij vermeent zich over dien advocaat te beklagen te hebbentracht hy dezen altyd de een of an dere onbeleefdheid te bewijzen. Nu trad Mirès op mevrouw Laurier toe en zag haar op de onbeschaamdste wijs eenigen tijd in het aangezigt. De heer Laurier liet zijn vrouw den arm van haren vader nemen en kwam dreigend op den ge wezen bankier af; Mirès maakte van zijn wandelstok gebruik om den gevreesden aanval aftekeeren. Daarop ontstond er groote verwarring; een jong advocaat, die oneindig sterker is in het lansquenet en boksen dan in de rechtende heer Gambettawierp zich op Mirèsen van beide zijden vie len er klappen. Men denkt echter niet dat deze vechtpartij een gerechtelijke vervolging zal na zich slepen. Voor eenigen tijd stond te Boskowitz in Moravië een doofstomme terechtbeschuldigd van een openbare autoriteit te hebben gehoond. De aangeklaagdeeen voormalig kwee- keling van het instituut voor doofstommen in die hoofdstad, verdedigde zich zeiven; zijn verdediging werd met een ge- heele vrijspraak bekroond. - Onder de Indianen in Noord-Amerika beginnen de hu- welijksaanvragen ook mode te worden. Prairie-Journal be vat de volgende aankondiging: //De hoofdman van den stam Haynse biedt duizend paarden aan een achtingswaardigen, jon gen blanken man, die van goede aanbeveling is voorzien, en zijn achttienjarige dochter wil huwen. Hij moet zich op het grondgebied der Indianen nederzetten en met den akker bouw bekend zijnwaarin hij den Indianen onderrigt moet geven. De paarden zijn 50,000 tot 80,000 dollars waard. De jeugdige Indiaansche dochter is van middelbare gestalte heeft regelmatige gelaatstrekken zwarte oogenmooi haar en stevige vormen. Zij is zeer aanvallig en regt lief!" OFFICIEEL MIEIIW». De Burgemeester, Hoofd van het Gemeente-bestuur van Leidendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 26sten dezer invorderbaar verklaard, Kohier van het Patent recht, over het dienstjaar 1864 en 186 6 inhoudende aan slagen voor Wijk 4terwijl ieder verpligt is zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voette voldoen. Wordt gevraagd in eene kruideniers affaire een P. G., van goede getuigschriften voor zien. Adres francoletter 2K. aan het Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd op een buitenver blijf in de omstreken van Leydendie met paarden kan omgaan. Adres franco onder lett. W. M. aan het Bureau Leidsch Dagblad. van het Departement Leyden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Commissarissen brengen bij deze ter kennis van belanghebbendendat de Bibliotheek weder heropend zal worden op Vrijdag 5 Augustus 1864 's na middags te half een ure, en voortaan de zitting-uren tot het afgeven der boeken, in plaats van zoo als vroeger op Woens dag, gehouden zullen worden lederen Vrijdag van 's namiddags 12^—1 ure. Namens Commissarissen voornd. W. T. WERST, Voorzitter. Mr. A. SCHMIDT, Secretaris. Oliën, cosmetique, extrait d'odeur, eau de cologne, eau de vqprburg, fijne en ordinaire zeepen. Uitgaven van A. W. te Leidep: Beschouwingen over het Aesthetische der Bouwkunst. Griekscht Demosthenes en h. Lord brougham en lysias en w. a. hirschig a la w. heckbr, of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat/0.50 au gaz leprince, examines et comparesf 1.60. thomas tate, Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderween zelfoefening. Vr\j gevolgd naar het Engelsch; door p. m. brutel ui la riviere- 3.60. Ch. delaunay, Allereerste gronden der practische en theoretische Mechanica. Vrij gevolgd naar het Fransch en vermeerderd door r. t. dilprat. Kapitein der Artillerie en p. m. brutel de la rivière Tweede druk. 2 deelen inTinnen 5.30 en Romeinsche Stijl. Met platen2. p. m. brutel de la rivièrb, Geschiedenis der bouwkunst, bij eenige der merkwaardigste volken van vroegeren en laterën tijd. Met 25 platen2.75. Dr. w. a. hirschio, Vertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar Ly^ias0.30. Dr. j. a. van dissel, Hollandsch Laag-Malcisch Woordenboek. In linnen gebonden1.80 Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen bjj - de stoomwerktuigen1.50. Dr. i. bosscha, Jr. Het behoud van arbeidsvermogen ln den gal va- nischen stroom1.25 Dr. e. van der venHet theorema van sturm toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden 1.25. 9 r Le Doet. b. verver, l'Ëclairage au gaza l'eau a Nlarbonneetl'Edalrage a. j. janné, Korte beschouwingen over het empirisme in de vee artsenijkunde f 0.60. Prof. r. kaiser Be inrlgting der Sterrewachtenbeschreven naar de Ster- rewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp eener Sterrewacht voor de Hoogeschool te Leiden, met platen L89t

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3