Dingsdag 2 Augustus. i\°. 1365. LEIDSCH DAGBLAD a - Mh r*> Doae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.SO in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 'suaraiddags te 3 u. 40 m. 'savonds tc 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iudiscbe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandscl] Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot Commissaris des Konings in de provincie Overijssel E. J. A. Graaf van Bijlandt, lid van den Raad van State, voormalig Commissaris in de provincie Zuid-Holland ter vervanging van wijlen Jhr. Mr. C. Backer. Z. M. heeft benoemd tot lid der commissie van ad ministratie over de gevangenissen te Groningen A. van Calcarparticulier aldaar, en vergund aan W. J. F. Nui- jens, med. doet. te Westwoud, het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van den H. Gregorius den Groote, hem door Z. H. Paus Pius IX geschonken. Z. M. heeft bewilliging vprleend tot oprigting der naamlooze vennootschap //Stearine-kaarsenfabriek Rotterdam te vestigen te Rotterdam. De kapitein van den grooten staf Jhr. G. B. van Bronkhorst, adjudant bij Z. K. H. den Prins van Oranje is versierd door Z. M. den Keizer aller Russen met de St. Wladimirsorde 4de kl. en door Z. M. den Keizer van Frankrijk tevens met de Ridderorde van het Legioen van Eer. Zaturdag namiddag had er op het paleis het Huis ten Bosch een groot diner plaats, waaraan Z. K. H. Prins Frederik en Z. Keiz. H. de Grootvorst Nieolaas van Rusland deel namen. De leden van het Muziekcorps van het regement gre nadiers en jagers hebben 11. Zaturdag een prachtig geschenk in zilver met een toepasselijke inscriptie vereerd aan hun medelid den heer G. Kohier, tot een aandenken aan zijn 3öjarige dienst bij dat corps en van hunne vriendschap, nu hij op zijn verzoek gepensioneerd de dienst eervol verlaat. - Op Maandag 18 Julij is onder voorzitterschap van Dr. P. H. Tydeman rector te Tielde 34ste algemeene vergadering van het Genootschap van leeraren aan de Ne- derlandsche gymnasiën te Beekhuizen gehouden waarop het beginsel is goedgekeurd tot opname van de middelbare scho len en het recht van lidmaatschap toegekend aan de leeraren der hoogere burgerscholen die den graad van doctor of candidaat in de een of andere faculteit verkregen hebben terwijl in het volgende jaar nog mildere bepalingen ten op- zigte van het onderwijzend personeel aan de middelbare scholen zouden gemaakt worden. De voorzitter werd benoemd tot afgevaardigde op het congres voor sociale wetenschappen te Amsterdam en tot voorzitter voor het volgend genoot schapsjaar Dr. S. H. Rinkes, conrector te Arnhem. Als plaats voor de volgende vergadering werd aangewezen de Grebbe bij Wageningen. Onder de directeuren van het Nederlandsch Zendeling genootschap te Rotterdamdie hun ontslag genomen heb benworden genoemd de HH. Moll, Westhoff en Schuur man te 's HageCohen Stuart en Chantepie de la Saussaije te Rotterdam; Bösken Doedes Jorissen van Oosterzee en VerhoefF te Utrecht; Hoog te Haarlem, en de voormalige adjunct-directeuren Hogerzeil, Cramer en Lamers, met den tegenwoordige!) directeur van het Zendelingshuis en een 5tal kweekelingen. Zaturdag morgen begaf zich Jhr. A. L. van Heteren Gevers naar het spoorwegstation te 's Gravenhage om naar Leiden te vertrekken, toen hij in de wachtkamer te 's Hage door een toeval werd getroffen. Met genoegen verneemt men dat de toestand van ZHWG., naar omstandigheden redelijk is. Men verneemt, dat de 6 8ste vergadering van de hoofd-afdeeling der Geldersche Maatschappij van Landbouw, zal worden gehouden op den 16den Augustus e. k. te Har derwijk. Een aaotal werklieden uit een der grootste fabrieken te Haarlem wendde zich in 1863 tot den Raad dier ge meente, met verzoek om werk. Aan dat verzoek, gelijk het werd gedaan kon geen gevolg gegeven worden en de adres santen werden verwezen naar de armbesturen. Het gemeen tebestuur stelde echter onderscheidene dier werklieden in de gelegenheid zich met hunne gezinnen naar Rouhaix in het noorden van Frankrijk te begeven, ten einde aldaar, als wevers op de fabrieken van wollen stoffenin hun onder houd te voorzien. De meesten hunner zijn daar ook goed geslaagd. In de Middelb. Ct. van 30 Julij 9taat de volgende ad vertentie: //Gedurende de kermisweek eiken avond van 8 tot 10 uur zamenkomst voor belangstellenden op het koorkerkhof A. N°. 118, gewijd aan de bespreking van eeD hoogere en meer bestendige vreugde dan de kermis kan schenkenwaarin door verschillende sprekers het woord zal worden gevoerd. In Gelderland worden nu tegen mogelijke overstroo mingen, vlugtheuvels opgerigt, en wel te Wamel 1, inde

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1