Buitenlandsch Nieuws. verleend aan de heeren D. Donkers c. a. overgeschreven ten 1 name der Spoorboot-Maatschappij van Middelburg. Z. M. de Koning heeft Vrijdag een bezoek gebragt aan Z. Keiz. H. den Grootvorst Troonopvolger te Scheve- ningen. In den loop van den dag heeft den Hoogen reiziger zich, vergezeld van zijn lijfarts, door den directeur van het gemeente-badhuis den heer Swets Gilis de appartementen doen aanwijzen waar de binnenbaden worden gebruikt. De Vorst maakt eerst van de binnenbaden en zal daarna van de zee baden in de open lucht gebruik maken. Allendie in de gelegenheid geweest zijn den Vorst te naderen roemen een parig zijn groote minzaamheid. Des avonds heeft Z. Keiz. H. met twee heeren van zijn gevolg een geruimen tijd op het terrasdat weder door een talrijk publiek was bezocht vertoefd. De jaarlijksche vergadering van instituteurs is Woensdag te Leeuwarden in de bovenzaal van het hoofdgebouw in den stadstuin gehoudenwaarbij onderscheidene belangrijke vraag punten werden besproken. Aanstaanden Dingsdag avond zal er in het artillerie kamp te Waalsdorp kunstvuurwerk worden ontstokendat door het kader onder-officieren, dat daar kampeert, is ver vaardigd. - Donderdag morgen is een jager van het regement grenadiers en jagers te 's Hagewegens aauhoudend wan gedrag, voor het front van dat regement ontslagen en weg gejaagd. Thans wordt den bouw van den nieuwen schouwburg te Arnhem met alle kracht voortgezet en met den meesten spoed worden de muren opgetrokken. De aannemer heeft een vreemd middel uitgedacht om de kalkbereiders vlug te doen werkenhij heeft een vioolspeler geëngageerddie den ge- heelen dag speelt, waarbij het werkvolk dan zingt. Het aanleggen der riolen in Breda heeft opmerke lijke dingen aan het licht gebragt, waarvan de omvang en het gewigt zich niet zoo dadelijk laten bepalen. De bodem is hier en daar tot ongeveer drie Ned. ellen onder den be- ganen grond opgegraven en het laat zich dus hoorendat men in aardlagen is doorgedrongendie alleen in vóórhis torische tijden door het zonlicht werden bestraald. Reeds ten vorigen jare vond men in de Brugstraat op vrij aanmerkelijke diepte zeer goed bewaarde takken en wortels die in een oostelijke rigting waren neêrgeslagen. Dit feit stond te veel op zich zeiven om stof tot nadenken te geven. Maar kort ge leden stootte men met het ontgraven van de Visscherstraat op een diepte van 1.50 tot 2 ellen op neergeslagen boomstam men, die wederom van het Westen naar het Oosten lagen neergestrekt. Behoorde het hout in de Brugstraat tot de ei sen hier was het dennenhout. De naalden en zelfs de vruch ten waren nog in vrij goeden staat te herkennen. Een en kele stam droeg de duidelijke blijken van gehakt te zijn. Onder die houtlaag vond men beenderendie op het eer ste gezigt van huisdieren afkomstig schenenvarkensscha pen runderen met korte hoornenpaarden van een kleiner ras dan het tegenwoordigewaarvan zelfs hoefijzers over bleven van kalkoenen voorzien en door nagels bevestigd. Tusschen die beenderen liggen lagen bazaltbrokkenwaarvan enkelen zoo gevormd waren, dat men aan hamers, wiggen of pijlspitsen denken kon. Ook overblijfsels van menschelijke industrie ontbraken niet geheelals schoenzolen van een zeer eigenaardigen vormpotschervenéén stuk gebakken steeneen bal van bazalt eu gehakt hout. Een weinig ver der treft men nu een andere houtsoort, een bewerkt stuk eikenhout en eenige brokkendie aan den gloed blootge steld schijnen te zijn geweest. Uit welke specie deze brok ken zijn zamengesteldkan eerst later onderzocht worden. Ook in de Katerstraat stuit men op 1,20 el op hout, doch hier is het elzen en eiken. Volgens een te Zwolle algemeen verspreid gerucht is doof de Algemeene Synode van de Nederlandsche Hervormde kerk het hooger beroep van den gewezen predikant van Rijn verworpenen derhalve de uitspraak van het provinciaal kerkbestuur van Overijssel, waarbij hij uit het predikambt is ontzetbekrachtigd. De paardenmarkt, Maandag te Woudrichem gehou den, was druk bezocht. Ruim een lEOtal paarden was aan gevoerd- De handel was echter niet zeer levendig te noemen, daar de koopers bezorgd waren voor de slechte hooi-opbrengst. Naar men verneemt, is 11. Donderdag een behoeftige vrouw, van ongeveer 30 jaren, op den Wassenaarschen weg plotseling overleden. Vermoedelijk is zij door den feilen zon neschijn door een beroerte getroffen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Ommeren Ds. L. Tiddens te Schoonrewoerdte Nijkerk Ds. W. J. Gezelschap te Heemstede; te Linschoten Ds. C. P. van Tooren te Katwijk aan Zeete Montfoort Ds. A.- F. Simons te Bleskensgraafte Hollandsche Veld Ds. J. Krul te Oppenhuizen. Bedankt voor het beroep naar Amerongen door Ds. J. Cramer te Charlois en Katendrecht. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente te Waardhuizen Ds. P. Diermanse te Vlissingen en te Hattem de kandidaat W. Raman die dat beroep heeft aangenomen gelijk ook Ds. J. Hessels te Bolsward dat naar Bedum en Ds. H. Op 't Holt aan den Helder dat naar Leeuwarden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 69°, des avonds te 8 uur 61°, te 10 uur ,5 8°. Zaturdag morgen te 5 uur 55°, te 8 uur 60°, 's middags te 12 uur 73°, 's namiddags te 4 uur 73°. Op het dak van het koninklijk slot te Berlijn zijn thans vier allegorische figuren geplaatstdie den Handel de Kunst, de Nijverheid en de Scheepvaart voorstellen. De beide eersten zijn door Fisschede twee anderen door Stür- mer vervaardigd. De Belgische legatie te Parijs doet thans overalop verzoek van hoogerhandde geruehten betreffende een huwe lijk tusschen den Hertog van Vlaanderen en de Prinses Mu- rat onvoorwaardelijk tegenspreken. In den morgen van den 20sten dezer maand zagen de bewoners der rue des Ministres te Rouaan een non met behulp eener laddervan den tuinmuur eens kloosters ne- derkomen. Zij scheen ongeveer 45 jaar oud. Zoodra zij den grond bereikt hadbegaf zij zich naar een kruidenier in de rue Coignebert. Zij scheen uitgeput en at en dronk gulzig het brood en den appelwijnwelke men haar aanbood. Toen men haar weigerde 3,50 fr. te leenendie zij vroeg om zich naar den burg Audemer te laten rijdenwaar hare familie woondeliet zij zich naar een naburig klooster brengen waar zij hoopte de middelen te vinden om tot hare bloed verwanten terug te keeren. Daar bleef zij eenige oogenblik- kenwant weldra kwam een huurrijtuig van het klooster, dat de non verlaten had, en er kwamen nonnen uit, waar onder men meende haar te herkennendie een vergeefsche poging tot ontvlugting gedaan had. Te Bordeaux hebben een duizendtal arbeidsters in de Keizerlijke sigarenfabriek om een nietigheid den arbeid ge staakt en daarna een vreeselijk straatrumoer veroorzaakt. De politie liet, zonderling genoeg, de brandweer tegen de rust- verstoordsters oprukkendie weldra met verscheidene stra len het vuur des oproers trachtte te blusschen. De vrouwen hielden echter heldhaftig stand en namen weldra zulk een drei gende houding aandat de brandspuitgasten hun heil in de vlugt moesten zoeken. Een en ander had van lieverlede een ontzettende menschenmassa op de been doen komenwaar door de circulatie ten slotte geheel gestremd was. De mu nicipale garde te voet en te paard en een detachement linie troepen moesten der politie te hulp komen om de orde te herstellen. Te Angoulème heeft 11. Zondag een wedren met ezels plaats gehad. De tribunes waren zoo overladen met nieuws gierigen dat zij invielen, waardoor verschillende personen meer of minder ernstig gekwetst werden. -Men stelt te Londen ernstige pogingen in het werk om the British and Netherlands Bank opterigten met éen kapitaal van 2,000,000 verdeeld over 40,000 aandee- len. Het prospectus begint natuurlijk met te wijzen op de groote behoefte welke in the Fra East bestaat naar uitbrei ding van het Bankstelselmet welk doel deze bank is op- gerigt. Ofschoon de hoofdzetel in Madras zal gevestigd zijn zullen toch onmiddellijk filiaalhuizen in China, Japan en Java worden opgerigt, terwijl men zich hoofdzakelijk zal toeleggen om voorschotten te verstrekken aan iudustrieelen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2