N°. 1352. Maandag 18 Julij. A".' 1:864. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deie Courant verschijnt eiken dag, be- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u.45ra. en te llu., 'snainiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 uur's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot raad van legatie: bij het gezantschap te Parijs Mr. J. W. van Lansberge, thans secr. bij de legatie te Brusselen bij het gezantschap te St. Pe tersburg Jhr. Mr. F. P. van der Hoeventhans secr. bij de legatie te Weenen. Voorts overgeplaatst de secr. van le gatie Mr. D. Everwijnvan het gezantschap te Berlijn naar dat te Brussel, en Mr. F. J. W. F. baron van Pallandt, van het gezantschap te St. Petersburg naar dat te'Weenenen bevorderd de attachés bij het Nederl. corps diplomatique Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek tot secr. van legatie bij het gezantschap te Washington, en Jhr. Mr. R. A. A. E. von Pestel tot secr. van legatie bij het gezantschap te Ber lijn - benoemd tot notaris, ter standplaats Wolvega, gemeente Weststellingwerf, J. F. de Haan, cand.-not. te Beetsterzwaag en secr. der gemeente Opsterland en goedgekeurd de benoe ming van G. W. C. van Dort Kroonburgem. van Broek tot secr. dier gemeente; en aan Mr. M. J. van Hengelaar, eervol ontslag verleend als plaatsv. kantonr. te Rhenen. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkan toor te Boxtel, den heer I. F. J. H. van Cranenburghthans geagreëerd klerk op het postkantoor te Boxmeer. De navolgende zeeofficieren enz., dienende op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, worden op non-ac tiviteit gebragt, als: met 20 dezer, de luit. t. z. 2de kl. J. F. van Kervel en de adelb. 1ste kl. J. H. de Bruyn met 25 dezer, de offic. van gez. 1ste kl. M. J. P. van Prooijen en de offic. van gez. 2de kl. W. F. Meyboomen met ultimo dezerde luit. t. z. 1ste kl. A. J. van Mans- velt, 1ste offic. op gemelde korvet; terwijl op dien bodem worden geplaatst: met 26 dezer, de offic. van gez. 1ste kl. P. J. Idenburg, thans non-actief, en de offic. van gez. 3de kl. G. L. Aalbertsbergvan het wachtschip te Hellevoetsluis en met 1 Aug. a. s., als 1ste offic., de luit. t. z. 1ste kl. J. L. Klijnsma, thans 1ste offic. op het wachtschip te Am sterdam die met dat tijdstip vervangen wordt door den luit. t. z. 1ste kl. J. B. A. de Jong, thans non-actief. Vrijdag is te 's Hage het treurig berigt ontvangen dat H. D. H. Prinses Anna van Saxen-Weimar-Eisenach (zuster van HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik) te Weimar is overleden. Ten gevolge van het overlijden van H. D. H. Prinses Anna van Saxen-Weimar is de komst van Z. D. H. Prins George van Saxen-Weimar, om de officieele mededee- ling te doen van de troonsbeklimming van Koning Karei I van Wurtemberg, eenigen tijd uitgesteld. De gewone audiëntie van den Minister van Finantiën zal op Donderdag 21 dezer niet plaats hebben. De kadets der Koninklijke Militaire Academie te Breda zijn al9nu allen tot 1 September a. s. met verlof huiswaarts vertrokken. Met 1 September zal bij de Koninklijke Mili taire Academie worden gedetacheerd de 1ste luitenant J. A. Obreen van het 7de reg. inf., de 1ste luitenant R. K. Tuckerman van het 1ste reg. inf. bij gezegde inrigting ge detacheerd is daarbij overgeplaatst. De heer L. Cohen Stuart, benoemd directeur der polytechnische school te Delft, heeft aan de op den 30sten Junij jl. eervol ontslagen docenten der opgeheven Konink lijke Academie berigt gegeven, dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken een beschikking heeft genomen, volgens welke aan hen de genoten bezoldiging gedurende de maan den Julij en Augustus nog zal worden uitbetaald. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben aan den Gemeenteraad voorgesteld, om met 1°. Mei 1865 de plaatselijke belasting op de brandstoffen afteschaffen. De kiezersvereeniging de Grondwet in het kiesdistrikt Winschoten heeft tot kandidaat gekozen voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer Prof. Jonckbloet. te Groningen. De kandidaat van de kiezersvereeniging Va derland en Koning te Winschoten is Mr. W. Woldringh subst. griffier bij de regtbank aldaar. Door de algemeene vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid zijn benoemd tot honoraire leden C. F. M. de GrijsNederlandsch vice- consul te Amoy, en H. de Bruijn directeur der openbare werken te Batavia. Die vergadering is Woensdag 11. gesloten en gevolgd door een gemeenschappelijken maaltijd, waarbij door Prof. A. H. van der Boon Mesch een welsprekende toast werd uitgebragt, waarin hijna een korte uitweiding over de historie van Zeeland verbonden met die van Vaderland en Oranje, een hoogen lof toezwaaide aan de Zeeuwen en het Zeeuwsch volkskarakter, hetwelk hij in verband bragt met de jaarlijk-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1