fflARSEILLE BATAVIA SHANGHAI Wordt gevraagd GECRYST. VANILLE, Fabriek van Behangsel-papieren. der Messageries Impériales. Buitenlandsch Nieuws. Advertenliën. prima kwaliteit i. WIJDOOGEN Jansz. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. kocht, deze evenzeer gezocht zouden zijn, vooral ook als de prijs een klein voordeel aanbood zooals uit de rekening bleek, waarom de commissie het geraden achtte, //de Com missie tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrek kingen vau verongelukte visschers te Scheveningen uitte- noodigenom dergelijk depot aanteleggen, te meer omdat zij hierdoor in plaats van bedeeling, loon zoude uitbetalen dat zij door den verkoop der netten terugontving. - De heer Carré heeft te Haarlem na afloop der kermis een wedren gehouden ook voor particuliere personen waarbij de heer Hart van Amsterdam met de Ali Pacha den prijs won van 4 mededingers. Maandag morgén had aan het overzetveer te Lage Zwaluwe een droevig ongeluk plaats. De veerschipper wei gerde een 53tal personen, mannen en vrouwen uit de ge meente Made en Drimmelenovertezettendaar het water eenigzins hol stond. Zijn knecht echter ondernam dit met een vliegert of veerhengst, waaraan nog een kleine boot met 15 personen door een touw was vastgehecht. Naauwelijks de plaat voorbijgezeild en op het groote water gekomen, of de kleine boot werd door een zwaar geladen kolenschip in den grond gevaren, waardoor 9 personen, meest vrouwen, verdronken. Dit ongeluk had plaats digt bij de plek, waar op den 2den Pinksterdag van 1860 de Capelsche stoomboot met 45 menschen verongelukte. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 6 2°, des avonds te 8 uur 5 7°, te 10 uur 5 5°. Woensdag morgen te 5 uur 5 5°, te 8 uur 62°, 's middags te 12 uur 71°, 's namiddags te 4 uur 69°. Er wordt veel gesproken over een moord nabij Wa terloo gepleegd. Een rijk grondeigenaar en landbouwer, de heer Marcq, ridder der Leopoldsorde en 54 jaar oud, heeft, om een onbeduidenden twist, met een geweerschot den heer Glibert, zijnen buurman gedood, een rijken pachter, wiens dochter met den zoon van Marcq is gehuwd. De moorde naar heef zich aan de gendarmerie overgeleverd. Er bestaan te Berlijn twee interessante familiën beide van Israëlitische afkomst, beide rijkelijk met aardsche schat ten gezegend. De één is die van Beeruit welke afstam men de zoo beroemde, thans reeds overledene kompouist van de Hugenoten, den profeet enz., Meijerbeerde dichter Michael Beer, wiens treurspel Struênsee hem overleefd heeft, en de evenzeer reeds gestorvene sterrekundige Wilhelm Beer, die met den staatsraad Madler te Dorpat de beste maan- kaart heeft uitgegeven. De andere familie is die van Men delsohn. Aan haar hoofd prijkt de zoo vermaarde philosoof Mendelssohn, de vriend van Lessing, de hervormer van zijn volk en een der fijnste denkers der vorige eeuw; onder zijn nakomelingen neemt zekeren Felix Mendelssohn-Bartholdy, een der grootste komponisten van onzen tijd, een bijzonder uit stekende plaats inen het is te betreuren dat een naar raenschelijke berekening te vroege dood hem aan de kunst heeft ontrukt. Maandag morgen is er een verschrikkelijke brand uit gebarsten in Princess-Street en Stamford-Streed te Londen in de bekende magazijnen van gemberbier en sodawater vau den heer C. Davis. Men was den brand niet eer meester, dan nadat de magazijnen bijna geheel en al vernield waren, en ook een gedeelte van eenige daaraaugrenzende gebouwen een prooi der vlammen waren geworden. Op de Noord-Londenschen spoorweg is Zaturdag jl. een verschrikkelijke misdaad gepleegd. De heer Thomes Briggs, eerste bediende bij het bankiershuis Robarts, Curtus en Co. te Londen, is namelijk in een rijtuig der eerste klasse op genoemden spoorweg aangevallen vermoord geplunderd en vervolgens uit het rijtuig geworpen. Ten 7 ure 's avonds begaf hij zich in een omnibus om per spoor naar Hackney, digt bij de hoofdstad, te vertrekken. Tussohen dien tijd en het oogenblik dat de misdaad ontdekt werd, zijnde omstreeks 101 ure 's avonds, had men niets omtrent hem vernomen. De afdeeling der eerste klassewaarin hij plaats had geno men was geheel bevlekt met bloed. Het slagtoffer is ge vonden op weinig afstands van een brugen men vermoedt dat de moordenaar het voornemen gehad heeft het in de ri vier te werpentoen hij het uit het rijtuig slingerde. Men heeft kunnen nagaandat er een worsteling heeft plaats ge had, en onder de wonden, die aan het slagtoffer waren toe- gebragt, was er meer dan een doodelijk. Toen men hem vond leefde hij nog, maar de dood is spoedig gevolgd; hij kwam niet eens meer tot bewustzijnwelke pogingen men ook aanwendde. Zijn horlogiezijn gouden ketting en zijn gouden bril zijn door den moordenaar gestolen. Niettegenstaande onmiddelijk alle pogingen in het werk zijn gesteld om hem op het spoor te komenis men tot nu toe daarin niet geslaagd. Hij heeft zijn hoed in het rijtuig gelaten en daarentegen den hoed van zijn slagtoffer mede genomen. Overleden den 3den Julijte Praag in Bohemen, mijn zeer geliefde Zoon WILLEM NICOLAAS SCHUURMAN STEKHOVEN, na een smartelijk lijden in den ouderdom van 30 jaren. Wed. C. C. SCHUURMAN STEKHOVEN, geb. Stadhouder. om zoo spoedig mogelijk in dienst te tredeneen ongehuwd KORENMOLE NAARSKNECHT, van de P. G., en goede getuigschriften kunnende overleg gen. Adresin persoon of met franco brieven, bij P. G. VAN RIJN, Ko renmolenaar te Haarlemmermeer. bij het masje van vijftig stokjes, ter lengte van 7| duim, in blikken bus, voor tien gulden. Brieven franco. M. CLÉBAN, Huidenstraat 27 8. Amsterdam. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam, in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. OVIBRL,A.MDIHiU[. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Botterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernenients-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH C°. te Rotterdams Benige en algemeene kennisgeving

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3