VERLOREN DE LUIMIGE PRUIS, BROODBAKKERIJ. ZEEPIJNAPPEL SAP. NIEUWE SPREUSEI 11 VERT1LLI1611. f Geveilde Perceelen. Advertentiën. Tweede meid, Linnenmeid, Bloedspuwing Longaandoening Bleekzucht. «Ewsnuss wjêlw ciEMEKirvG. stukken vast op het bord staau b. v. bij het spelen in een spoorwagenop schepenof als het spel afgebroken en ter zijde gezet wordteindelijk wanr.eer men geen gevaar wil loopen dat. het spel door een onvoorzigtigen stoot ongewor- pen en in de war gebragt wordt. De heer Gillod heeft de verschillende velden van het schaakbord zoodanig ingerigt, dat zij op de helft een sleufvormige opening van caoutchouc hebbenin welke een tong of een knop onder den voet der schaakstukken kan worden ingeschoven om de stukken vasttezetten. Spanje is geneigd de Chinchas weer vrij te geven, op voorwaarde van genoegdoening door de Peruaansche over heden aan Mazaredo te verschaffen en van het ontslag van eenige Peruaansche ambtenaren. De hoofdgrieve van Maza redo is een arrest van het hoog geregtshof, waarbij gekas- seerd is een vonnis van de regtbank van Talambohouden de veroordeeling van eenige inlandsche arbeiders in een fa briek die met hunne Spaansche kameraden gevochten hadden zoodat sommigen gedood en andere gewond zijn. De kassa- tie was daarop gegronddat de Spanjaarden aanvallers wa ren geweest en dat althans beide partijen even schuldig wa ren en dus even streng gestraft hadden moeten wordeD. Blijkens een berigt uit New-York heeft den 27sten Mei te New-Bern een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Met den spoortrein werden behalve een groot transport soldaten ook vier helsche machines verzondendie gebruikt moesten worden bij de blokkade van Kingston. Bij het oponthoud aan het station van genoemde plaats, ontplofte door een hevigen stoot een der machineswaarop ook al de anderen bij een gedonder als van honderde kanonnen in de lucht sprongen. De signaaltoren en het wachthuis vielen krakend ineenterwijl de ledematen der gedoode soldaten alsmede de stukken hout ongeveer 500 voet in de hoogte en 1000 voet ver gevoerd werden. Alleen het 134ste regement van New-York telt 40 dooden en meer dan 100 zwaar ge wonden. Yan al degenen, die om en bij den wagen ston den, bleef niemand ongedeerd. De gehoudene verknoping ten overstaan van den notaris A. van Leeuwen, aan den Burg alhier, op Zaturdag den 2den dezer, van: N°. 1. Een huis, erf met tuin aan den Nieuwen Rijn omtrent de Rijnstraat, Wijk III, N°. 10. Kooper W. P. J. v. d. Chijs voor 4200. N°. 2. Een dito aan de Noordzijde van de Hoogewoerd omtrent de KraaijerstraatWijk III, N°. 361, Kooper A. J. Zuur voor ƒ3610. N°. 3. Een dito aan de Noordzijde van het Marendorp of Haarlemmerstraat om den hoek der Spijkerboogsteeg Wijk VI, N°. 404a en rood. Kooper A. Witmans voor 1075. Ten overstaan van den notaris J. de Crane te War mond, van: Een speeltuin met daarbij behoorend woonhuis buiten de Rijnsburgsche poort, gemeente Leiden, Wijk IX, N°. 6. Koopster M. H. de Bruin voor ƒ5400. OFFICIE EL KlKtWS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 3 Julij 1864. Hendrik van Tongerenjm. 24 j. en Susanna Eugel- brecht, jd. 23 j. - Hendrik de Groot, jm. 24 j. en Catha- rina Verhoogt, jd. 30 j. - Willem Leupe, jm. 23 j. en Anna Catharina Nihos, jd. 21 j. - Arie Janse BloDk.jm. 33 j. en Maria Johanna Nieuwenhuyzenjd. 23 j. - Pau- lus Jacobus Stol, jm. 25 j. en Alida de Bolster, jd. 23 j. - Willem Beijjm. 22 j. en Margje van Bemmel, jd. 26 j. - Christiaan van der Nat, jm. 23 j. en Maria Pie- ternella Voermans, jd. 23 j. - Adrianus Vinkesteijn wedr. van Elizabeth Lollekend, 5 8 jr. en Lena Kop, jd. 46 j. - Wouter van den Berg, jm. 25 j. en Catharina Ouwer- kerkjd. 21 j. - Johannes Hubertus Schmiers, jm. 26 j. en Maria Louiza Schmiers, jd. 21 j. - Daniel Carreejm. 23 j. en Johanna Maria Spannemaker, jd. 26 j. - Pieter van Arum, jm. 36 j. en Johanna Christina Sliggers jd. 32 j. op den weg naar 't Warmonderhek een KETTING van roode koralen met gouden slotjedie dezelve mogt gevonden hebben wordt beleefdelijk ver zocht die terug te brengen aan 't Bureau dezer Courant, desverkiezende tegen eenige belooning. In een druk huishouden wordt met Augustus verlangd een grondig bekend met het mazenstoppen de wasch opdoen en tafeldienenvan de P. G., zindelijkattent en van werk- zamen aard; hoog loon naar bekwaam heid. Vereischten zijn, echte getuigen naar waarheidvan goed gedraghu meur eerlijkheid en trouw. Brieven francoonder letter Z. Bureau Leidsch Dagblad. Op een der voornaamste standen van de Stad wordt door omstandigheden tegen primo Augustus te KOOP aan geboden eene BROOD- en BESCHUIT BAKKERIJ met daarnaast gelegen PAKHUIS. Desverkiezende kan een ge deelte der koopsom als hypotheek op het perceel gevestigd blijven. Te bevra gen met franco brievenonder letter O. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Dit onschadelijk geneesmiddel biedt verrassende uitkomsten aan. Op voor schrift en onder medewerking van een beroemd geneesheer wordt hetzelve geperst uit de geurigste en fijnste planten des pijnbooms. Mijn Heer! Den korten tijd dat ik UEd. geneeskrachtig zeepijnboom sap gebruik, kan ik niet anders dan deszelfs gunstige uitwerking roemen, want ik ben veel gebeterd, de koorts blijft achter, de hoest vermindert, de eetlust komt terug, en ik schijn als te herleven. Zend mij daarom nog eenige fles- schen ter volkomene genezing. Ik noem mij hoogachtend uw dankbaren dienaar Antwebpen, Julij. (was geteekenct) J. WAGEMAN. Verkrijgbaar bij den depothouder voor Nederland M. CLÉBANin de Huidenstraat, KK 278, te Amsterdam. De prijs is per flesch 1,20, per 6 flesschen 1en per 12 flesschen 80 cent. Aldaar is tevens gratis verkrijg baar een boekje met nadere inlichtingen omtrent dit heilzaam geneesmiddel. KEUR VAN KWINKSLAGEN. EN VERNUFTIGE AARDIGHEDEN. Door woorden en 72 platen uitgedrukt. Prijs I,— Een boek, dat in den gezelligen kring den lachlust in den hoogste mate gaande maakt. van SM. C:. AMDERSEM. Prijs 90 ets. Voor beider geslacht en op eiken leeftijd ligt hierin een schat van levens wijsheid opgesloten, die men door de boeijende vertellingen zich onwetend toeëigent en ruime stof tot overdenking en toepassing op het maatschappelijk leven geeft. Het is niet eens, dat zij gelezen worden, want oud en jong zijn even begeerig, het telkens weer op nieuw ter hand te nemen. Zij zijn dich terlijk en in de hoogste mate boeijenddaarom leest men ze telkensalsof het iets nieuws was, met graagte. Uitgave vau B. DEKEMA te Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3