N°. 1385. Dingsdag 28 Junij. A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot lid van het collegie van curatoren der hoogeschool alhier den heer Mr. R. J. C. Metelerkamp te Rijswijk. De Opper-ceremoniemeester heeft bekend gemaakt, dat het Hof den rouw zal aannemen wegens het overlijden van Z. M. den Koning van Wurtemberg voor den tijd van 10 weken, te weten; van den 26sten Junij tot en met den 3den Julij grooten rouw, van den éden tot en met den 24sten Julij halven rouw en van den 25sten Julij tot en met den 26sten September ligten rouw. Bij den Hoogen Raad is door Mevr. de wed. Prui mers cassatie aangeteekend van het vonnis van het provin ciaal gerechtshof van Overijssel, waarbij zij van de voogdij over haar minderjarig kind Daniella Pruimers is ontzet, Zaturdag namiddag ten half 3 uur is te Zwolle het officieele berigt ontvangendat de heer J. G. van Rijn in vrijheid gesteld kon wordeningevolge het arrest van den Hoogen Raad van den 21sten Jnnij 1864 zijnde hij daarop te 3 uur ontslagen en naar zijn woning teruggekeerd. Men verneemt dat de beschuldiging van omkooping van den gevangenbewaarder Lengton door den heer J. G. van Rijn, door den Hoogen Raad is verwezen naar de arron- dissements-regtbank te Zwolle. De commissie van examinatoren te 's Gravenhage voor de verschillende personen, die acte verzocht hebben als on derwijzer bij het middelbaar onderwijs, heeft 11. Dingsdag hare taak volbragt. Naar men verneemt, zijn van de 60, die zich voor dat examen hadden aangemeld, 20 toegelaten en 40 afgewezen. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft met eenparige stemmen tot 2den praeceptor aan het stedelijk gymnasium benoemd Dr. H. T. Karsten 3den praeceptor aan genoemd gymnasium. Door den Gemeenteraad te Delft is benoemd tot prae ceptor aan het gymnasium den heer A. van Nerum Az. aldaar. Door een 63tal ingezetenen van Delft, zijn bij adres aan den Minister 'van Binnenlandsche Zaken bezwaren inge diend tegen de benoeming van leeraren en een directeur der aldaar opterigten hoogere burgerschool. De Kerkelijke Courant bevat een concept-adres aau de Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk betrekke lijk een kerkelijke reorganisatie, die eerstdaags aan de over weging van de classicale vergadering van Rotterdam zal worden aangeboden. Dit stuk gaat uit van de volgende be ginselen een rechtstreeksche vrije verkiezing moet zooveel mogelijk aan elke zamenstelling van eenig bestuur ten grond slag liggenvereenvoudiging is de beste weg ter bespoediging der zaken en zooveel zulks kan, behoort aan ieder de gele genheid te worden geopendom een werkzaam aandeel te nemen aan den gang der zaken. De heer L. Schlimmer vierde Vrijdag 11. te Rotter dam de vervulling van zijn betrekking van hoofdonderwijzer gedurende 60 jaar; geschenken en betuigingen van deelne ming ontving de jubilaris vau onderscheidene kanten. Van wege Z. M. den Koning werd hij met de zilveren medaille wegens getrouwe waarneming zijner betrekking vereerd. Zaturdag is de uitslag der stemmingen over de voor stellen der gerezen geschillen tusschen de gewone leden dei- Nieuwe of Litteraire Sociëteit en de officieren van het re- geinent grenadiers en jagers te 's Hagebekend geworden. Het bleek, dat omstreeks 63 0 leden aan verschillende stem mingen hadden deelgenomen. Met 301 tegen 271 stemmen is aangenomen het voorstel, dat een voorstel tot wetsverande ring door minstens 40 leden moet worden aangeboden en met de meerderheid van 2/3 stemmen worden aangenomen en met 296 tegen 272 stemmen is mede aangenomen het voor stel dat, indien zoodanig voorstel verworpen is, het eerst na verloop van een jaar wederom kan worden aangeboden. Het gedane voorstel tot verhooging der contributie van de officieren of buitengewone leden met dien verstande, dat de heeren officierendie reeds vóór de vaststelling van het nieuwe reglement tot lid zijn aangenomen een gedeelte van den last, op hunne nieuw aankomende krijgsmakkers gelegd, zullen dragen, is met 348 tegen 249 stemmen aangeno men, terwijl het voorstel tot kwartaalsgewijze betaling der officieren bleek te zijn aangenomen met 3 89 tegen 198 stem men. Een ondergeschikt voorstel omtrent de gedeeltelijke betaling, bij intrede van een nieuw dienstjaar, bleek te zijn aangenomen met 397 tegen 194 stemmen, terwijj eindelijk het voorstel tot benoeming vbii drie gedelejj officieren om met de commissarissen te har O 7 y MGBLd Deze Courant verschijnt elkeu dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12» Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeh/0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zoudag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2» u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Pos tbusl ig tingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u.45ra. en te 11 u., 'snamiddags te 3 u. 40m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke, maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10-u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie., dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1