Binnenlandse!) Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. altijd stof toe; maar dan moest men den moed en de eer lijkheid bezitten, om, daar de redactie hekend is, ook ruiter lijk met zijn naam voor den dag te komen. Als de redacteur van het Dagblad van Zuid Holland de kandidatuur van den heer Schimmelpenninck of van Dr. Simons aanbeveelt, zal hij gaarne erkennen dat hij in veel afhankelijker, in meer ondergeschikte betrekking staat dan een gemeente-ambtenaar tot zijn burgemeester, die niet oppermagtig en willekeurig het bewind voert. En wie vermeet zich nu onder naamloos geschrijf den Burgemeester te beschuldigen van lust om te wor den gevleid en ons van lage vleijerij Wie matigt zich het recht aanom den Burgemeester een spiegel voorteLouden waarachter hy zijn eigen onbehagelijk voorkomen verbergt, en de Redactie te verwijten dat uit hare pen ook voortko men de ingezonden stukken, waarvan trouwens de schrijvevs zichzelf meestal in het dagelijsch verkeer bekend maken Zijn dat de vrienden van Graaf Schimmelpenninckdie bestendige lezers van het Dagblad van Zuid-HollandP Waarlijk, hij walgt van zulke vrienden, die zijn vrienden niet zijn. Graaf Schimmelpenninck zal onze bestrijding op den rech ten prys stellen en erkennen, dat zij was van een geheel an deren en beteren geest als waarin de herkiezing der heeren Beyma toe Kingma, van Heukelom en andere aftredende leden in zijn Dagblad wordt bestreden. Hij zal billijk zijn en erkemien, dat er zeer veel, ja alles vóór is, om boven hem te kiezen Ma. DANIEL TIEBOEL SIEGENBEEK Burgemeester der gemeente Leiden. Door Z. M. is bij besluit van den 3den dezer N°. 63, een commissie benoemd tot herziening van hetgeen is vastgesteld nopeos de kustverdediging in Nederlandvoor namelijk wat betreft de maritime middelen; de commissie is zamengésteld als volgt: C. B. Nepveu, chef van den gene- ralen staf, voorzitter; J. J. van Muiken, generaal-raajoor op non-activiteit, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal; Jhr. C. M. Storm van 's Gravezandeoud-officier der genie, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal; H, D. graaf van Limburg Stirumkol. der genie, inspect, in de 2de inspectie vau fortificatiën: H. Camp, staatsraad in bui tengewone dienst, kapitein ter zee; J. Andreae, kapitein ter zee; L, K. Turk, boofd-ingenieurdirecteur van scheeps bouw; A. H. Jansen, kapUein luitenant ter zee; H. E. Rodi de Loomajoor bij den 3taf en C. C'. Coxkapitein bij den staf der artillerie, allen leden, en de majoor de Loo tevens secretaris, In het kiesdistrict Amsterdam heeft Mr. J. Heeins kerk Az. zich op nieuw als lid der Tweede Kamer verkies baar gesteld. In het kiesdistrict Maastricht Mr. E. vau Win- tershoven evenzoo; terwijl in het kiesdistrict Delft Mr. J. L. de Bruyn Kops van 's Hage wordt aanbevolen. Onlangs is aan Prof. Buys, bij het sluiten zijner col- legies aan het athenaeum te Amsterdam, door de gezamen lijke studenten in de rechtsgeleerdheid een fraaije zwart mar meren pendule met twee coupes aangeboden tot een blijvende herinnering aan zijn professoraat aan het Amsterdamsche athenaeum. In de vergadering van den Gemeenteraad van Delft, Vrijdag gehouden, is met 10 tegen 9 stemmen verworpen een voorstel van het raadslid Maas Geesteranus, om niet tot de benoeming van leeraars en directeuren voor de school voor ambachtslieden en voor de burgerschool met öjarigen cursus overtegaanmaar de lijst van aanbeveling, zooals die thans door Burgemeester en Wethouders is opgemaakt, aan dat collegie terugtezendenmet verzoek deze zaak in nadere Overweging te nemen en later een nieuwe voordragt te doen waarbij de leden van den raad meerdere ruimte van keuze wordt gelaten, zijnde bij de tegenwoordige voordragt slechts één persoon voor elke vacature aanbevolen. Alstoen overge gaan wordende tot de benoeming, verklaarden 9 leden zich buiten stemming te houden en werden vervolgens (allen met 10 stemmen) benoemd: tot leeraar en directeur der school voor ambachtslieden de heer M. I. A. Masthoftot leeraar in het handteekenen de heer P. A. Haaxman; tot leeraar in het rechtlijnig teekenen de heer P. A. Korevaar. Tot leeraars aan de hoogere burgerschool met öjarigen cursus de heereu Dr. P. G. GronemanA. Brester, H. de Veer, M. J. A. Masthof, Dr. B. Koster, P. Tetar van Elven en P. A. Haaxmande beide laatste» in het handteekenen terwijl tot directeur dezer school is benoemd de heer H. de Veer, mede met 10 stemmen. De leden, die zich huiten stemming hielden, zijn de HH. Kiibler, van Willigen, Land meter, Overvooorde, van Bijlandt, Maas GeesteranusSou- tendamBlommesteijn en Schagen van Leeuwen. Het omveder van Woensdag namiddag heeft ook el ders verwoesting veroorzaakt. Te Herwen is een winkel, bak kerij en herberg in den asch gelegd, zoodat de bewoners zich ter naauwernood hebben kunnen reddenook bootnen werden aldaar door den bliksem getroffen die aan de over zijde van de rivier onder Kleef te Duffelward mede een huis trof en geheel iu vlam stakzoodat alles afbrandde. Het provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft op ver zoek eervol emeritaat verleend aan Ds. J. van der Vegt, pre dikant bij de Hervormde gemeente te Bolsward. - Beroepen bij de Hervormde gemeente te Opheusden Ds. H. W. A. Verhoeff te Oud-Beijerland. Beroepen by de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Hellendoorn Ds. H. Weenink te Hol ten; bedankt door Ds. J. F. ten Hoor te Stroobos voor het beroep naar Oldekerk en door Ds. J. Reiniuk te Westergeest voor dat naar Oldehoven. - Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de bij da firma Jac. Hazenberg Cornsz. verschijnende brochure: #de Conservative partij enz." Zonder overdrijving, maar met kalme waardigheid worden de machinatiën der conservative partij en haar programma, bloot gelegd in het Ernstig woord aan alle kiezers," beoordeeld en bestreden, en met billijke ingenomenheid de rijke vruchten aangetoond, die ons land se dert de optreding van het tegenwoordig Bewind heeft iDge- oogst en de toenemende welvaart waarin het zich onder de toepassing der liberale beginselen mag verheugen. Ieder die zich niet door blinde vooringenomenheid laat medeslepen, zal voorzeker van dit onpartijdig geschreven geschriftje met genoegen kennis nemen, en wij wenschen het daaiom in han den van alle kiezer» die nog zelfstandigheid genoeg bezitten om te willen weten wat zy a. 8. Dingsd<ig te doen hebben. Het programma der muziekstukken, Maandagavond, ten half 7 uur bij gunstig weder op het plautsoen, door het muziekkorps der stedelijke schutterij uittevoerenis als volgt N®. 1. Marsch van Schroder; N°. 2. Ouverture Stradella va» Flotow; N°. 3. Polka van Strausz; N°. 4. Tenor aria uit de Stabat Mater van Rossini; N°. 5. Macédoine musi- cale va» Schroder; N®. 6. Pas redoublé va» Schmidt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 5 7°, des avonds te 8 uur 53°, te lü uur 50°. Zaturdag morgen te 5 uur 47°, te 8 uur 60°, 's middags te 12 uur 69°, 's namiddags te 4 uur 69®, Te Dresden is de acteur Erail Devrient door een ern stige ongesteldheid aangetast, die voor het behoud van zijn leven doet vreezen. Op een diner bij den Minister van Marine te Parijs heeft het hoofd van het Japansch gezantschap een toast op den Keizer en de Keizerin uitgebragt, waarin hij verklaarde, dat Keizerin Eugénie voor hem de type van alle volmaakt heden wa9. Het schijnt dat de Fransche keuken zoo zeer naar den smaak der thans te Parijs vertoevende Japansche excellentiën is, dat die heeren zes Fransche koks van den eersten rang hebben aangenomen die met hen naar Japan zullen vertrek ken ter verspreiding aldaar van de beginselen der..., keukenbeschaving. Men verzekert, dat mevrouw la Pommerais den slui- jer zal aannemen waarschijnlijk in het klooster der Urselinen te Parijs. Te Londen is in 78jarigen ouderdom overleden Wil liam John Fox, lid van het parlement sedert 1847, die bekend was door zijn hevige bestrijding der graanwetten ea niet weinig tot hare afschaffing heeft bijgedragen. Hij behoorde tot de moderne of philosophische radicalen, zonder door wel sprekendheid uittemunten of merkbaren invloed uitteoefenen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2