N°. 1321. A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft den heer J. C, Schagen van doelenpre dikant te Aschbenoemd tot predikant bij de Protestantsche gemeente in Ned. Indië. Z. M. de Koning ia Donderdag morgen omstreeks vijf uur met gevolg per extra-trein langs den Hoilandschen spoorweg uit de residentie te Botterdam aangekomen en heeft dadelyk per extra-trein langa den Rhjjn-apoorweg de reis naar het Loo vervolgd. Het heeft dezer dagen Z. M. behaagd, op het daar toe door den president en algemeen secretaris van het plaat selijk comité voor het aanstaand Internationaal congres ge daan verzoekHD. paleis te Amsterdam tot het houden der algemeene en sectie-vergaderingen van genoemd congres af- testaan. Donderdag is per eersten spoortrein van Haarlem te Amsterdam aangekomen Z. K. H. de Prins van Oranje, in specteur van het wapen der kavallerie, vergezeld van HD. adjudantde majoor de Bruinten einde het 4de eskadron van het 3de regement dragonders, aldaar in garnizoen, te inspecteren. Z. K. H. heeft z(jn intrek genomen in het Bracks Doelen hotelin de Doelenstraat. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Donderdag avond met den laatsten spoortrein Amsterdam verlaten en is te 's Hage teruggekeerd. In de zitting van den Gemeenteraad van Botterdam is besloten, om op den 18den dezer, by gelegenheid van het 25jarig huwelijksfeest van HH. MM. den Koning en de Koningin, een gecombineerde commissie, bestaande uit com- missiën uit de Gemeentebesturen van Amsterdam en Botter damdoor HH. MM. op het Loo worden ontvangen, om de hulde dier beide gemeenten overtebrengenzullende dan tevens geschenken in zilver tot aandenken worden vereerd. De Indépendance Beige meldt, dat volgens een gerucht de Keizer en de Keizerin van Busland tegen den 18den de zer op het Loo zouden komen, ten einde by het 25jarig huwelijksfeest van den Koning en de Koningin tegenwoor dig te zijn. In een vergadering van kiezers in het kiesdistrict Lei den dezer dagen gehoudenbehoorende tot de B. K. ge zindheid is eenparig beslotende kandidatuur van den Leid- schen Burgemeester Mr. D. Tieboel Siegenbeek tot lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal te ondersteunen en aan de kiezers in de verschillende onderkiesdistricten aante- bevelen. Men scheen thans meer dan immer wantrouwen te voeden ten aanzien van de beginselen van het aftiedend lid dat door kiesvereenigingen wordt aanbevolen die zoo zeer ia rigting verschillen maar nu weder, gelijk bij de Aprilbewe ging, hand aan hand gaan. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft den heer ,P. F. Blom, klerk ter griffie, benoemd tot haren adjunct commies. LE1DSGU Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, an franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijka Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Adverteiitiên 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1 -4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer I S Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 3b ts. Spoortreinen ran Leidan naar 'sGravenhage, Oêlft, Schiedam en R iiterdara t- 8 u. 33 ra.; 10 u. 15 in.; 1 u. 14 m.; 3 u 46 in.j 6 u, 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haar era cd Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 ui.; 9 u. Op Zon en Feestdagen ran 's Gravenhage naar Leiden 10 n. 62 m. avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterda u. vlaandag ochtends 3 u., de overige lianenuitgezonderd de Zondag, B u.; vao Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondair, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwst raat'sraor-rens te 7 u. 45 ra. eu te 11 u., 'a nami.lduo te 8 «i. 40 ra. 'savonds te 7 u. BB m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. O .-t-ln C o ie Lan lpo.t, Over Sonthamuiuii, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke n.aand. Rijks-Telegmaf. Dagelijks geopend ran 7 uur 'ara. tot 9 uur 'sav. lpuor«v3« ieie^rasi mgeujn» va» 7 <ur s n. tut 10 u. 30 nu «v. Zittingen van het Gemeentebestwur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudersvlaandag eu Donderdag 'a I 1 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie unn Fabneaqe des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijk» Seeretarie it open dagely ks van 10—4 uur.- Thesauriedagelijks vau 102 uur.- l)e Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12—1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aooijnaen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- eu Oiiguande Rechteu en Aeoi nsen dagelijks van 91 nnr en van 36 nor; van 'aftijks Oireote Belastingen, Maaudag, Uiugsdag, Woensdag en Donderdag .an t>2 aar. van Zegel, Registratie dsgelyks van 84; van de Hypotheken en bet Kedaster van 94 uur. Het Dagblad van Zuid-Hollatid en 's Gravenhage prijst in een zeer uitvoerig artikel de herkiezing van Graaf Schiin- melpenninck in het Leidsche kiesdistrict bijzonder aan; tot nog toe de eenige courant die dat deed. Maandag en Dingsdag zijn de medewerkenden van elders voor het 7de Zeeuwsch muziekfeest te Zierikzee aan gekomen. De ingezetenen betuigen hunne sympathie door het uitsteken van vlaggen. De repetitiën hebben reeds een aanvang genomen; de Josua, van Handel, Sommeruacht- straum en Fesca's 103de Psalm zullen ten gehoore worden gebragt. Het koor telt ruim 150 zangers en zangeressen, en het orkest ruim 50 leden. Niet zonder grond verwacht men, dat het feest aan kunstgenot rijk zal zijn en de liefde tot de kunst krachtdadig zal bevorderen. Woensdag namiddag ten 4 uur ontlastte zich boven Nijmegen en omstreken een hevig onweder. Het is daar ter stede op een paar plaatsen ingeslagen, zonder echter groote schade te veroorzaken. Te Qosterhout is een scnuur in de asch gelegd, waarbij onderscheidene varkens zijn omgekomen, pok in eeu dorp achter de Ooij heeft men uit Mymegen brand gezien. Te Oosterhout was bovendien 's morgens een aanzienlijke hofstede afgebrand. Overal is strijd, zegt de Arnhemsche Courant, zelfs in de Witte of Littéraire Sociëteit, waarvan de tent in het 's Gravenhaagsche Bosch tot dusverre des Woensdags en Zon dags de gelegenheid aanbood om de heerlijke muziek van het korps grenadiers en jager9 te hooren. Over eeu verhoo ging van contributie voor de nieuw aaukomende leden tusschen het militair element, bestaande uit 116 officieren, en het bestuur geschil gerezen. De leden, namelijk de civiele, hebben het bestuur in het gelijk gesteld en wel te weer, om-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1