N°. 1305. Dingsdag 24 Mei. A°. 1 Binneniandscli Nieuws. Z. M. heeft den iuit.-kol. J. W. Vertholen, van het 4de reg. dragonders, en den officier van gezondheid 2de kl. G. J. Boetering, van het 2de reg. inf., op hun verzoek, pen sioen verleend en laatstgenoemden den rang toegekend vau officier van gezondheid der 1ste kl.; - voorts, op hun ver zoek eervol ontslag verleend aan N. IJzendoorn als burge meester der gemeente Gouda; aan H. J. Dapont als burge meester der gemeenten Posterholt en Vlodrop; aan Mr. W. J. J. G. Most, als griffier bij het kantongerecht te Culem- borg en aan N. Cos, als griffier bij het kantongerecht te Edam- en benoemd tot burgemeester der gemeente GoudaI Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn, en der gemeente Havelte, A. Th. Hosteyntot procureur bij de arr.-rechtbank te Go- rinchem Mr. H. J. Dijckmeester, advokaat aldaar. H. M. de Koningin zal aanstaanden Woensdag het Paleis Het Huis ten Bosch betrekkenennaar men verze kert-, aldaar slechts korten tijd verblijven. Naar men verneemt, zal de verjaardag van H. M. de Koningin en het zilveren bruilofsfeeet van HH. MM. de Koning en Koningin, door HH. MM. en de leden van het Koninklijke gezinop het Loo gevierd worden. Te Utrecht wordt druk geteekend op inschrijvingslijs- ten ten behoeve van zilveren geschenken aan het Koninklijk echtpaar bij het aanstaande zilveren bruiloftsfeest. Er bestaat evenwel meer dan één plan voor de aanbieding van zulke geschenken. De brandspuitgasten laten een zilveren brand spuit op verkleinde schaal vervaardigen terwijl door andere personen daartoe de Domkerk wordt gekozen. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Za ken, heeft heden Maandag voor 14 dagen de residentie verlaten en zich naar Dresden en omliggende plaatsen be geven.- -Naar men verzekert, zou de Tweede Kamer hoogst waarschijnlijk op het einde van Junij of in het begin van Julij aanstaande, nog tot het afdoen van eenige wetsont werpen en andere werkzaamhedentwee of drie weken bij eenkomen. Men verneemt, dat Mr. C. Fock, burgemeester der gemeente Haarlem, en Mr. F. A. baron van Hall verzocht hebben buiten aanmerking te blijven bij de verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer uit het kiesdistrikt Haarlem. Thans wordt als kandidaat aanbevolen Dr. E. C. Buchner te Amsterdam. Uit Breda wordt berigt, dat ook de heer Oomen be sloten heeft zich voor de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer niet weder verkiesbaar te stellenMr. P. Hollingerus Peypersadvokaat aldaar, wordt als kandidaat aanbevolen. In het kiesdistrikt Maastricht stellen zich verkiesbaar Mr. P. van der Maesen de Sombreff, oud-minister van Bui- tenlandsche Zaken en Mr. E. van Wintershoven aftredend lid; en voor het kiesdistrict Roermond Mr. K. Cornelis, oud lid, en Mr. F. de Keverberg, aftredend lid. In het kiesdistrict Deventer zijn dubbeltallen voor elko verkiezing aanbevolen, als: 1°. Mr. G. Dumbar, aftredend lid, en Mr. J. Dam, wethouder te Zutphen2°. Mr. H. vau Logchemoud lid, en Prof. Jonckbloet van Groningen. In het kiesdistrikt Alkmaar wordt het aftredend lid der Tweede Kamer, Jhr. Mr. C. van Foreest weder tot her kiezing aanbevolen. - De commissie van beheer over de gemeente-badinrig- ting te Scheveningen heeft een voorstel aan den Gemeente raad van '8 Gravenhage gedaan tot vergrooting van het bad huis, dat, ook naar het oordeel van de commissie van fa bricage, aan de bestaande behoeften zou, voldoen de kosten aan de uitvoering verbonden, zijn op f 116,000 geraamd. Het doel is, om in de onmiddellijke nabijheid of daaraan verbonden een gebouw daartestellengeschikt voor kursaal of althans groote eetzaal met de overige nevenlokalen voor afzonderlijke partijen en waarin dan tevens de binnenbaden die thans nog in het badhuis worden verstrekt, zouden wor den gegeven. Burgemeester eu wethouders hebben dit plan aan de beoordeeling van den Gemeenteraad onderworpendoch hebben tevens verklaard, dat, hoe wenschelijk de voorge stelde vergrooting ook zijn moge, zij het tegenwoordig tijd stip minder geschikt achten om tot de uitvoering te advise ren eensdeels uit aanmerking, dat door den voorgenomen aanbouw van een hotel door den heer Goldsmid reeds aan vankelijk in de bestaande behoefte zal worden voorzienen verder op grond dat er voor den aanleg van een zeehaven te Scheveningen bij de aanneming van het daartoe betrekke lijk voorstelvoor de invoering der wet op het middelbaar LEIDSCH DAGBLAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem eu Arasterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Op Zoa- •n Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 5s avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 6 u.; vsa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd 'le Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 nt. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-ludiscbe JLandpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijk. -Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur.- Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Aocijaseta dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9—t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1