Donderdag 19 Mei. i\°. 1801. LEIDSCH DAGBLA Deje Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Frijs der Advertentiën 1-6 regels 0.71. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenliage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 5 u. 40 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 li.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 n. 's namiddag». Postbusligtingen aan de LakenhalKatoeufabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en tellu., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indiiobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. -— Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 tl. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie vak Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 10 —2 uur. - De Gemeente- Architect is tt spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur cu van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 9 4 uur. Binnenlandscli jNieuvv Z. M. heeft beDoemd tot burgemeester der gemeente Wormerveer P. Prins. Z. M. heeft aan Mr. T. L. L. Prins op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van den lsten Junij aanst., een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van subst.griffier bij de arr.-rechtbank te Rotterdam. Z. M. heeft benoemd tot kommandeurs der orde van den Nederl. Leeuw Mr. L. A. J. W. baron Sloet van de Beelegouverneur-generaal van Nederl. Indië, en Mr. A. Prins, vice-president van den Raad van Nederl. Indië, en tot ridders dier ordede heeren E. Netscher, resident van Riouw J. E. Teysmann hortulanus bij 's Lands plantentuin te Buitenzorg, W. Cores de Vries, industrieel te Soerabaija en P. W. Hofland, landeigenaar in Krawang. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Ei kenkroon den heer Reusing, hoofd-grenscontroleur te Wiltz, in het groot-hertogdom Luxemburg. De luit.-kolonel J. A. Besier van den generalen staf, chef van het topographisch bureau bij het Departement van Oorlog, is door Z. M. den Koning van Belgie benoemd tot officier der Leopoldsorde. Men verneemt, dat dezer dagen aan Z. M. den Ko ning is aangeboden een gouden exemplaar van den sierlij ken gedenkpenning, geslagen ter gedachtenis van de 50ja- rige viering der bevrijding van de stad Deventer. Z. M. de Koning zal Donderdag 19 dezer van het Loo in de residentie terugkeeren. - HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik en Prinses Maria, hebben heden Woensdag HD. kasteel Het Huis de Paauwgelegen aan den Leidschen straatwegweder be trokken. Z. D. H. de hertog van Brunswijkis heden Woens dag met een talrijk gevolg in de residentie aangekomen en aan het Hotel Paulez afgestapt. Gedurende de aanstaande zomermaanden zullen in de verschillende garnizoensplaatsenwaar de troepen niet tot bet kamperen zijn benoemd, groole oefeningen plaats heb ben voor zoo ver de omstandigheden zulks toelaten. In deze maand zullen van het instructie-bataillon te Kampen 17 onderofficieren en 64 korporaals-titulair naar de verschillende infanterie-regimenten vertrekken, welke laatsten in den effectieven graad van korporaal daarbij zullen worden ingedeeld. Uit een door het departement van Finantiën open baar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de 4 eerste maanden van 1864 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 21,575,017,72 tegen f 20,234,920,90 in hetzelfde tijdvak van 1863. In den afgeloopen winter werden de heeren J. F. Metzelaar, architect te RotterdamC. Rochussenlid van het bestuur der Koninklijke Akademie van beeldende kunsten te Amsterdam en W. C. A. Staring, referendaris bij het De partement van Binnenlandsche Zaken door den Minister uit- genoodigdonderzoek te doen naar den toestandwaarin zich het paleis voor Volksvlijt te Amsterdam bevond alsmede naar het tijdstip der voltooijing van dat gebouw en naar de geschiktheid er van tot het houden van tentoonstellingen van nijverheid en kunst en andere doeleinden. Men verneemt, dat deze commissie in het laatst der vorige maand een uit- voeiig verslag, door 3 teekeningen toegelicht, aan den Mi nister heeft ingediend. Naar wij vernemenhebben heeren arbiters uitspraak gedaan in de zaak van de commissie voor het feest van 26 Maart 1863 in de Teekenakademie te 's Hageen de Haag- sche assurantie-compagnie, over het al dan niet verschuldigd zijn van schadevergoeding wegens den brand in dien nacht in een der zalen dier akademie uitgebarsten. Assuradeuren zijn, behoudens hooger beroepveroordeeld tot betaling eener som van f 16181,90, zijnde de geëischte som voor schadever goeding. Aan elk der Rijkskweekscholen te 's Hertogenbosch Haarlem en Groningen zal, met het begin van den cursus 1864/65 aanvang nemende den lsten September aanstaande, gelegenheid zijn tot plaatsing van 10 kweekelingen in het eerste of laagste studiejaar, ten einde daar op kosten van het Rijk hunne opleiding tot hulponderwijzer te ontvangen. De rector-magnificus der Groningsche Hoogeschooi, Prof. W. J. A. Jonckbloet, heeft op last van den Akade- mischeri senaat, zamengesteld een //Gedenkboek der Hooge schooi van Groningen." Dit werk is bijeengebragt uit onuit gegeven bronnen en bevat een vrij volledige geschiedenis der Akademie. Het zal be3taan uit zes boeken die alle weder iu

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1