Gang- en Traploopers. NOTITIE BLADEN KOFFIJHU1S. STAHLZALF Advertentie n. Eervol vermeld op de algemeene nationale tentoon stelling van nijverheid te Haarlem 1861. KANTOREN, MAGAZIJNEN, EN IEDER, DIE PAPIER GEBRUIKT VERLAKT LEDEREN TASSEN, Visitekaarten, Brieven, Akten en alle andere Documenten, duurde niet lang of het was totaal geplunderdeen half uur later was er niets meer te bekomen dan ligtedoch goede wijndie in groote vaten voorhanden was. Aan amu sementen van allerlei aard was geen gebrek. Marionetten spellen koorddansers en caroussels waren in massa aanwezig. Door twee muziekkorpsen werden muziekstukken uitgevoerd en de kinderen dansten op twee daartoe ingerigte pleinen naar hartelust. De Keizerlijke Prins woonde het feest eenigen tijd bij. Hij verscheen ten 2 ure en opende het bal met een der jeugdige dames uit zijn gevolg. Ten 5 uur was het feest afgeloopen. Het blijkt thans dat lord Granville en lord Claren don Londen niet hebben verlaten en dat zoodoende al hetgeen nopens hunne reis naar Parijs werd gezegd, ongegrond is. Trouwens was het duidelijkdathetgeen, althans omtrent het laatste punt werd medegedeeldallezins nadere bevesti ging vereisehtena de vruchtelooze pogingen door lord Cow ley te Parijs aangewend om te verkrijgen dat de Fransche vloot zich bij die van Engeland zou voegen. De onderhan delingen tusschen het Fransche gouvernement en dat van Groot- Brittannie duren middelerwijlzoowel per telegraaf als door middel van koeriers zeer ijverig voort. Wat de nieuwe bij eenkomst der conferentie betreft, meent men te Parijs allen grond te hebben om te gelooven, dat de reis van den Pruis- sisehen gezant naar Coblenz niet vruchteloos is geweest. De heer von der Goltz heeft zich namelijk niet daarheen bege ven met het uitsluitend doel om de inwijding van de Rijn brug bijtewonen. Integendeel is hij door den heer Drouyn de Lhuys, met wien hij voor zijn vertrek een langdurige zamenkomst had uitgenoodigd te trachten zijn souverein te bewegen om zich zoo toegeeflijk mogelijkvooral wat betreft de ontruiming van Jutland te toonen. Die pogingen schij nen niet alleen bij Pruissen gelukt te zijn maar ook Oosten rijk heeft, naar men zegt, zich daarbij aangesloten. - De inzameling van bijdragen in Engeland voor een fonds, bestemd om aan Garibaldi en zijn gezin een blijvend inkomen te verzekeren is gestaaktdewijl Garibaldi zulk een ondersleuning beneden zijn waardigheid achtte; het in gezamelde, waarvan het bedrag niet wordt opgegeven, zal 'de bijdragers worden teruggegeven. Intusschen gaat men in Engeland voort met het zamenbrengen eener geldsom, die als blijk van Engelands hoogachting aan Garibaldi ter vrije beschikking zal worden aangeboden. Zoodanig huldeblijk zou hij wel willen aannemen. Nadat de directie der policie te Londen vergunning had verleend tot het houden eener openbare zamenkomst van werklieden in de open lucht, onder beding nogtans dat die van geen wanordelijkheden zoude gepaard gaanheeft zij dan ook Zaturdag plaats gehad, zonder dat dienaangaande klagten zijn gerezen. De vergaderde menigte besloot niette min het vroeger door de policie jegens haar gehouden ge drag te berispen en te verklarendat Garibaldi uit Engeland was verwijderd door invloed van vijanden der volksvrijheid. In de vorige week werd- in Exeter Hall te Londen de jaarvergadering van het Kerkelijk Zendeling-Genootschap gehouden. De graaf' van Chichester was president, en behalve den aartsbisschop van Yorkde bisschoppen van London Carlisle en Ripon was ook tegenwoordig de onlangs geor dende bisschop van den Niger, de bekende S. Crowther van geboorte een kleurling. Volgens het verslag telde het genootschap zendingsposten in verschillende gedeelten van Indië, in Noord-AmerikaCeylon, Nieuw-Zeeland, Australië, de Middellandsche Zee, Afrika, enz. Het had ten vorige jarige 77 posten opgeheven, die meestal bij reeds bestaande gemeenten in West-Indië of bij de inlandsche kerk in Sierra Leone gevoegd waren; deze laatste bestond thans uit 10 in landsche leeraars, 4856 avondniaalgangers en 12,866 leer lingen op de scholen. De ongelukkige strijd in Nieuw-Zee land had de werkzaamheden der zendelingen aldaar groote- lijks belemmerd. Het genootschap heeft thans 140 posten, met 157 Engelsche leeraars, 41 vreemdelingen en 71 in landers en Oost-Indiërs, te zamen 269. Het heeft ook in dienst 22 Europesche schoolmeesters, 10 Europesche onder wijzeressenen 198S inlandsche onderwijzers en catechisten. De inkomsten bedroegen in het afgeloopen jaar 132,501 en de uitgaven 136,041, zoodat er een te kort van 3,339 overbleef. De zending in Sierra Leone had geze gende vruchten gedragenzoodat daar een vrije kerk was tot stand gekomen. Ook de zending op het vasteland van Indië was zeer bemoedigend; een der vice-presidenten van het genootschap, sir John Lawrence, was gouverneur-gene raal van Indië gewordenen men vertrouwde dat zijn in vloed hoogst gunstig op de zending zou werken. Te Peking in China waren onlangs 16 posten gevestigd. Bevallen van eenen Zoon M. VAN LEEUWENgeliefde Echtgenoot van J. C. RIJK. Leyden 9 Mei 1864. Men gelieve deze tevens als bijzon dere kennisgeving aan te nemen Men verlangt dadelijkin een fat soenlijk koffijhuis, eene JUFVROUW, van de H. G., voor het buffet, tevens bekwaam om de behulpzame hand nu en dan in de huishouding te bieden. Alleen diegenen ^komen in aanmerking, die voldoende bewijzen van zedelijkheid en eerlijkheid kunnen overleggen. Adres met franco brievenonder letter H. aan het Bureau Leidsch Dagblad. ter genezing van zweren en wonden aan het been van bloedzwerensteenpuisten negenoogenzwerende borstenbrand wonden huid- en klieruitslagenz. De stahlzalf wordt uitsluitend bereid door en is verkrijgbaar, in potjes van 7 5 en 120 cents, bij P. M. VERHOEVEN Pz„ Apotheker te 's Gravenhage. De touwen GANG- en TRAPLOOPERS van STERN C°. te Haarlem ook zeer geschikt voor kleeden en tapijten, overtreffen in sterkte alle andere fabriekaten van dien aard. Depot voor Haarlem, Anegang N°. 34. De ondergeteekende vestigt de algemeene aandacht op de voor in 33 verschillende Hommers. Dit eenvoudig en praktisch artikel, dat in het Buitenland algemeen in ge bruik is, begint in Nederland ook reeds grooten opgang te maken. Het zal langzamerhand voor iedereen, vooral ook voor Dames, eene behoefte worden, deze NOTITIE-BLADEN steeds bij de hand te hebben. Het Hollandsch fabri kaat kan thans met elk Buitenlandsch concurreren, terwijl de prijzen aanmer kelijk minder zijn. een ander artikel, dat reeds algemeen gebruikt wordt, zijn de voor IN VERSCHILLENDE GROOTTE. Rotterdam. P. C. HOOG.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3