Woensdag 11 Mei. N°. 1 m Binnenlandsch Nieuws. Alvorens de zitting van den Hoogen Raad der Ne derlanden, heden Dingsdag gehouden, te sluiten, heeft de geachte vice-president, voorzitter der kamer van strafzaken de heer Jhr. Mr. B. van den Velden, een plegtige rede gehoudenwaarbij hij afscheid nam van het tegenwoordig door het Hoogst Rechterlijk Collegie gebezigd wordende lo kaal. Hij begon met de opmerking, dat de zaken, ter rolle gebragt zijnde, afgehandeld zijnde, hij gereed was de open bare zitting te sluiten. Vooraf achtte hij het wenschelijk eenige woorden tot zijn geachte medeleden te spreken, en hij deed al dadelijk uitkomendat hij sedert ruim acht jaren de eer had gehad in deze Kamer voortezittenen daarbij steeds zich heeft mogen verheugen in een geest van onderlinge welwil lendheid en vriendschap, waardoor hij aan zijn medeleden ver bonden was. Het was dus te begrijpendat het heden voor de laatste maal zijnde, dat de strafkamer in dit lokaal ge houden werden de Raad op het punt staande het nieuw gereed gemaakte lokaal te betrekken, eenige beschouwingen aan deze verandering werden gewijd. Door de heeren Alex. Mertens c. s. is aan de Rege ring van Nederland en België concessie aangevraagd voor een spoorweg van Antwerpen over WilmarsdonckOorderen, Stabroeck en Santvliet naar Woensdrecht, in verbinding met den spoorweg die naar Vlissingen wordt aangelegd. Naar men verneemt, is de 1ste luitenant-kwartierm. M. Kloekhorst van het 4de bat. 5 de reg. infanterie te Geer- truidenberg in rang overgeplaatst bij het 3de reg. drag, te Haarlem en de 2de luit.-kwartierm. H. A. J. 'Kuijper van het 4de bij het 5de reg. infanterie. Men verneemt, dat het aantal jongelingen, voor wie aanvrage gedaan is om tot het in Junij aanstaande te Breda te houden aspiranten-examen te worden toegelatenten einde met 1 September daaraanvolgende als kadet op de Konink lijke Militaire Akademie te worden geplaatst, niet minder dan 230 bedraagt. Daarvan hebben aangevraagd om bij voor keur bij de volgende wapens te worden geplaatst, voor de dienst hier te lande: 23 voor de inf.; 18 voor de kav.; 44 voor de art.; 46 voor de genie, en voor de dienst in Oost- Indie: 2 8 voor de inf.; 33 voor de art.; 36 voor de genie; voorts 2 aspiranten voor de art. in West-Indie. Het getal opengestelde plaatsen is, voor de dienst hier te lande: 25 inf.; 3 kav.; 13 art.; 6 genie; voor de dienst in Oost-Indie: 16 inf. (kan tot 25 worden gebragt); 2 kav.; 4 art.; 1 ge nie; dienst in West-Indie: 2 inf. en 2 art. Te 's Hage is uit Wiesbaden berigt ontvangen van het overlijden van den heer J. van den Bosch, ridder der orde van den Nederl. Leeuw. Tot in het vorige jaar bekleedde de overledene de waardigheid van voorzittend meester der vrijmetselaarsloge l'Union Royale te 's Hage. Men verneemt, dat de heer A. N. Godefroy, archi tect te Amsterdamdie belast is met het bouwen van het Museum Willem I aldaarhet project reeds in gereedheid heeft. De Stoompost heeft dezer dagen een berigt medege deeld volgens hetwelk er plan bestond om de Noordzee door middel van een van den hoek van Holland uitgaand kanaal met '8 Gravenhage te verbinden. In de hoofdzaak is dit be rigt juist, doch het eigenlijke plan komt volgens juiste in- formatiën hierop nederDe aanleg van een kanaal door het duin op 1000 ellen afstand van de zee, uitgaande van den nieuwen Maasmond aan den hoek van Holland en loopende bijna in rechte lijn langs 's GravesandeLoosduinenMon ster enz. tot aan Noordwal te 's Hage tusschen de Yeenlaan eu den molen de Prins van Oranje alwaar de haven of los plaats zou worden aangelegd. De geheele lengte bedraagt 18 mijlen. Het kauaal zal van de monding tot aan de sluis aanteleggen op 500 ellen van die monding verwijderd, 70 ellen breed zijn en van de sluis tot aan de haven een breedte van 30 ellen op de waterlijn en 27 ellen in de geul heb ben. In verband daarmede bestaat mede het plan tot spoor wegverbinding van het kanaalScheveningen en 's Graven hage van het havenpunt af, en dus zonder doorsnijding van het Bosch, naar Woerden, in rechtstreeksche verbinding met den Rijnspoorweg. Men leest in de Noordbrabantsche Courant, dat de leer der inenting tegen de besmettelijke longziekte van het vee wederom in den vreemde een nieuwe en schitterende bekrachtiging ontvangen heeft. Na een reeks van proeven te hebben bevolen, welke allen met den besten uitslag bekroond zijn, heeft Z. M. de Koning van Italië doctor Willems te Hasselt benoemd tot ridder der orde van de HH. Mauritius eu Lazarusals belooning voor de gewigtige dienstenwelke LEMSCH Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends S u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en teil u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'suamiddags. Oost-Iodisohe Landpoit. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 ru. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 86 nur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1