Ji°. 1293. Maandag 9 Mei. A°. Binneiilamisch ISieuvvs. V.-:„ C. EIDSC t': Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kust voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. A fzouderlijke Now mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cta. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, jpoortreiaen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ui., LU u. ij ui.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 iu.; 6 n 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.j 11 u. 54 m.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 'a avonds. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends S n., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Bëerebijt) naar Leiden, Maandag 2u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstruat: 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savouas te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en S u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks- Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 unf 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zitlingeu vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Setretarie is open dagelijks van L04 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 102 uur. - De Gemeente- Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 26 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maaudag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. v«u Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Dronrijp J. 8. P. van Loon, kand.-not. te St. Aana Parochie, burgemeester der gemeente 't Bildt en lid der Provinciale Staten van Fries land tot procureur bij de arrondissements-rechtbank te Rot terdam Mr. M. L. A. Vorstman, adv. en kaud.-not. aldaar en tot kap. 3de kl. bij den generalen staf de 1ste luits. M. F. J. Phaff en M. J. Nolthenius de Man. Gedurende de maanden JunijJulij, Augustus en Sep tember worden tot het houden van practische oefeningen op de legerplaats bij Zeijst vereenigd een gedeelte van het batt. mineurs en sappeurs en de daarbij gedetacheerde officieren onderofficieren en verdere manschappen van het wapen der infanterie. Tot het einde en gedurende gemeld tijdvakwor den in de vlakte van Waalsdorp onder bevel van den ma joor C. W. F. van Lijnden eenige kompaguiën van de re- gementen vestingartillerie, door den Minister van Oorlog aan te wijzen, vereenigd. - Gedurende het verblyf in de leger plaatsen wordt, in vervanging van de campaguevivres, de na volgende toelage per dag genotendoor den bevelhebber in de legerplaats bij Milligen 7,50, een generaal-majoor f 5,50, kolonel ƒ3,75, luitenant-kolonel of majoor 1,85 kapitein f 1,50 en 1ste en 2de luitenant 1,30. De officieren van militaire administratie en van de geneeskundige dienst genie ten de toelagen volgens den rang waaraan zij zijn gelijk ge steld. Aan de predikanten en R. K. geestelijken, die tot het waarnemen der godsdienstoefeningen in de legerplaats bij Milligen worden bestemd, wordt voor elke dienst, welke door hen wordt waargenomenter bestrijding van alle kos teneen som van f 5 0 te goed gedaan. - Ter uitvoering van 'sKonings bevelen, heeft de Minister van Oorlog be paald, dat het kamp bij Milligen betrokken wordt den 12dea Augustus aanstaande en opgebroken den 6den en 7den Sep tember daaraanvolgende. De legerplaats wordt in gereedheid gebragt onder de leiding van den benoemden chef van den staf, bijgestaan door den kapitein van der Schrieck en den lsten luitenant van Roijen, beide van den generalen staf. Die officieren en de detachementenvoor het in gereedheid brengen van de legerplaats te bestemmen, moeten den löden Julij aanstaande op die legerplaats aankomen. De onderinten dant der 2de kl. Hamming moet zich uiterlijk op 13 Julij iu de legerplaats bevindenterwijl de onderintendant der 2de kl. Muller zich op den lSden Julij te Amersfoort moet bevinden. Door den Minister van Binnenl. Zaken is 1°. bepaald dat de commissiën, aan welke wordt opgedragen hen te exa mineren, die een acte van bekwaamheid voor het middel baar onderwijs wenschen te verkrijgen, voor dit jaar zitting zullen houden te 's Gravenhage2°. benoemd; a. tot lid en voorzitter der commissie voor de examens in wis- en natuur kundige wetenschappen, landbouwkunde, zeevaartkunde, tee kenen en boetseren Dr. J. Bosscha Jr., inspecteur van het mid delbaar onderwijs te 's Hagetot leden Dr. VV. C. H. Staring insp. van het midd. ond. te HaarlemDr. P. J. van Kerckhon, hoogl. aan de hoogeschool te Groningen; Dr. R. W. van Goens, leeraar aan de kon. akad. te Delft; Dr. N. W. P. Rauwenhoff, lector aan de geneesk. school te RotterdamDr. P. van Galen, lector aan de zeevaartk. school te RotterdamDr. G. F. W. Baehr, leeraar aan het gymnasium te Groningen; 1). Grothe, dir. der techn. school te Utrecht; J. Ph. Koelman en E. La- comblé, hoofdonderwijzers aan de akad. van beeldende kun sten en techn. wetenschappen te 's Hageb. tot lid en voorz. der comm. voor de examens in de Ned. taal- en letterk. en de geschiedk. wetensch., de staathuishoudk., de handelswetensch., de levende talen en hare letterk., thet schoonschrijven en do gymnastiek, Dr. D. J. Steyn Parvé, insp. van het middelbaar oncferwijs te 'sHage; tot leden Mr. J. T. Buys, Staatsraad in buitengewone dienst en benoemd hoogleeraar aan de hoo geschool alhier; Dr. W. J. A. Jonckbloet. hoogleeraar aan de hoogeschool te GroningenDr. M. P. Lindohoogleeraar aan de kon. mil. akad. te Breda; Dr. R. C. Bakhuyzen van den Brink, rijksarchivaris te 's Hage; Mr. E. Piaget, leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan het gymn. te Rot terdam E. H. C. Schaefer, leeraar in de Hoogduitsche taai en letterk. en in de handelswetenschappen aan het Athenaeum te Maastricht en H. H. Snel, onderwijzer in de gymnastiek te 's Hage. Naar men verneemt, zal de Tweede Kamer in de vol gende week verschillende wetsontwerpen behandelen waaron der 1°. dat tot definitive vaststellelling van het lilde Hoofd stuk der Staatshegrooting van 1864 (Depart, van Buitenl. Zaken)2°. dat tot nadere bekrachtiging van een artikel der concessie voor het kanaal door Holland op zijn smalst en 3°.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1