Donderdag/S Mei. %jyi is .V. 1291. o\ s('\ D v i - -"1 - ij S [rïVVi'A-ir f> -t I A^»4 LEIDSCM BAGBLA 4£>> Dese Courant verachyut eikeo dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor heiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norai- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden uaar Gravenbage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 3 u. 34 in.; 10 n. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends S u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 n.; van Amsterdam (Beerebyt) uaar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuvvstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te II u., '«namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 'sar. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tyden. - Burgemeester en tVethoudert, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur .-Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur.- Thesauriedagelijks van 102 uur.- De Gemeente- Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks vau 81 uur eu vau 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; - van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks vau 8—4; vau de Hypotheken ea het Kadaster vau 9 4 uur. Binneniandsch Nieuws Naar men verneemt, i9 door Z. M. benoemd tot chef van den staf in het aanstaande kamp te Milligen de majoor H. J. Enderlein van den generale» staf te 's Hagezijnde de administrative dienst in dat kamp door Z. M. opgedragen aan den onderintendant der 1ste kl. M. de Ras te Utrecht, aaD wien de onderintendanten der 2de kl. Hamming en Mul ler zijn toegevoegd. Den luit.-kol. Jhr. L. J. Tindal, van het reg. rijdende artillerie te Arnhem is door Z. M. het bevel opgedragen over de gezamenlijke artillerie-troepen die o. a. in het a. s. kamp te Milligen zullen kamperen. Z. M. heeft aan den heer G. Muller, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van controleur der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Sittardbehoudens aanspraak op pensioen. Men verneemt, dat Mr. J. P. Amersfoordt, burge meester der gemeente Haarlemmermeer, door Keizer Napoleon is benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. Dr. N. W. P. Rauwenhoff te Rotterdam is door Z. M. den Koning der Belgen benoemd tot ridder der Leopoldsorde. Bij den Raad van Stateafdeeling voor de geschillen van bestuur, is heden Woensdag voorlezing gedaan van een Koninklijk besluit van den 23sten April 11., waarbij wordt afgewezen het beroep van Regenten van het H. Geest- of Armen- Wees- en Kinderhuis alhier van een besluit van Ge deputeerde Staten vau Zuidholland, waarbij aan F. J. van 't Hoofd alhier, vergunning is verleend tot het plaatsen eener stoommachine in zijn fabriek van katoenen en garens. Eenige in- en opgezetenen van de aloude Baronnie van Breda, zich dankbaar de vele weldaden herinnerende, die, vooral in vroegere dagen, door hunne voorouders van de zijde van het steeds geliefde Stamhuis van Oranje mogten worden genotenhebben voorloopig het denkbeeld gevormd omter gelegenheid van het op den 18denJunij eerstkomende te vieren Zilveren Bruiloftsfeest van Z. M. onzen geëerbiedig- den Koning en Hoogstdeszelfs alom beminde Gemalin eenig bewijs van eerbiedliefde en hoogachting aan Hen van wege die Baronnie aantebieden, bestaande in eenig zilveren of an der voortbrengsel van nationale nijverheid. - Mogt echter weldra blijkendat dit denkbeeld alom in den Lande gedeeld en alzoo geheel Nederland geneigd bevonden wordt zich daar aan te willen aansluitendan is men gaarne bereid de zaak verder uittebreidenen haar meer nog te beschouwen als een dankbare hulde van geheel het Nederlandsche Volk aan Hem en Haar, die nog onlangs openlyk verklaarden-, tfdat Oranje Dimmer genoeg voor dat Volk zal kunnen doen", en als een bewijs dat ook datzelfde Volk steeds bereid is om den band, die Vorst en Volk sedert eeuwen verbindt, bij elke gelegenheid al naauwer en naauwer toetehalenin het bewustzijn dat uit die eendragt magt geboren wordt. De redactie der Bredasche Courant verklaart zich intus- schen van nu af reeds bereid der gewis goede zaak bevor derlijk te willen zijn, en gaarne de bewijzen te zullen ont vangen dat het opgevatte denkbeeld zoo in de Baronnie als, liefst, in geheel Nederland, meer en meer ingang vindt, en alzoo op ondersteuning en medewerking velerzijds zou kun nen gerekend worden. Men vermeent dat het raadzaam zou zijn om de bijdra gen, zelfs tot het geringste bedrag, al dadelijk dankbaar te aanvaardenopdat ieder Nederlander, van welken 9tand dan ook, in staat worde gesteld van zijne deelneming te doen blijken. Op 31 December jl. beliep de bevolking der provincie Zuidholland 651,885 zielen, als 331,824 van het manne lijk en 338,061 van het vrouwelijk geslacht. Onder dat ge tal waren begrepen 4346 personen behoorende tot de land- magt; 33 8 behoorende tot de zeemagt, met inbegrip van het korps mariniers; 306 mannen en 364 vrouwen krankzinni gen in gestichten verpleegd wordende, en 792 mannen en 2 86 vrouwen gevangenen (zijnde onder het eerste getal be grepen 429 militaire gevangenen.) Leiden telde 17603 man nen en 19931 vrouwen, te zamen 375 34. Voor de arr.-rechtbank te 's Hage werd Dingsdag be handeld de vordering door Mr. H. J. A. Raedt van Olden- barnevelt aldaar, ingesteld tegen de hoofdcommissie van de in het vorige jaar te Delft gehoudene tentoonstelling vau oudheden enz. Zoo als men zich herinneren zalheeft de eischer ten behoeve dier tentoonstelling afgestaan een boet- seersel in was, naar zijn opgave het portret van deu raad pensionaris Joan van Oldenbarnevelt, vervat in een spanen doosje, waarop in antiek letterschrift de authenticiteit zou vermeld zijn geweest. Na afloop der tentoonstelling ontving

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1