Het Weener Congres, GECRYSTALLIS. VANILLE, Advertentie. KOST en INWONING, prima kwaliteit prima kwaliteit, door a. perintendent der Protestantsche gemeente te Weetien en vele j andere personen leden der gemeente, zullen zich derwaarts begeven tot bijwoning dier plegtigheid. De permanente com missie van den landdag zal in kwaliteit daarbij tegenwoordig zijn. Dit is het eerste voorbeeld van dergelijken aard in ge noemd stadhouderschap. Volgens berigt uit Genève bestaat aldaar het voorne men om op 27 dezer, den 300sten sterfdag van Calvin, plegtig te vieren dooi het stichten van een gebouwbestemd om daarin godsdienstige vergaderingen te houden. Uit Keulen wordt berigt, dat de heer Nierstrasz, laatstelijk ouderling van de Protestantsche gemeente aldaar, bij uitersten wil aan de school voor behoeftigen eu aan het Weeshuis ieder een legaat van 2000 thai, heeft gemaakt. Dagbladet van 29 April 11. deelt mededat de groot vorst troonopvolger Nikolaas van .Rusland eerstdaags te Ko- penhageu wordt verwacht. Het kasteel Christiaansburg wordt voor hem prachtig ingerigt. De Zoölogische tuin te Berlijn heeft dezer dagen een eerste transport dieren van verschillende soort uit Afrika ont vangen. Bij deze dieren waren een paar giraffeneen man netje en een wijfje, het laatstgemelde is onder weggestor ven, het eerstbedoelde is ziek te Weenen achtergebleven. Dezer dagea stond voor de rechtbank te Bonn te recht een echtpaar, van hetwelk de vrouw den ouderdom van 42 de man dien van 27 jaren had bereikt. De laatstgemelde was beschuldigd zijn echtgenoot geregeld eenige malen per week met stokslagen te hebben mishandeld. Gevraagd naar de oorzaak van dergelijke ongeoorloofde handelwijzegaf hij het volgende antwoord u Mijnheer de presidenttoeu ik voor anderhalf jaar in het huwelijk trad, gaf myue vrouw op, dat zij 32 jaren oud was. Het duurde echter niet lang of ik ontdekte het gepleegde bedrog en ontwaarde dat zij 10 jaren meer telde. Hierover zeer terecht verontwaardigd, heb ik haar op gevoelige wijze mijn rechtmatigen toorn daar over doen gevoelen." De rechtbank deelde het gevoelen niet en veroordeelde den straffenden echtgenoot met 3 maanden gevangenisstraf. Den 20sten April is Keizer Napoleon ie Rome pleg tig geïnstalleerd ais eerste kanunnik van de kerk van St. Jan van het Lateraaneen titel die door de Koningen van Frankrijk steeds is gevoerd en die de verpligting medebrengt om jaarlijks 20,000 francs aan de kas van het kapittel te betaler.. In tegenwoordigheid van vele diplomaten en gees telijken is de Fransche gezant, als plaatsvervanger van zijn Souvereinplegtstatig met die waardigheid bekleed. Men verzekert, dat de Japansche gezanten heden Dings- dag in plegtig gehoor bij den Keizer in het paleis der Tuile- rien zullen ontvangen worden. Het hoofd van dat gezant schap en de beide eerste gezanten hebben zich als leden van het Genootschap van den Keizerlijken Prins laten inschrijven. De Bien Public deelt het programma mededat de heer Dechamps aan de goedkeuring van Koning Leopold zou Eene JUFVROUW, van de P. G., tusschen de 20 en 25 jaren oud, wenschte liefst in of nabij Leiden geplaatst te worden tot assistentie in de huishouding of tot verzorging van jonge kinderen zij kan de beste getuigschriften produceren. Er zal meer op fatsoenlijke behandeling dan op hoog salaris gelet worden. Men ge lieve zich te adresseren met franco brievenonder letters P. A. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. met twee gemeubeleerde of ongemeub. kamers en suite, worden aangeboden voor één of twee Dames of wel gehuwde liedenbij eene fatsoenlijke weduwe op een buitentje, 10 minuten afstand van Leiden. Adres, francoletters W. W« aan het Bureau Leidsch Dagblad. hebben onderworpen. Het luidt als volgt: 1°. Antwerpsche kwestieslooping van de binnenste fronten der beide citadel len en voortzetting der vestingwerken op den linker-oever van de Schelde. 2°. Wijziging der Militiewet. 3°. Verlaging van den census voor het kiesrecht. 4°. Benoeming der bur gemeesters en schepenen door den Koning, op een lijst van kandidaten opgemaakt door de gemeenteraden. 5°. Herzie ning van de wetgeving op de drukpers. 6°. Intrekking der ontwerpen van wet betrekkelijk de studie-beurzende be graafplaatsen en de fabrieken van de kerk. Het ministerie zou zich buitendien verbinden om geene wetsvoordragteri aan te bieden, die tot een discussie over godsdienstige kwestiën in de Kamers zouden kunnen aanlei ding geven. Welke punten in dit programma de goedkeuring des Ko- nings niet hebben kunnen verwervenis nog onbekend. In- tusschen wijt de klerikale pers de schuld van het niet slagen des heeren Dechamps aan de kroonniettegenstaande de kle- rikalen sedert 3 maanden niets anders gedaan hebben dan uitvlugten zoeken ten einde niet verpligt te zijn de teugels van het bewind te aanvaarden. Men verzekertdat Garibaldi op de terugreis uit En geland te Pescaraeen kleine haven van de Abruzzen Ci- terioreaan de monden der rivier van dien naamin de na bijheid van Chiesieaan wal zal stappen. Men verzekert te vens, dat Garibaldi zijn vrijwilligers wedervinden en met de geldelijke hulpmiddelen welke hij in Engeland heeft gevon den van Pescara rechtstreeks Daar Rome zou marcheren. Zijn landingspunt ligt niet ver van de Romeinsche grenzen. Deze berigten vereischen voorzeker allezins bevestiging; niettemin heeft de tyaingr in de officieele kriugen eenige ongerustheid verwekt en heeft men de Italiaansche regering gewaarschuwd, welke waarschijnlijk reeds op hare hoede was. Men moet er kennen dat de ovatiënwaarvan de held van Marsala in En geland het voorwerp is geweest, zijn hardnekkigen wil, de buitengewone bedrijvigheid, welke de partij der actie in den laatsten tijd heeft aan den dag gelegd, eenige waarschijn lijkheid geeft aan de gevolgtrekkingenwelke men uit dat berigt afleidt. Het is blijkbaar, dat indien Garibaldi thans de poging herhaalde, welke geëindigd is met de bloedige nederlaag te Aspromonte, zij geene andere uitkomst zou kun nen hebben. Het is echter te hopen, dat Garibaldi door zijn ongeduld de Italiaansche regering niet zal noodzaken om zich tegen hem te wapenen met al de magt, welke hij bij gedragen heeft om haar te verschaffen. De Army and Navy Gazette wil wetendat aan de kanaalvloot bevel is gegeven om van Portland naar Deal te vertrekken. Prouiotlën aan de Leldsche Hoogeschool. 3 Mei. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer F. G. A. Reitz, geb. te Batavia, met Theses. ia een blikken trommelwaarin acht Arast. pondenvoor den geringen prijs van f 3,75. bij het masje van vijftig stokjes, lang 1 palm 9A duim, met blikken busje, voor tien gulden. Brieven franco. Amsterdam M. CLEBANHuidenstraat. Bij wed. J. C. VAN KESTEREN Si Zn. is heden uitgegeven Met de volledige tractaten van 1815. 220 bladz. kompr. druk. Prijsf 1,26,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3