PK 1288. Maandag 2 Mei. A°. Binueulandsch iNieuws. LEIBSCI DAGBLA Oei* Gouraut versehynt elkea dag, be halve Zon- an Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per po»t 2.80 in de drie maanden. Afiouderlyks Nora- raeri Vijf Cents. Pryj der Advertentiën 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 5 u. 46 m.; 6 ii. 6 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 34 as.; 10 n. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 3 u. 61 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 n. 52 m. avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgexonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, S u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ifatoenfabriek en op do Nieuwalraat: 's morgens ie 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen tan 11 n. en 8 n. 40 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sas. tot 9 uur 'sav. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's iu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tydeu. Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag té 12 uur. - Burgemeesterdagelyks te 10 uur.- President der Commissie va» Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 aar. - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente-Architect» te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 aur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelyks vaa 8—1 aur ea vao S6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acotjnsen dagelijks van 91 uur en van I6 uur; van '«Rijks Diracte Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsvervanger ia de arr.-rechtbank te Leeuwarden Mr. J. L. vaa Sloterdijck ea tot commissaris van politie alhier A. C. M. Vink, thans 2de commissaris vaa politie. Tevens is aan den hoofdinspecteur vaa politie te Amsterdam R. J. Kok de titel verleend van commissaris van politie. Z. M. heeft de kapiteins J. jG. H. van den Berg van het 7de, en C. A. H. Knock, van het 6de reg. inf., op hunne aanvrage op pensioen gesteldonder toekenning van den rang van majoor. Men verneemt, dat door Z. M. met de Geneeskun dige dienst in het aanstaande kamp te Milligen is belast de 1ste officier van gezondheid der 2de klasse A Mathijsen van het garnizoen te Vlissingen. De lste luitenant P. G. van Ernst van het 4de ba- taillon 4de regement infanterie te Gouda is benoemd tot adjudant bij het lste bataillon van dat regement te Delft in garnizoen. Naar wij vernemenheeft de Gouverneur-Generaal van Nederl. Indië de concessie van de heeren Banck c. s. tot het aanleggen van spoorwegen op Java afgewezen. Uit Arnhem wordt berigt, dat de Minister van Justi tie bedenkingen heeft tegen het verleenen van 's Komngs goedkeuring op de statuten eener vereeniging, die het plan heeft ontworpen tot het stichten van een schouwburg- en concertzaal, waarvoor de Gemeenteraad een aanzienlijke be dragen heeft toegezegd. In de laatste zitting van den Ge meenteraad is een plan en teekening tot verbouwing van Musis Sacrum ter tafel gebragt. Volgens dat plan zou een nieuwe zaal, voor concertzaal ingerigt, met onderscheidene lo calen en zalen daarbij gebouwd wordenwaarvan de kosten werden geraamd op f 40,000, behalve het ameublement. Dat plan vond grooten tegenstand, zoodat het verworpen werd en evenzeer een voorstel van den Burgemeester, om een plan te doen ontwerpen door den gemeente-architect, dat niet meer dan f 15,000 zou kosten. De raadsleden Dullert, Henny en anderen vonden bezwaren tegen zulke uitgavendaar de ge meente evenmin ondernemer is van publieke vermakelijkhe den als instelling van liefdadigheid. Het concert is een zaak van weelde, men kan zich niet verantwoord achten als men daarvoor het geld der gemeente geeftdat uit gemeentebe lastingen moet voortkomen. Laat het bloeijende concert zelve voor een zaal zorgen; daarvoor het geld der gemeente te gevenis het verspillen van gemeentegelden. - De bezwaren tegen het plan vau een nieuwe schouwburg liggen in den aard der onderneming, daar de Minister van Justitie, naar het schijnt, met de Gemeentewet niet kan overeenbrengen, dat op gemeentegrond, gedeeltelijk uit gemeentefondsen een gebouw wordt gesteld en een onderneming gestichtwaarvan het bestuur en beheer zon worden gevoerd door een ver eeniging van bijzondere personen, zonder waarborg voorde goede uitvoering. De procureur-generaal bij het provinciaal gerechtshof in Gelderland heeft de doodstraf geëischt tegen Christoffei Veldiuk, beschuldigd wegens 4 moedwillige brandstichtingen met diefstal gepaard. Men verneemt, dat in een vergadering van effecten handelaren te Rotterdam besloten is aan de heeren Hope en Comp. inliclitiugen te vragen omtrent de ongelijkmatige toe wijzing, welke heeft plaats gehad bij de inschrijving der Rus sische leening 1864. Donderdag middag, ten half twee uur, heeft de ge wone jaarlijksche vergadering van aandeelhouders in den Zoöl. Botani3ohea Tuin te 's Hage plaats. De belangstelling in deze jeugdige inrigting kon uit liet groot getal opge komen aandeelhouders blijken, dat nagenoeg een honderdtal be - droeg. Een uitvoerig verslag over den staat dier inrigting in het at'geloopea jaar werd uitgebragt door den voorzitter des ge - nootschaps, den heer Dr. A. Vrolik. Dit verslag bevatte onderscheidene zeer belangrijke mededeelingen en beschou wingen ea droeg onmiskenbare blijken van de goede zorgen, welke door het bestuur aan deze uitgebreide onderneming werden besteed. Het ledentaldat in het vorig jaar ruina 600 bedroeg, is ui het afgeloopen jaar aanzienlijk ver meerderd en tot een cijfer van 767 geklommen. Ook het aantal buitengewone leden, tegen verminderde contributie, is ten gevolge van den in het vorige jaar genomen maat regel aanzienlijk gestegen. De vennootschap werd met belang rijke geschenken van planten en heestergewassen verrijkt, waaronder vooral moet genoemd worden een schooue ver zameling, welke de heer Schilfer van Bleiswijk voor dezen tuin afstond. De taak vau den directeur vorderde onafge-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1