VERLOTING Roud-Water Inrigting HUISHOUDSTER. LOTERIJ Z01DER HI1TEI, Ad verten tién. ten behoeve der Leidsche Breischolen. te Godesberg bij Bonn aan den Rijn, waarop de Minister antwoordde: «Dit komt hier volstrekt niet te pas: ik wil alleen weten of gij die betrekking aan neemt, ja of neen?" - »Nu het zoo met de zaak gesteld ishervatte Réoan«dan neen." De heer Duruy moest aan zqn ambtgenooten Rénan's weigering mededeelenen hij verklaarde hun dat zij hem zoo griefde, dat hij zijn ontslag moest indienen. Ondanks den aandrang zijner col lega's was heer Duruy niet te bewegen van besluit te ver anderen en in persoon ging hij bij den Keizer en stelde zijn portefeuille ter diens beschikking. D Keizer weigerde echter het ontslag aantenemen. Het Garibaldi comité te Londen heeft weer een mee ting gehoudenenzooals te denken isheeft men daar het spoedig vertrek van Garibaldi niet aan redenen van ge zondheid maar aan motiven van geheel anderen aard toe geschreven. Ten slotte is besloten een petitie bij het parle ment intedienen, waarin de vertegenwoordiging verzocht wordt een enquête te dier zake intestellen. De vermaarde Eneas Mackintoshdie zijnen naam heeft gegeven aan het kleedingstukdat in geheel Europa en iH de transatlantische gewesten gebruikt wordt, is dezer dagen te Londen overleden en heeft aan zijn familie een vermogen van f 1,920,000 nagelaten. OFFICIEEL NIKSlfWg. Burgerlijke Stand van Leiden, van 21 tot en met 27 April 1864. Bevallen: M. J. Smit, geb. van Wijk, D. - J. P. J. Laterveer, geb. du Chattel, D. - J. C. Beun, geb. Zwart, D. - E. H. de Rooy, geb. Lancee, Z. - W. Dorsman, geb. Kra mer, Z. - J. Krul, geb. Hugentobler, Z. - A. de Graaf, geb. VijlbriefZ. - C. E. Persoon, geb. Rosdorf, Z. - C. W. van der Steen, geb. OuwerkerkD. - M. van Westbroek, geb. van EgmondD. - J. Peerenboomgeb. van Hooidonk Z. - J. van Houtengeb. WakkaD. - M. Mader, geb. Span- jaert, Z. - J. W. Kok, geb. Jong, Z. - G. Neuteboom, geb. Dool, D. - J. van Weerlee, geb. van Heusen Z. - J. Be- kooy geb. van der Nat, Z. - C. P. G. van der Hoeven geb. van Wijk, D. - M. C. van Niekerk, geb. van Velsen D. - C. H. van Meteren geb. Heen Z. en D. tweel. - E. van Beemen geb. de Haas, D. - C. van Veen Z. -• J. Stevens, geb. van den Berg, D. - P. Smit, geb. Plug, Z. - C. Gal- jaard Z. - C. H. van den Bosch, geb. Broer van Dijk Z. - H. Klein, geb. Hiep, D. - A. Sira, geb. Piket, D. - K. Key- zer, geb. Noordermeer, D. - F. G. Westdijkgeb. KooyZ. - J. van Damgeb. KettenisD. - A. W. van Grasstekgeb. Veekmans, Z. GehuwdMr. D. J. Zubli jm. met Jonkvrouwe M. van den Berch van Heemstede jd. V. Huisman jm. met S. Spek jd. - F. H. Kljjnsman jm. met A. Hoekstra wett. gesch. J. Buitendijk jm. met Waardenburg jd. - J. van Leeuwen jm. met A. Rozier jd. - A. Waasdorp wedn. met J. C. Makko jd. - H. C. Coebergh jm. met A. A. J. vau Bree jd. - H. Zwaan jm. met M. J. Seijn jd. Overleden: A. van der Werf 58 j. - J. van Mastrigt, geb. Niederbergen 36 j. - C. H. Warners 64 j. - N. G. Langenzaal 83 j. - S. M. W. Stokhuijzen geb. van Ben ten, 49 j. - H. J. van den Berg 38 j. - T. Weisenfeld D. 4 j. 2 m. - C. Spierenburg 38 j. - C. de Tombe 5 7 j. - M. Nieuwenburg, geb. Wakka, 37 j. - C. J. C. Gijs man 16 j. - H. J. van Leeuwen Z. ruim 7 m. - J. E. Schreuder 17 j. - H. Lambinon, geb. Driest, 35 j. - E. van der Zeeuw D. 3 w. W. Laterveer Z. 6 j. bijna 3 m. - J. Fiolet, geb. van Dalen, 46 j. - J. van Weerlee Z. bijna 4 m. - C. van der Zeeuw Z. ruim 4 m. - C. Larrewijn Z. ruim 3 m. - L. M. J. Kervel D. 2 j. 10 m. - M. C. Weijers D. bijna 4 w. Bevallen van een Zoon H. C. STOKHUIJZEN - van Putten. Leyden 28 April 1864. Knappe MEISJES die kun- nen Raai}en, en die zich w willen oefenen in het ma ken van Dames-Kleedereu kunnen daarin gratis grondig onderwijs genietenals ook die bekwaam zijn, kunnen dadelijk geplaatst wd*den loon naar bekwaamheid. Adres met franco brieven onder letters P. M. aan het Bureau van dit Blad.' Er wordt gevraagd, tegen primo Mei, op een dorp nabij LeydenIEMAND, geschikt tot waarneming van een kleine huishouding, de vereischten zijn: onge huwd of gehuwd doch zonder bezwaar van kinderen, tusschen de 30 en 40 jaren. Adres met franco brievenonder letters R. H. aan het Bureau Leidsch Dagblad. De oiidergeteekende maakt met deze bekend dat zijn DILIGENCE dagelijks vertrekt van Leyden 's morgens om 7 uur 30 min. en 's middags van Woerden na de aankomst van de treindie om 4 uur 6 min. aankomt, beginnende 1 Mei 1864. G. TIBBOEL. Binnen weinige maanden zal het vijfentwintig jaar zijn, dat deze scho len bestaan hebben. Het nut, dat zij in die jaren gesticht hebben en nog voortdurend stichten, is steeds blijkbaar. Ongeveer 200 kinderen van min vermogenden ontvangen daar onderwijs in het breijen, en worden tevens tot orde en vlijt aangespoord en in christelijken zin voorgegaan. Deze scholen hebben ook dit goede uitgewerktdat het breiwerkdat vroeger buiten de Stad gezonden werd, thans binnen onze Stad wordt bewerkt, het geen aan velen eenig bestaan oplevert. Dames Directrices hebben gemeend om bij gemelde gelegenheid te houden eene a Vijfenzeventig Cents het Lot, opdat door de opbrengst daarvan met de jaarlijksche bijdragendie steeds met dankbaarheid van onze Stadgenooten ontvangen worden, het bestaan van deze inrigting meer verzekerd worde. Wjj ontvingen bereids de goedkeuring van onzen geëerbiedigden Koning en mogen ons tevens verheugen in de belangstelling van eenige Vorstelijke personen, (van anderen wordt die nog ingewacht) terwijl reeds velen in andere plaatsen ons hunne medewerking hebben toegezegd. Tot bevordering dezer zaak wordt de medewerking onzer Stadgenooten drin gend ingeroepen. Er zullen te dien einde lijsten van inteekening aan de wo ningen worden aangeboden, terwijl ook loten te verkrijgen zijn en prijzen worden aangenomen bij de ondergeteekenden. C. G. BODEL NIJENHUIS Brillenburg. A. C. TICHLER Yerduijn. M. POTTUM Oüdshoorn. Wed. A. J. VAN OLPEN Huijgens. J. E. M. T. EIGEMAN van Kempen. Leiden, 14 April 1864. Secret. Koude en warme Baden, Gymnastique oefeningen en aanwending van Elec- triciteit. GeneesheerDr. TINKELNBURG. Adres den Gerant WERNER KREWEL.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3