Vrijdag 29 April. A° 1864. Binnenlandscli Nieuws. Z. M. heeft den kap. H. C. van Gheel Gildemeester, van het 6de reg. inf., op non-activiteit gesteld, tot dat om trent hem nader zal worden beschikt. Naar men verneemt, zijn de beide bataillons jagers van het regement grenadiers en jagers aangewezen om aan de oefeningen in het aanstaande kamp te Milligen deel te nementerwijl de muziek van gemeld regement aan dat kamp geen deel zal nemen. De arrondissements-rechtbank te Amersfoort heeft be slist, dat een vreemde naamlooze maatschappij waarvan de statuten door Z. M. den Koning niet zijn goedgekeurd, hier te lande geen rechtspersoonlijkheid heeft. Men berigt, dat Mr. J. W. Tijdemanadvokaat te Amsterdamreeds 2 dagen te Zwolle bezig is met het na zien der processtukken in zake het openbaar ministerie te gen mevrouw de wed. D. Pruimers en den predikant J. G. van Rijn gevoerd, en zulks tot het indienen van een me morie van suggestie bij de raadkamer van het provinciaal gerechtshof in Overijssel. Maandag middag omstreeks 1 uur is in de gemeente Pouderooijen een hevigen brand uitgebroken welke begonnen is in een hooimijt nabij de woning van den heer J. van Andel Gz., wiens huis, bouwschuur, 2 paardeneenig vee alsmede nog 6 woningen enz. een prooi der vlammen zijn geworden. De oorzaak van den brand is, naar men zegt, welligt hieraan toeteschrijvendat eenige kinderen nabij die hooimijt met lucifers speelden. Alle huizen op één na waren geassureerdvan de inboedels slechts enkele. Dingsdag heeft de heer van Maasdijk, vroeger R. K. priester, thans predikant te Brusselna een colloquium doc- tum met den heer P. Doedestheol. kand., daartoe door de theol. faculteit aangewezen, den graad van theol. doctor aan de Utrechtsche Hoogeschool verkregen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Veenendaal Ds. J. Siblesz te Staphorst. Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Hardinxveld door Ds. T. J. van Stipriaan Luïsqius te Oosterland en voor dat naar de Christelijke Afgescheidene gemeente te Veldhuizen door Ds. D. Thijs te Lutten aan de Dedemsvaart. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Katwijk aan den Rijn door Ds. A. W. L. Talma te Angeren. De kerkeraad der Waalsche gemeente te Amsterdam heefi ter vervulling der opengevallen predikantsplaats een 4tal gemaakt, waarop geplaatst zijn de volgende predikanten Rochedieu te Delft, Chantepie de la Saussaye te Rotterdam Tilhol te Brussel en van Hamel te Leiden. Het beroep zal geschieden 10 Mei. Woensdag is te Utrecht een vergadering gehouden van Evangelische confessionele Hervormde predikanten, die door een aanzienlijk aantal leeraren uit de verschillende oor den van het Rijk is bijgewoond en waarin onderscheidene besluiten zijn genomen tot handhaving der belijdenis van de Nederlandsche Hervormde Kerk tegen hare hedendaagsche bestrijders. Het adres, uit Leiden tot den presbyterialen raad der Gereformeerde kerk te Parijs gerigt, luidt in het Hol- landsch aldus; ii De sympathie, uit Nederland voor den predikant A. Co- querel fils betoondten aanzien van het onrechtdat hem door de beslissing van het Parijsch Hervormd consistorie zou zijn aangedaan, noopt ons, leden der Nederlandsche Her vormde kerk, gemeente Leiden, UEerw. een ondubbelzinnig blijk te geven, van onze ingenomenheid met Uw besluiten van onze warme sympathie voor de eerlijkeronderecht vaardige en christelijke beginselen, die in Uwe beslissing door stralen en waarvan de motiven voor geen grondige weder legging vatbaar zijn. Die zich christen noemt, belijdt het geloof der Algemeene Christelijke kerk; die het lidmaatschap der Hervormde kerk heeft aanvaard verklaart daardoor intestemmen met de be lijdenis der kerk, die het criterium uitmaakt van hetgeen haar van andere kerkgenootschappen onderscheidt. Die als leeraar, onderwijzer, ouderling of diaken de ge- wigtige taak vrijwillig op zich neemt, om de kerk te die nen is als een eerlijk man verpiigt boven alles en meer dan andere lidmaten de belijdenis der kerk te eerbiedigen en de tegensprekers te bestrijden. Volkomen vrijheid van geweteneerbiediging van ieders godsdienstige overtuiging, de ware verdraagzaamheid in hare edele strekking en uitgebreide beteekenis kan en moet ge paard gaan met hartelijke verkleefdheid en trouwe handha ving van de belijdenis des geloofswaarin men met hen za- SCH DAGBLAD De*# Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afionderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 46 m.; 11 u. 46 m.; 8 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige daueii, uitgexonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's ar. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'aRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1