N°. 1284. Woensdag 27 April. Binnenlandsch Nieuws. •v Su !v> V' Men verneemt, dat Z. M. de heeren Th. Davids, ge neesheer en Benoit Costerindustrieel te Amsterdamheeft benoemd tot ridders der orde van de Eikenkroon. H. M. de Koningin is Maandag avond ongeveer ten 10 uur met den gewone spoortrein van HD. buitenlandsche reia in de residentie teruggekeerd. Aan het station bevonden zich Z. M. de Koning, HH. KK. HH. de Prins van Oranje en PriDs Alexander, ten einde H. M. te ontvangen, terwijl HH. KK. HH. Prins en Prinses HendrikH. M. op het paleis afwachtten. Daar waren de dames des paleis en de heeren van het Huis van H. M. vereenigd om HD. te ver welkomen. H. M. genoot een gewenschte gezondheid. Zondag heeft Z. K. H. de Prins van Oranje een be- bezoek aan Haarlem gebragt tot het bezigtigen van eenige aldaar aangekomen paarden, van Oostenrijksch of Hon- gaarsch ras. De majoor der genie J. H. Mossel, eerstaanwezend ingenieur te Breda, is in rang en betrekking overgeplaatst naar Nijmegen en zal te Breda worden vervangen door den majoor der genie H. Welsink, werkzaam bij het Departement van Oorlog. De lste luitenant C. O. van Resteren van het lste bataillon 6de regement infanterie is benoemd tot adjudant bij het depot van het korps. Van de artillerie-instructie-kompagnie te Schoonhoven zal de eerste verstrekking van kader aan de artillerie-korp sen den lsten der volgende maand plaats hebben. Dien dag vertrekken van daar 15 korporaals titulair en wel 6 naar het lste, 2 naar het 2de en 5 naar het 3de reg. vest.-art., 1 naar het reg. veld-art. en 1 naar het korps pontonniers om by die korpsen in den effectieven graad van korporaal te worden in dienst gesteld. Tot bijwoning der practische oefeningen van het korps pontonniers te Zutphen zullen van 1 Mei aanstaande tot 16 September daaraanvolgende daarbij worden gedetacheerd de lste luit. Cieremans van het 5de reg. inf. en de lste luit. Thesinck van het reg. veld-artillerie. Bij dispositie van den 13den dezer is door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, de heer A. J. Riko, te 's Hage, benoemd tot ambtenaar bij de afdeeling Staatsspoor wegen terwijl, bij besluit van den 15den dezer, tot opzig- ters bij de Staatsspoorwegen zijn aangesteld de heeren Brui ning en Dikker. Heden zijn de beide bureaux van de Staatsspoorwegen, die tot dus verre in de Lange Raamstraat te 's Hage ge vestigd warennaar het Hotel op het Plein naast het De partement van Oorlog overgeplaatst. Wij kunnen met zekerheid berigtenzegt de Indus trieeldat, terwijl dezer dagen aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken een nader omschreven ontwerp met be grooting en teekeningen is ingezonden, betreffende de verbe tering der vaart tusschen de Maas en 's Gravenhage en wel voor dat gedeelte der vaart, hetwelk strekt van de zuidzijde van Delft naar 's Gravenhageeen adres aan Z. M. den Ko ning is gerigtdoor de heeren J. M. van der Schooren en 76 andere voorname industrieelenfabriekanten, bazen en win keliers van 's Gravenhage en omstrekenter ondersteuning van het ontwerp der te 's Gravenhage opgerigte vereeniging tot verbetering van de vaart tusschen de Maas en 's Gra venhage. Bij de aanbesteding die 11. Donderdag aan het Minis terie van Binnenlandsche Zaken plaats had voor het maken leveren en stellen van 5 draaischijven ten behoeve van den spoorweg van Arnhem naar Leeuwarden was de minste in schrijver de firma van Galen en Roest te Kampen, voor f 9 500, de daarop volgende inschrijving bedroeg f 15 700 door de firma D. A. Schretlen en Comp. alhier, terwijl de hoogste inschrijver was de firma Paul van Vlissingen en Dudok van Heel te Amsterdam voor f 19 825. Hoe hoog de raming was, dat zou zeker niet onbelangrijk zijn te weten voor een ieder die belang heeft bij industrie en bij aannemingen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 'sHage zal Woensdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra Charles VI. Op de internationale tentoonstelling van bloemen en vruchtenenz., Zondag te Brussel geopendis één Neder lander bekroond met de zilveren vergulden medaille, name lijk de heer C. C. A. Dudok de Wit, secretaris der Hol- landsche Maatschappij van Landbouwafdeeling Amsterdam. Bij gelegenheid van '9 Konings verjaardag werd er in den Doelen te Delft door heeren officieren een bal gegeven. Tot de genoodigden behoorden ook verschillende heeren stu denten. Bij den dans ontstond tusschen 2 hunner verschil. Na den afloop vau het bal gaf de een den ander een klap LEIDSCH Dete Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; C u. 9 m. 9 n. 8 m.{ naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 'snamiddags. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie vein Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeoijnsen dagelijks van 9—1 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; vau de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1