IV0. '1281. Zaturdag 28 April. A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD De*e Courant verschijnt eiken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en kost voov f.eiden <1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. ledereregel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Uelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 n. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezouderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt, naar Leiden, Maandag 2£ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. s avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Lood post. Over Southampton, 1 en IT; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 vru elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Sooorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra, av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 3—1 uur tra van 3 6 uur; der in- en Uitgaande Rechten eu Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijke Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 92 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. Door Z. M. is weder by het leger hier te landebij het 8ste reg. inf. te Leeuwarden ingedeeld de 1ste luitenant J. A. Janssen, die gedurende 5 jaren by het O.-I. leger is gedetacheerd geweest. lie 1ste luitenant P. J. C. A. Komijn van het 2de bat. 2de reg. inf., is tot adjudant by het 1ste bat. vau dat korps benoemd. De heer J. P. Zandvliet is door Z. M. benoemd tot officier van gezondheid der 2de kl. bij de dd. schutterij te 's Gravenhage (niet te 's Graveland gelijk in een vorig uom- mer onjuist is gemeld). Den 2den der volgende maand zal het 4de reg. inf., te Woerden in garnizoenonder bevel van den majoor P. H. J. Hoogeveennaar Gouda marcheren om aldaar bij den stat' in garnizoen te komen; zullende dat bat. Woerden niet eer der verlaten voor en aleer het 4de bat. van gemeld reg. dat bestemd is om, onder bevel van den majoor J. C. P. Ham- minck Schepel, aldaar in garnizoen te komen, uit Gouda ge arriveerd zal zijn. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal Zaturdag 23 dezer niet plaats hebben. - Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den heer Koesgen von Floss, houdende kennisgeving dat hij een klagte wegens laster heeft ingesteld tegen den heer G. H. Betz, Minister van Finantiën. Men verzekert, dat de bij de Tweede Kamer aan hangige belastingwetsontwerpen niet zullen worden in be raadslaging gebragt, maar bij den aanvang van het volgend zittingjaar nieuwe plannen zullen worden ingediendwaarbij het beginsel van afschaffing van plaatselijke accijnsen op den voorgrond zal komen en op dien grondslag een nieuw be lastingstelsel worden gebouwddat voor het rijk en de ge meenten in menig opzigt verbetering zal aanbrengen. Een groot bezwaar ligt nog altijd in den weg, namelijk de in vloed op den grondslag van den census voor 'het kiesrecht. - De Gemeenteraad van Rotterdam heeft den heer J. Akkersdijk op zijn verzoek wegens ouderdom en zwakke ge zondheid een eervoP ontslag verleend als kassier van de Stads-Bank van leening, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 1200 voor 39 jaren dienst, zijnde van zijn activiteitstractemen t. Heden Vrijdag heeft het Provinciaal gerechtshof van Zuidholland uitspraak gedaan in de zaak van 2 personen uit Koudekerkdie terecht stonden wegens moedwillige verwon ding onder verzwarende omstandigheden gepleegd jegens een nachtwaker aldaar, uit wrok over een bekeuring wegens een jagt overtredingeu hen daaraan schuldig verklaard en ver oordeeld ieder tot 5 jaren tuchthuisstraf. De Gemeenteraad van Haarlem heeft verworpen een voorstel tot opheffing vau de Clinische school en beslotenom voor de hoogere burgerschool interigten de localen van het tegenwoordig gymnasium; voorts is op een bezoldiging van f 600 'sjaars een kapelmeester bij het stedelijk muziekkorps benoemd en met algemeene stemmen tot praeceptor bij de latijnsche scholen de heer T. T. Kroon doctorandus in de letteren aan de Hoogeschool alhier. Met den lsten Mei aai staande zullen op de Holland- sche en op de Nederl. Rijnspoorwegen retourbilletten uitge geven worden tegeD veel verminderde vrachtprijzenzoowel op werkdagen als op Zon- en feestdagen. Uit het openbaar gemaakt tabellarisch overzigt van den uitslag van het examen voor school of huisonderwijs te Arnhem, in deze maand gehouden, blijkt, dat van de 153 geëxamineerden slechts 91 zijn toegelaten en onder de 62 die afgewezen zijn worden aangetroffen 10 voor hoofdonder wijzer, 21 voor hulponderwijzer en 12 voor onderwijzer in het Fransch. Te Zwolle zijn van de 73, die geëxamineerd zijn, 38 toegelaten; te Maastricht van de 5 5 slechts 25. De Vereeniging voor Christelijke onderwijzers in Ne derland zal den 20sten en 21sten Mei te Utrecht hare jaar lij ksche vergadering houden. De Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijver heid zal op Dingsdag 12 Julij aanstaande hare 87ste alge meene vergadering houden in het concertgebouw te Middel burg. De eerste zitting zal plaats hebben des morgens te 9 uur en des avonds te 7 uur vergadering der commissiën bedoeld in art. 86, 102 en 103 der wet. Woensdag, des morgens te 10 uur; vereeniging van de leden der Maat schappij tot het houden van een congres van Nijverheid. En Donderdag: algemeene vergadering, tweede zitting des mor gens te 10 uur. De Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Am sterdam heeft haar medelid, Dr. N. W. P. Rauwenhoff te

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1