KINDERJUFVROUW Fabriek van Behangsel-papieren. Evangeiie-Prediking Advertentiën. J. WIJDOOGEN Jansz. derdag of Vrijdag te Parijs aankomen. Aangaande het bezoek dier gezanten te Marseille verneemt men de volgende bij zonderheden Zaturdag woonden zij de voorstelling in den schouwburg bij, en, bij afwezigheid van den prefect, den heer Maupas, nam diens echtgenoot de honneurs met de groot ste bevalligheid waar. De jeugdige Prins, eerste ambassa deur, die een zeer innemend voorkomen heeft, hield zich druk met alles wat op hel tooneel en in de zaal voorviel bezig en vroeg of het gebruik het lorgneren der dames in de loges toeliet. Men verzekert, dat de gezanten van credietbrieven ter waarde van 35 millioen francs voorzien zijndat zij zich naar Parijs, Londen, Amsterdam, Berlijn, St. Petersburg, Lissabon Bern of Zurich en Washington begeven zullen en dat hun reis 2 jaren duren zal. De derde gezant is onge steld. Men spreekt van prachtige geschenken voor den Kei zer, waartoe 2 karabijnen met getrokken loopenvan een nieuw en zeer vernuftig uitgedacht model, behooren. De har telijke ontvangst, welke den Japanners te Marseille te beurt valt, heeft hen tot het langer rekken van hun verblijf al daar dan eerst hun voornemen was, doen besluiten. In sommige kringen te Parijs verhaalt mendat Kei zer Frans Joseph gezegd heeft, het zijn broeder nimmer te zullen vergeven, dat hij als keizerlijk Fransch prefect naar Mexico is vertrokken. De Hertog van Brabant is Maandag avond te Brus sel teruggekomen. Hij geniet een uitmuntende gezondheid. De Koning van België werd Woensdag morgen uit Engeland terug verwacht. In de haven van Ostende is door de onhandigheid van den loots, het Amerikaansche oorlogsstoomschip Kcar- search gestrandhet vaartuig heeft zwaar averij geleden. Men hoopt het nog aftebrengen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Garibaldi heeft zich Maandag voor de tweede maal naar het glazen paleis begeven tot het ontvangen van depu- tatiën uit de hoofdstad en andere deelen van Engeland; een getal van nagenoeg 50 adressen werd hem door even zoo vele deputatiën ter hand gesteld. Van de Poolsche loge van vrijmetselaars heeft hij het eerelidmaatschap aangenomen, doch niet de uitnoodiging om een feestmaal bijtewonen. Zaturdag zijn in het glazen paleis aan Garibaldi en diens zoon Menotti de door het Italiaansche comité voor hen be stemde eeresabels, onder gepaste toespraken, ter hand gesteld. Het glazen paleis is op de dagen van Garibaldi's komst aldaar, door ongeveer 80,000 personen bezocht geworden. In het huis van Shakespeare te Stratforddat zoo als men weet gerestaureerd is, heeft men een bibliotheek geplaatst, waarin alles wat door en over dien dichter in Engeland gesche- ven is, opgenomen zal worden, alle uitgaven van den tekst, vertalingen, commentariën biographiën enz. enz. Reeds zijn aan die bibliotheek eenige honderde deelen ten geschenke gegeven. Te Glassrow is Zaturdag een pakhuis afgebrand waarin 115 0 vaten petroleum lagen; spoedige hulp heeft er tusschen de 300 en 400 van doen redden. OFFIV1EE1 KIKVWS. - Burgerlijke Stand van Leiden, van 14 tot en met 20 April 1864. Bevallen: J. C. van Velzengeb. Langezaal, D. S. L van der Leek, geb. Hoefsmit, D. - A. C. Duk geb. Limvers, Z. M. Kok, geb. de Vrind, D. J. Aal- bersegeb. Kerkvliet, Z. - D. C. Kooreman, geb. Booda, Z. - J. Goedraad, geb. Galjaard, D. - K Dreef, geb. Melet, D. - G. C. Pierageb. ChristiaanseZ. - C. Ra- mak, geb. Aalberse, D. - J. Ligtvoet, geb. van Veen, D - J. Stallinga, geb. Jongmans, D. - M. M. Weers Z. - J. A. Zuijderland, D. M. Lamangeb. Dreef, Z. J. E. Knage, geb. Hamakers, Z. - S. C. Kwik, geb. Ber- lemon, Z. - C. van den Broek, geb. Etienne, Z. - C. M. van der Burghgeb. Brittijn, D. - H Lambiuongeb. DriestZ. - G. Peijstergeb. RamakD. - H. P. Trel geb. van Kleef, Z. - W. Rijgersveer Z. - A. Zoutendijk, geb. FreekenZ. - D. van der Reüdengeb. Wagemans, Z. - L. de Vroede D. - C. W. Oostveen, geb. de Vos, Z. J. Olivier, geb. de Graaf, Z. - C. Wakkageb. van Zon- nenveld D. Gehuwd: H. Brandt jm. met M. J. Blansjaar jd. - C. J. Hoppenbrouwer jm. met J. Bodijn jd. - T. G. Kla- verwijden jm. met J. de Bruin jd. - S. Zaalberg jm. met S. M. Hamet jd. - A. Verhoog jm. met H. C. Dee jd. P. J. van Wijngaarden jm. met A. M. M. Lancel jd. - J. Olivier jm. met A. M. Louwrier jd. A. Tuckermann jm. met A. E. Boelen jd. - J. O. de Vries jm. met W. Flippo jd. - J. van Beramel jm. met J. Broodman jd. - 1?, J. Houwen wedn. met J. Toorens wed. Overleden: J. Franchimon 5 3 j. - W. Colpa D. 2 j. bijna 8 m. - M. Smit, geb. van Es, 39 j. - A. Filippo Z. 17 d. - W. de Vieux, geb. Smits, 81 j. - C. J. Schmidt, wettig gesch. vrouw van P. van den Bosch, 48 j. - F. Hemerik 67 j. - H Le Noble 54 j. - N. Velthuis 59 j. - F. W. Vogelzang 85 j. - J. Boom D. bijna 11 nu. J. T. A. M. Kurvers Z. 1 j. J. Blommestijngeb. Hildeman54 j. - A. de Boer 67 j. - N. van Wijk Z. bijna 4 m. - P. Duijverman D. ruim 2 j. - L. van Ees Z. ruim 7 m. - M. Uijterdijkgeb. Buen65 j. - J. M. de Bruin, geb. Blansjaar, 49 j. - M. C. van der Klaauw D. ruim 8 m. F. J. Gerards Z. 5 j. bijna 10 m. - H. de Nobel Z. 8 d. Met 1 Mei e. k. alhier wordt in een fatsoenlijk huisgezin gevraagd eene JUF VROUW, P. G., om de zorg over twee jonge kinderen op zich te nementegen genot van alles wat aan inwoning ver bonden is en eeuig salaris. Adresaan het Bureau van dit Blad met franco brieven, onder letter X. V E R E E N I G I N G Christelijke ftelang-eiE. op ZONDAG 24 April 18 64, des avonds ten zes ure, Ds. J. A. SCHITIIRMAN, Pred. te 's Hage. ZAAL, Noordeinde, Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. Bij A. W. SYTHOFF te Leiden is verschenen BLOEMLEZING DIT DE WERKEN DER VOORNAAMSTE EDR0PESCHE DICHTERS IN NEDERDÜITSCHE VAERZEN OVERGEBRACHT. JT. JL, TEM KATE. Ing. f 3.60. gebonden f 3.90. VOOR DOOK PANP0ËTIK0N, DOOR

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3