N°. 1280. Vrijdag 22 April. A". /1864. Binnenlandse!] Nieuws. lEIDSCG DASBLjtB. Deie Courant verschijnt eiken dag, bp- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per p09t f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Prijs dor Advsrtentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 (its. Spoortreinen van Leiden naar 's (iravenhage, Delft, Schiedam en itotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 0 u. 9 ra. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 8 u. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. Rijkt-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dageiyks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijtisea, dagelijks vau 31 uur en vau 36 uur; der la- eu Uitgaande Reohteu en Aooijnaeu dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijk* Directe BelastingenMaandag, Diagsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. In de zitting der Tweede Kamer van heden Donder dag ia ingekomen een wetsontworp tot definitieve vaststel ling van Hoofdstuk III A der Staatsbegrooting voor 1864 (Buitenlandsche Zaken.) Aan de leden der Tweede Kamer zijn rondgedeeld adressen van de heeren Weijland eu de Fremeryzoutzieders te Leiden, en van den heer A. C. J. van Eelde, te Utrecht (firma C. M. en A. C. J. van Eelde), houdende bezwaren tegen het wetsontwerp nopens den accijns op het zout. Men verneemt, dat de klagt, ingesteld door den heer officier van justitie te 's Hertogenboschtegen den heer van LottomR. K. priester en rustend pastoor te Arnhem en den heer redacteur van den Noordbrabanter, ter zake van beweer den taster tegen hem officier over het geplaatst artikel ern stige woorden over ernstige zaken, na bijna 6 maanden han gende te zijn geweest, eindelijk ingetrokken en buiten ver volging is gesteld. Onder 's Heerenberg zijn Maandag 2 huizen afgebrand het eene bewoond door L. Bosin de buurtschap Kilder, en het andere in het dorp Zeddam van C. Wijnands. Bij den eerst- gemelden brand is eenig vee benevens eenige rogge en boek weit verbrand, in de laatstgemelde afgebrande woning zijn de bewoners ter naauwernood gered. Aan het programma der feesten, welke den 25sten, 26sten en 27sten dezer te Deventer zullen gevierd worden ter herinnering van de verlossing dier veste uit de Fransche overheerschiug, wordt het volgende ontleend: Den 25sten des avonds te half 7 uur worden de feesten geopend met een groote openbare voorstelling door het let terlievend genootschap Demosthenes, in den schouwburg aan het groote kerkhof. Het op te voeren stuk is getiteld i/Willem Willemsz. of de Franschen in Deventer (1813 1814), too- neelspel in 4 bedrijven, door den heer J. H. Ankersmit Wz. 11 leden des genootscbapsbenevens 2 dames, zullen daarin medewerken. Het wordt voorafgegaan door eene ouverture, gecomponeerd door den heer M. Eduard Grefe. Te half 10 uur groote taptoe bij fakkellicht door de muziek der schut terij en van het 1ste reg. dragonders, onder directie van de heeren Grefe en H. G. Henning. Den 26sten des morgens te 8 uur salvo van 21 minuut- schoten, en van 8 9 uur klokkespel. Te half 11 uur feest rede in de Groote kerk door den heer H. W. 'Jordens, lid der Provinciale Staten. Volksspelen op den Brinkonder de leiding van deD heer Tobias Bamberg, aanvang te 1 uur: marionetten eu goochelvoorstellingenkoorddansen herculi sche en gymnastische oefeningen, ballet-pantomiue enz. tot 'savonds. Tc half 8 uur groot concert in de Groote kerk, onder de leiding van den heer Brandts Buysmuziekstuk ken van Handel, vou Weber, Mendelssohn, Schubert enz.; de tenor-solo's door den heer Carl Schneidner van Rotterdam Den 27sten des morgens te 7 uur uitdeeling van levens middelen aan de bedeelden. Te half 10 uur groote muziek uitvoering: lofgezang (Te Deum) van Sigismund Neukomm door 250 zangers en zangeressen. Te 12 uur groote optogt: kavallerie, muziekkorps der schutterij, heraut te paard met Davo's banier; de werklieden der Koninklijke-Deventer-tapijt- fabriek; wagen met 4 paarden, voerende Minerva en de Ste demaagd omgeven door 8 beroemde personen uit onderschei dene tijden en vakken; voorgesteld door leerlingen van het gymnasium; dito wagen van de laboranten van het chemisch laboratorium, voorstellende Faust in zijn laboratorium; dito wagen met de voorstelling der mandemakerijmuziek der dragonders, de //sociëteit van nij verenmet dito wagen, waarop onderscheidene toepasselijke voorstellingenhet depar tement Deventer der Nederl. Maatschappij ter bevordering der nijverheid met een zegewagen, getrokken door 6 paar den gevolgd door een eerewacht van handelarenmuziek korps 4de regement dragonders uit Zutphen onder leiding van den heer Mullerzegewagen met 6 paarden van de bouw kundige vereeniging; (door //Demosthenes") Floris V met zijn hofstoet enz. ter jagt buiten Utrecht; wagen waarop de ijzer bewerking van Tubal-Kain tot hedenen het slaan van me dailles door stoom gevolgd door de werklieden van den heer A. J. Wilhelm; wagen, waarop de boekdrukkunst, waarbij feestliederen worden gedrukt; het genootschap Gerardus Mag nus met zegewagengetrokken door 6 paardenen waarbij voorstellingen van Deventer's Stedemaagdde Liefdadigheid de geschiedkunde enz. enz., muziek der rijdende artillerie uit Arnhem onder leiding van den heer Nürnbergkaval lerie tot sluiting. Des avonds illuminatie en bals. Een ingenieuse Belg, de heer Loret, heeft een be langrijke uitvinding gedaan. Hij is namelijk geslaagd om een machine daartestellen om kunstmatig met de hand of stoom te weven. Zijn uitvinding is reeds iu België, Frankrijk en

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1