J\°. 1279. Donderdag 21 April. Au. Binnenlandsch Nieuws. LEID Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raer8 Vijf Cents. MBLAD Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel8ƒ 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 0 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van A msterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2f u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuvrsti'aat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's uamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 n. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 'sm. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag", Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeenten Kethel en Spaland, A. W. C. Domis; Woudenberg, W. J. Lagerwey; Westbroek en Achttienhoven, M. Lagerweyen DoniawerstalB. E. S. van Weideren baron Rengers. - Z. M. heeft tot officier van gezondheid der 2de kl. bij de dienstdoende schutterij te 's Graveland benoemd de heer J. P. Zandvliet. Bij het 3de bataillon van het 1ste regement infanterie te Zwolle is tot adjudant benoemd de 1ste luitenant J. G. Arensma, van het 1ste bat. van gemeld korps te Arnhem. Bij het instructie bataillon te Kampen is in rang over geplaatst de 2de luitenant J. H. P. van Goens van het 8ste regement infanterie. Ten gevolge van de benoeming tot luit.-kolonel von Preusschen, zal het artilleriekamp te Waalsdorp worden ge- kommandeerd door den majoor van Lijnden, van het 2de regement vestingartillerie, in garnizoen te's Hertogenbosch. - Naar men verneemt, zullen de troepen in het kamp van Milligen dit jaar gekommandeerd worden door den luit.- generaal Happé als opperbevelhebber; de lste brigade door den gen.-maj. Engelberts, de 2de brigade door den gen.-maj. van Hoeij Schilthouweren verder door de kolonels van Tollvan Thielende Bock en Hammingen de kavallerie door den kolonel Sturler de Frienesberg. De 4de komp. rijdende artillerie, die den lsten Mei a. s. in de residentie in garnizoen zal komenzal worden gekommandeerd door den kapitein W. U. C. van Rappard en de lste luits. van Haersolte, Kool en Godin de Peters. Het provinciaal gerechtshof in Zuidholland heeft Maan dag in hooger beroep het vonnis der arr.-rechtbank alhier bevestigd, waarbij een horlogiemaker wegens misbruik van vertrouwen tot 3 maanden cellulaire gevangenisstraf is ver oordeeld omdat hij een aan hem ter reparatie toevertrouwd klokje had verduisterd of weerloos gemaakt. De Courrier de la Meuse verneemt uit zekere bron dat de Minister van Finantiën zijn wetsontwerpen betreffende de accijnsen op het bier en het zout zal intrekken. De hoofdinhoud der beschouwing van den heer T. J. Stieltjes komt hierop neder, dat de beginselen van den Gou verneur-Generaal van Neêrl. Indiëbaron Sloet, lijnrecht staan tegenover de instructieten aanzien van den aanleg van spoorwegen, den heer Stieltjes gegeven, zoodat het on begrijpelijk schijnt, dat de nieuwe Gouverneur-Generaal niet reeds voor zijn vertrek uit Nederland op de terugroeping van dien ambtenaar liet aandringen. Laatstgenoemde zorgde voor den afvoer der producten van 1865 de Gouverneur-Gene raal had de afvoer voor 1965 op het oog. Zóó oordeelt de heer Stieltjes. De punten van geschil zijn van dien aard, dat alleen plaatskundigen bevoegd zijn die te beoordeelen, want het betreft de toepassing van waarheden, die niemand betwijfelt, zoo alsdat de rechte lijn de kortste en ook de goedkoop ste is, - dat omwegen alleen dan beterkoop zijn, als in de rechte kunstwerken, die kostbaar zijn, vereischt worden; - dat omwegen eerst dan verkieselijk zijnwanneer zij loopen door of langs landbouwondernemingen. - In een woord, de heer Stieltjes Verklaart veel wat de Gouverneur-Generaal in zijn memorie van Augustus 1862 aanvoert voor onjuist en wijst den valschen grondslag aan waarop diens beweringen rustenzoodat naar zijn oordeel de meeste dier beweringen oppervlakkig, onlogisch en bezijden de waarheid zijn. Een Fransch muziekaal blad berigt de komst te Pa rijs van den heer F.- Dunckler, directeur van het muziekkorps der grenadiers en jagers te 's Hage. De muziek der garde van Parijs en die der gendarmerie spelen met veel succes de com- positiën van genoemden heer, waaronder een groote concert- fantaisie en een marsch bijzonder de aandacht trekken. Be doeld blad voegt er bij dat Meijerbeer die een andere com positie van den heer Dunckler met veel onderscheiding heeft opgemerkt en mei dezen directeur de instrumenten van Sax met 6 cylinders heeft willen hooren. De heer Dunckler zou eerstdaags naar 's Hage terugkeeren. Naar men verneemt, zal de heer Roger, eerste artiste aan de groote opéra te ParijsZaturdag aanstaande te 's Hage ten tooneele verschijnenen wel in de derde acte van le Prophéte, in de derde acte van la Reine de Chypre en in de derde acte van les Mousquetaires de la Reine. Zaturdag 11. vierde de hoofdonderwijzer der stadsbur- gerschool G. van Sandwijk op zijn 70ste verjaardag ook den dag, waarop hij 50 jaren geleden als onderwijzer te Scher- merhorn zijn loopbaan begon. Men schrijft uit Enschedé: Onze industrieschool is iu alle opzigten uitmuntend en het collegie curatoren doetbij naauwgezette pligtsbetrachting, zijn best om den docenten

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1