MEN VRAAGT BLOEMIST. Buitenlandsch Nieuws. Advertentie». STEEN- EN PANNENBAKKERS. van de groote opera te Parijs; voorafgegaan door de vau- i deville un homme du Sud. Maandag vierde de heer H. W. Roelants, komman- I dant der dd. schutterij te Schiedamzijn volbragte 50jarige werkelijke schutterlijke dienst. De kommandanten der schut terijen van DordrechtBrielleDelft en Vlaardingen kwa men hem daarmede geluk wenschen. Een Japansch zeeofficier was ook in zjjn nationalen uniform op de receptie. Onder scheidene geschenken werden den jubilaris door de leden van de schutterij aangeboden terwijl een algemeene belangstel ling hem ten deel vielzoo van het Gemeentebestuur als van de burgerij. Te Meppel is Zondag 11. de derde geneesheer overle den aan de gevolgen van de aldaar heerschende typhus. Nog 2 geueesheeren zijn overgebleven, die moeijelijk in de ge neeskundige dienst kunnen voorzien. Dr. R. J. C. Stoffels van Steenwijk heeft zich thans aldaar gevestigd. Te Yarik zijn Zaturdag voormiddag 7 huizen afge brand. De afgebrande perceelen waren gedeeltelijk tegen brand schade verzekerd. Dezer dagen liep een jongeling van 16 jaren, J. Bos genaamdwonende te Woltersumaldaar in het veldom eijeren te zoeken, toen hij in zijn nabijheid een vos met 6 jongen zag. Hij nam het besluit, zich van de jongen mees ter te makenmaar aleer hij nog tot zyn voornemen kwam sprong de oude vos op hem aan en verdedigde hare jongen. Bos had het geluk voorzien te zijn van een polsstoken al vechtende trof hij eindelijk den vos daarmede op den kop. Dit gaf hem gelegenheid om van het woedende dier te wor den ontslagen waarop hij de vlugt nam en naar zijn wo ning terugkeerde. Nu ging een gezelschap van onderschei dene personen en al de honden van het dorp naar de plaats waar het dier zich moest ophouden en het duurde nu ook niet lang of de oude en de jongen werden gevangen. De jaarlijksche algemeene vergadering der Vereeniging voor Christelijk Nationaal onderwijs zal dit jaar worden ge houden te Rotterdam op den 28 April. De heer Dr. van der Linde, woonachtig op het kas teel te Hatert, in het schependom der gemeente Nijmegen in de geleerde wereld door zijn veelomvattende kundigheden en uitgebreide kostbare bibliotheek hoog aangeschrevenont ving dezer dagen een beroep als predikant bij de Hoogduit- sche gemeente te Odessa. Men verneemt echter, dat hij voor deze beroeping heeft bedankt. De thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 55°, des avonds te 8 uur 48°, te 10 uur 45°. Dingsdag morgen te 6 uur 42°, te 8 uur 60°, 's middags te 12 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 6 6°. Er heeft zich te Weenen een commissie gevormdmet het doel om de noodige gelden bijeentebrengen tot het stich ten van een monument ter eere van den grooten toondich ter Haydn. In 1820 werd het stoffelijk overschot van Haydn opgedolven en overgebragt naar Eisenstadt, eene der heer lijkheden van Prins Paul Esterhazy, waar een klein gedenk- teeken op het graf des beroemden mans werd geplaatst. Toen bij die gelegenheid de kist geopend werdontdekte men dat het hoofd was weggenomen en alle pogingen om eenig spoor daarvan te vindenbleken vruchteloos te zijnzoodat het verdwijnen van Haydn's hoofdmet een ondoordringbaren sluijer bedekt bleef. Later is gebleken dat een hartstogtelijk aanhanger van Hall en zijne schedelleerzich kort na de eerste begraving van het stoffelijk overschot van Haydnop het kerkhof voor den Hunsthurm van het hoofd had mees ter gemaakt en dat jaren lang in zijn bezit gehouden had tot dat hij het aan den heer Rosenbaumsecretaris van Prins Paul Esterhazy verkocht. Deze schonk het bij zijn overlijden weder aan den eersten bezitter, die den roof had gepleegd den heer Peter, directeur van de centrale strafgevangenis te Weenen bezitter van een uitgebreide collectie schedels. Thans berust de schedel in het beroemde anatomisch museum te Weenen. Het Japansche gezantschap; dat te Marseille is aan gekomen, bestaat uit 32 personen; 3 eigenlijke gezanten, 2 raden, 4 secretarissen, 2 schrijvers, 4 tolken, 2 klerken, 2 ceremoniemeesters en 14 bedienden. Een tolk der Fransche ambassade in Japan heeft hen op hunne reis vergezeld. Naar men verneemt, zal het gezantschap ook België en Nederland gaan bezoeken. Volgens den Morning Post zal Woensdag, den 20sten dezerde voorloopige zamenkomst der vertegenwoordigers van Frankrijk, Oostenrijk Rusland Pruissen Denemarken Zweden enz., als onderteekenaars van het tractaat van 1852, worden gehouden aan het bureau van den eersten lord der thesaurie in Downingstreetofschoon men vroeger het bureau van buitenl. zaken in Whitehall gardens daarvoor had bestemd. De graven Russell en Clarendon zullen Groot Brittannie op de conferentie vertegenwoordigen. De voornaamste liberalen van Halifax zijn voornemens den heer Stansfeld te noodigen op een feest en hem als blijk van achting een gepast geschenk ter waarde van 200 guin- jes aantebieden. Te Paderborn werd den 13den dezer een 75jarige dienst maagd ter aarde besteld, die gedurende 56 jaren onafge broken bij een en dezelfde familie gediend had. ofYITTk^LTIBI) W 8»1 Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 21sten April 1864, 's namiddags ten 2 uur. Onderwerpen1°. Benoeming van een ijkmeester van het botervaatwerk. 2°. Benoeming van een adsistent-commies- portier bij de plaatselijke balastingen. 3°. Benoeming van een adsistent-commies-roeijer bij de plaatselijke belastingen. 4°. Voordragt omtrent de oprigting eener hoogere burger school met vijfjarigen cursus. 5°. Voordragt betreffende de herstelling aan de Mare-kerk. 6°. Adres van J. Kneppelhout, tot het in eigendom bekomen van een stukje gemeentegronds aan de Langebrug. 7°. Adres van P. Kooreman Pz„ tot het in eigendom bekomen van een open erf in de Looier straat. 8°. Adres van J. J. Brandhoff Isselmantot het in huur bekomen van een lokaal in het St. Catharina gasthuis. 9°. Adres van P. van der Meer en H. van Cazant, om het gebruik van grondenwaarop de molen de Eendragt en aanhoorigheden zijn gebouwd. 10°. Adres van P. Dieben, tot het leggen van een spoeltrap in den singel tusschen de Hoogewoerds- en Koepoorten. 11°. Adres van D. de Haan, tot het leggen van een duiker door de Clarensteeg. 12°. Adres van A. de Groot, tot het in eigendom bekomen van gemeentegrond aan het Utrechtsche veer. 13°. Suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving, over 1863, van het H. G. of armen wees- en kinderhuis. op voordeelige voorwaarden, tegen 1° Mei, GEHUWDE LIEDEN, P. G., zonder kinderende vrouw bekwaam als keukenmeid de man voor huiswerk. Brieven francoonder letter Z. Bureau Dagblad. Er wordt gevraagd een eersten KNECHTin allen deelen met het bloembollenvak grondig bekend. Zijdie reeds vroeger als MEESTERKNECHT gediend hebben en buitendien met het snoeijen en binden van vruchtboomen bekend zijn, zullen bijzonder in aan merking komen. Men adressere zich, met franco brieven onder No. 9 aan het Bureau Leidsch Dagblad. Een STEENBAKKEK en een PAN- NENBAKKERdat werk in alle deelen grondig verstaande en in staat zich met de geheele leiding der werkzaamheden te belastenongehuwd en genegen in zoo danige betrekking te tredentegen voor deelige conditie, melden zich aan met franco brieven, onder letters V. X. aan het Bureau van dit Blad. Wij bevelen aan onze lezersdie aan chronische ziekten lijden bijzonder aan, het electro-voltaïsch middel, dat zonder hinder te ver oorzaken wordt gedragen, zeer gemakkelijk onder alle soorten van kleedingstukken kan worden verborgen en bij de gewone werkzaamhe den geen beletsel veroorzaakt. Het gebruik is zonder gevaar en ver oorzaakt geen pijn of hindernis. De gunstige uitwerkingdaarvan sedert 5 jaren in Frankrijk verkre gen, staaft op eene onwedersprekelijke wijze zijn nut. (De hierachter geplaatste advertentie behelst daaromtrent nadere inlichtingen.)

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2