N°. 1278. Woensdag 20 April. mix!A Binneniandsch Nieuws. LEMSCH i^r'r Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Sp-x.rtretnen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 li. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17, over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks- Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalds tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie nan. Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van II 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect i% te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en vau 3—6 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dageiij'.-t van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 iiir. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den generaal-majoor F. van Heurn chef van het bureau der genie bij het Departement van Oor log pensioen verleend van f 2400 's jaarsdien heer HD. dank betuigd voor de langdurige en goede door hem bewe zen dienstenen hem benoemd tot kommandeur der orde van den Nederl. Leeuw. Z, M. heeft het officierskruis der Luxemburgsche orde van de Eikenkroon geschonken aan den Pruissischen kapitein Melchior, komm. eener compagnie van het Brandenburgsche reg. fuseliers N°. 35. - Z. M. heeft bij het korps ingenieurs, mineurs en sa- peurs benoemd, tot gen.-maj. en tevens chef van het bureau der genie bij het Depart, van Oorlogden kol. G. A. van Kerkwijk, van het korps, thans insp. in de 1ste insp. van fortificatiëntot kol. en insp. in de 1ste insp. van fortifica tiën den luit.-kol. W. S. van der Hart-Beekvan het korps; tot kol. en insp. in de 2de 'insp. van fortificatiën, HD. adj. in buitengewone dienst den luit.-kol. M. D. graaf van Lim burg Stirum, van het korps, thans reeds met die functiën belast; tot luit.-kol., den maj. M. J. de Bruijnvan het corps; tot maj. de kap. der 1ste kl. Jhr. J. F. van Thije Hannes, S. H. Mossel en H. Welsinkallen van het korps; tot kap. van de 3de kl., de 1ste luits. J. Kalff, Jhr. L. J. van Teylingenwerkzaam bij de Kon. Mil. Akademie, en W. F. Koster, werkz. bij het Depart, van Oorlogallen van het korps; tot lsten luif., de 2de luits.'W. RooseboomJ. H. de Ridder en J. J. Brouwer, allen van het korps. Z. M. heeft benoemd tot komm. van het bat. mineurs en sapeursden luit.-kol. P. F. H. Masheck van het korps en aan den kolonel J. H. L. Rijsterborghkomm. van het bat. mineurs en sapeurs, op verzoek, non-activiteitstractement verleend in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. Z. M. heeft den kol. J. W. Copes van Hasselt, comm. van het 4de reg. drag., pensioen verleend van f 1800 's jaars en bij het wapen der kav. benoemdbij den staf van het wapen, tot maj., den ritm. 1ste kl. H. E. de Bruyn van het 2de reg. drag.; bij het 2de reg. drag., tot ritm. 3de kl. den lsten luit. L- de Perponchervan het korps; tot lsten luit., den 2den luit. H. P. C. de Pauw Gerlingsvan het korps; bij het 2de. reg. drag,, tot maj., den ritm. 1ste kl. Jhr. W. F. Tiudal, van het korps; tot ritm. 3de kl., den lsten luit. J. H. Roosmale Nepveu, van het 4de reg. drag.; bij het 4de reg. drag, tot kol. en komm. van het corps, den luit.-kol. P. A. J. H. Boreel de Mauregnault, van het 5de reg. drag.; tot lsten luit., den 2den luit. W. Voorbeytel van het korps; bij het 5de reg. drag., tot luit.- kol. den majoor A. P. H. Boellaard van het 3de regement dragonders. Bij Zr. Ms. besluit zijn de luits. t/z. 2de kl. G. M. Schuurman, J. C. Egter, beide in Oost-Indië, en Jhr. G. M. Tindal, op verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen, de beide eerstgenoemden met den laatsten der maand waarin dat besluit ter hunner kennis zal worden gebragt en laatst genoemde met ultimo dezer. Z. M. heeft bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt benoemd tot officier van gezondheid van de 2de kl. den officier van gezondheid van de 3de kl. J. G. Brunsvan gemeld personeelthans dienstd. bij het 4de regement dragonders. Uit een door het departement van Finantiën open baar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de 3 eerste maanden van 1864, blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 15,839,533,41s tegen f 14,841,413,49 in hetzelfde tijdvak van 1863. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot nadere regeling van het tijdstip waarop de nieuwe rech terlijke inrigting zal in werking treden. Dit tijdstip wordt voorgesteld op 1 September 1866 of vroeger. Uit een goede bron verneemt men, dat te Tilburg, provincie Noordbrabant, in het paleis van wijlen Z. M. Wil lem II, een rijks hoogere burgerschool met Sjarigen cursus zal worden gevestigd. De heer T. J. Stieltjesontslagen adviseur bij het Mi nisterie van Koloniënheeft het 4de stuk van Gegevens om trent de zaak der spoorwegen op Java uitgegeven, behel zende een beschouwing van de Memorie van 28 Augustus 1862 van den Gouverneur-Generaal, baron Sloet van de Beelein het licht der waarheid terwijl spoedig volgen zal een 5de stuk, overzigt van hetgeen met de spoorwegen op Midden-Java is voorgevallen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te's Hage zal Woensdag worden opgevoerd de opera comique Haydée ou le Secret, met medewerking van Mr, Roger, eerste tenor

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1