VERLOTING BURGER-MEISJE LOTERIJ Z0ID1R NIETEN, Studententypen en Studentenleven Advertentiën. EMSER PASTILLEN, ten behoeve der Leidsche Breischolen. beide zonen. De optogt van al de verschillende corporatiën, matigheidsgenootschappen, vrijmetselaren en andere ligcha- menhad zich inmiddeU voor het station in geregelde volg orde geplaatst, en begon nu langzamerhand opterukken. De koddige costumen van sommige dier corporatiën verschaften het publiek niet weinig yermaak en gaven aanleiding tot allerlei kwinkslagen van de Engelsche gamins, die natuur lijk bij dergelijke gelegenheden vrij sterk vertegenwoordigd zijn. Ofschoon de comité's hadden besloten in hunne adres sen alle zinspeling op Venetie en Rome wegtelatenzag men in de vlaggen der arbeidslieden allerlei revolutionnaire deviezen prijken, zooals o. a. //Vrijheid voor Italië," //Rome of de doodenz. De optogt trok geregeld voorwaarts doch voor het rijtuig waarin Garibaldi met zijn gevolg ge- zetenen waren, was het een volstrekte onmogelijkheid den stoet te volgen. Zoodra het opgewonden publiek den gene raal in het oog kreeg, ging uit duizende monden een hoera op, dat sterker klonk dan het lossen van een geheele bat- terrij kanonnen. Het enthousiasme van het volk rees toen ten toppunt. Gelijk wilden, bestormde men het rijtuig van den generaal en men scheen ieder oogenblik den geheelen stoet te zullen verpletteren. De Italiaansche held, door al die geestdrift en door al die eerbewijzen niet het minst ont zet, bleef met zijn karakterestieke kalmte bedaard op zijn plaats en deed niets anders dan onophoudelijk buigensa lueren met zijn hand en glimlagchen tegen de dames, die hem even krachtig als de heereu toejuichten en met hare zakdoeken wuifden. Te Londen heeft zich een nieuwe maatschappij gevormd voor een Europeschen centraal-spoorwegwaardoor men de Oost-Indische landmail den kortsten weg wil verschaffen door haar aantesluiten aan de in het Noorden en Zuiden der Alpen gelegene of nog aanteleggen lijnen. -Bij een 11. Vrijdag ochtend te Limerick in Ierland uitgebarsten brand hebben de bewoner met zijn vrouwhun schoonvader en vier kinderen den dood in de vlammen gevonden. OFFICIEEL NIEUWS. - Burgerlijke Stand van Leiden, van 7 tot en met IS April 1864. Bevallens W. Schouten, geb. Gadilla, Z. - A. Kra mer Z. - C. Honsbeekgeb. EderzeelZ. - W. C. van Kerk hof, geb. van der Zon, Z. - J. E. Hakkaart, geb. Theys, D. - J. M. C. Goddijn, geb. Colla, Z. - M. van der Horst, geb. Pont, D. - C. Selier, geb. Noest, D. - M. Teske geb. van LeeuwenD. - A. M. Berreegeb. BredeveldZ. - J. den Hoed, geb. van den Burg, Z. - J. M. van Stra len Z. - A. M. Versluis, geb. Stumpf, D. - M. Verlind, geb. Kortijn, D. - T. S. Maas, geb. Wolff, D. - H. Klui vers, geb. Meijjers, D. - K, de Haas, geb. VeereD. - F. van den Dopgeb. van KempenD. - L. van den Berg geb. Molenaar, D. - J. S. van Es, geb. Servaas, D. - A. Hartwyk, geb. Meurs, D. - C. L. van der Linde, geb. Voorhagen, Z. - J. E. van der Ven, geb. Wagner, D. - J. H. J. W. Vervoort, geb. de Wit, D. - C. van Wouw, geb. de Groot, Z. - S. A. Wytenburg, geb. Copier, D. - E. C. de Nobel, geb. van Ark, Z. - J. Tegelaar, geb. SlieringsD. Gehuwd: L. C. F. de Bruijn jm. met J. M. F. Quant jd. - J. A. Loorij jm. met J. G. Vermeij jd. - J. D. Wijman jm. met J. Hendriks jd. - L. F. S. Monde jm. met E. A. Cornelissen jd. - C. F. L. van der Woerd jm. met W. S. Nollee jd. - J. J. Biljou wedn. met C. J. Bosch jd. Overleden: J. C. Feijgen, geb. Zaalberg, 83 j. - B. Rustman 72 j. - L. van der Tuin Z. 8 m. - G. J. Schuurink Z. 1 j. ruim 5 m. - S. J. Bucaille 72 j. - S. E. B. Breebaart D. 6 w. - J. van der Linden Z. 5 w. - W. P. Marks Z. ruim 3 m. - M. J. van Nieuwkerk Z. bijna 11 m. - P. van der Woerd Z. 3 j. ruim 3 m. - F. H. M. Goethart 5 8 j. - M. Sloos, geb. van der Starre, 66 j. - C. Wetrens 66 j. - J. Ligtvoet, geb. Sardijn, 67 j. - A. A. Keulemans D. 5 w. Bevallen van een Ifochter J. M. STALLINGA Jongmans. 14 April 1864. Voor de veelvuldige bewijzen van deel neming, gedurende de ziekte en bij het overlijden zijner echtgenoote ondervon den betuigt de ondergeteekendeook namens wederzijdsche betrekkingenden hartelijksten dank. Mr. C. A. BOONACKER. Leiden, 15 April 1864. Men vraagt voor een fatsoenlijk P. G., plaatsing als kinder ju (vrouw en ter assistentie in het huishouden, of ook wel in een netten winkelBrieven franco lett. W. G. aan het Bureau van dit Blad. bijzonder heilzaam bij slijmophooping hoest, maagaandoeningen enz. zijn steeds verkrijgbaar te Amsterdam in de Hoog- duitsche Apotheek, bij J. N.WALTER EN ZOON, Heerengracht bij de Har tenstraat, L. L. 176, en ook te beko men bij G. GROOT, te Wormerveer. Zij worden slechts in verzegelde doos jes afgeleverd. Het Bestunr der Mineraal bronnen te Bad Ems, HASSLACHER. Binnen weinige maanden zal het vijfentwintig jaar zijn, dat deze scho len bestaan hebben. Het nut, dat zij in die jaren gesticht hebben en nog voortdurend stichten, is steeds blijkbaar. Ongeveer 200 kinderen van min vermogenden ontvangen daar onderwijs in het breyen, en worden tevens tot orde en vlijt aangespoord en in christelijken zin voorgegaan. Deze scholen hebben ook dit goede uitgewerktdat het breiwerkdat vroeger buiten de Stad gezonden werd, thans binnen onze Stad wordt bewerkt, het geen aan velen eenig bestaan oplevert. Dames Directrices hebben gemeend ombij gemelde gelegenheidte houden een» a Vijfenzeventig Cents het Cot, opdat door de opbrengst daarvan met de jaarlijksche bijdragendie steeds met dankbaarheid van onze Stadgenooten ontvangen wordenhet bestaan van deze inrigting meer verzekerd worde. Wij ontvingen bereids de goedkeuring van onzen geëerbiedigden Koning en mogen ons tevens verheugen in de belangstelling van eenige Vorstelijke personen(van anderen wordt die nog ingewacht) terwijl reeds velen in andere plaatsen ons hunne medewerking hebben toegezegd. Tot bevordering dezer zaak wordt de medewerking onzer Stadgenooten drin gend ingeroepen. Er zullen te dien einde lijsten van inteekening aan de wo ningen worden aangeboden, terwijl ook loten te verkrijgen zijn en prijzen worden aangenomen bij de ondergeteekenden. C. G. BODEL NIJENHUIS Brilleniurg. A. C. TICHLER Verduijn. M. POTTUM Oudshoorn. Wed. A. J. VAN OLPEN Hüijgens. J. E. M. T. EIGEMAN -— van Kempen. Leiden, 14 April 1864. Secret. A. W. SYTHOFF te Leiden heeft uitgegeven en alom verkrijgbaar gesteld 3 Oeelen. Gebonden in geheel linnen banden f 8.80.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3