N°. 1273. Donderdag 14 April. A0 18G4.V' Binnenlandscli Nieuws. -a 1 LEIDSCH »v v Deie Courant veraohjjnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGrarenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 ra. 9 u. 8 m.; naar Hsarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2$ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 'snamiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijki-Telegraaf. Dagelijks geopend van8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 unr en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft in hun rang overgeplaatst bij het regem. grenadiers en jagers de kapiteins G. B. C. Stoop van het 8steG. J. Engelen en J. J. H. G. van Wickevoort Crom- melin van het lste regement infanterie. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Tiel Mr. E. Tielenius Kruithof, thans kantonrechter te Geldermalsen. Wij vernemendat in plaats van Mr. J. Messcherl van Vollenhovendie op 10 April 11. als burgemeester van Amsterdam is afgetredenuithoofde de termijn van 6 jaren waarvoor hij benoemd wasop dien dag eindigdede te genwoordige burgemeester van HaarlemMr. C. Fockis voorgedragen. Naar wij vernemenhebben Gedep. Staten van Zuidhol- laud bezwaar gemaakt, om dé verordening goed te keuren, regelende de gemeentebelasting op de brandstoffenomdat in deze verordening alleen aan de stadsgasfabriekmet uitslui ting van alle andere gasfabrieken te 's Gravenhagevrijdom van belasting op de steenkolen was verleenden zulks een privilegie in zake van belasting daarstelt, dat in strijd is met de Grondwet. Bij gelegenheid van de vaststelling dier ver ordening is in twee zittingen van den Gemeenteraad door een der leden van die vergadering, den heer J. J. van Kerkwijk, de aandacht van den Gemeenteraad op deze zaak gevestigd^ en in overweging gegevenom het bewuste arti kel te wijzigen, daar hij vermeende, dat Gedeputeerde Sta ten die verordening zobals zij daar was voorgesteldniet zou goedkeuren. De Gemeenteraad heeft toen evenwel geen gehoor willen geven aan dat voorstelzeer benieuwd is men hoe die vergadering thans zal handelen; houdt zij vol, dan zal de verordening waarschijnlijk door Z. M. de Koning vernietigd worden. Zondag 11. bij aankomst van den middagtrein uit Ant werpen heeft men aan het kantoor van visitatie te Rosendaal op nieuw een aanhaling gedaan van Brabantsche kanten ter waarde van circa f 2400, die een dame tusschen japonnen en andere voorwerpen had ingenaaid. In de gemeente Heesch, in Noord-Brabant, is Zondag nacht de onlangs nieuw gebouwde windkorenmolen totaal af gebrand; de oorzaak was nog onbekend. De hoeveelheid haring te Edam binnengebragt was dezer dagen zoo groot, dat het tal niet meer kon gelden dan 1 of 2 cent. Nog dagelijks wordt een massa aange- bragt. Het zonderlingste is dat de visscher bij dezen ge ringen prijs nog rekening maakt. In den namiddag van den lOden dezer zag men in de gemeente Rosmalenop den hoef van den heer W., den wachthond met een bebloeden bek van het konijnenhok ko men. Vermoedende dat hij een konijn had gedood, begaf de hoevenaar zich naar het hok en vond aldaar tot zijn niet geringe verbazing 2 lijken van pasgeboren kinderen (waar schijnlijk een tweeling). Aan het eene ontbraken verschillende ledematendie men later in een daarbij gelegen sloot half verslonden heeft teruggevonden. De justitie van 's Hertogenbosch heeft zich den volgen den dag in loco begeven en een gerechtelijke instructie in gesteld. Voor eenige dagen had een verkooping plaats van roerende goederen op het nabij Schoonebeek gelegen Vlieg- huis. Onder meer zou er ook geveild worden een antieke koperen tabaksdoos. Eenige liefhebbers van dergelijke oude dingen zagen de doos onder het oude ijzerwerk liggen en beproefden haar te openen. Dit ging raoeijelijk enna de doos in handen van een neef des huizes overhandigd te heb ben brak deze haar los - en er vielen 2 bankbilletten uit elk van f 200. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Hardinxveld Us. T. J. van Stipriaan Luïscius te Oosterland. Prof. J. J. P. Valeton heeft voor het beroep als pre dikant bij de Waalsche gemeente te Groningen bedanktuit hoofde de Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaar had in de vergunning, om die bediening te vervullen, tevens als hoogleeraar in de Oostersche talen aan de Groningsche Hoogeschool. Naar wij vernemen, zal Vrijdag avond alhier een spec tacle-concert in den schouwburg plaats hebben met mede werking van den heer Roger, eersten tenor der groote opera te Parijs, zoo mede van Mile. Marianiforte chanteuse van het Koninklijk Fransch theater te 's Hageen den heer Jo~ yeux en Mile. Geslinartistes der comedie. Onder anderen zal de heer Roger zingen het groot air van Joseph A'quel plaisir d'etre soldatuit de Dame Blanche (waarin hij zoo zeer uitblinkt) en met MUé. Mariani een Duo van Guil- laume Teil.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1