Dingsdag 12 April. IV0. 1271. A0 1864. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCfl DAGBLAD. Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post f 2.SO in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Uotterdain te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 8 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdag» van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te iprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Acoijuieu dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. M. Donker, op verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester te Wormerveer. Z. M. heeft aan den heer F. W. van Bommel, op zijn verzoekeervol ontslag verleend uit zyn betrekking van directeur van het postkantoor te Dordrechtbehoudens aan spraak op pensioenvoorts benoemdtot directeur van het postk. te Dordrecht, A. Bertling, thans directeur vau het postk. te Alkmaar; te Alkmaar, D. M. L. baron Sweerts de Landasthans direct, van het postk. te Tilburgte Til burg A. M. Molhuijsenthans comm. der poster, van de 2de kl.; tot comm. der poster, van de 2de kl., A. Methorst, thans comm. van de 3de kl.; van de 3de kl., J. A. Hamel, thans sum.; tot directs, van het exped.-kant. der poster, op dsn Rijnsp., P. Tetrode, thans direct, van het postk. te Hoornvan het postk. te HoornJ. Pan thans direct, van het postk. te Zaandam; van het postk te Zaandam, B. P. W. Verweijde, thans direct, van het postk. te Hellevoetsluisvan het postk. te HellevoetsluisA. N. Weutholt, thans comm. der poster, van 2de kl.; tot comm. der poster, van de 2de kl., J. A. Z. graaf van Rechteren Limpurg, thans comm. van de 3de kl. en van.de 3de kl. A. Rijser, thans sum. Z. M. de Koning en Z. K. H. de Prins van OraDje hebben Zondag voormiddag de Godsdienstoefening in de Nieu- wekerk te Amsterdam bijgewoondonder het gehoor van Ds. T. Modderman die tot tekst zijner rede had gekozen Matth. XIII: 45 en 46. Z. M. de Koning en Z. K. H. de Prins van Oranje zijn heden Maandag middag van Amsterdam in de residen tie teruggekeerd. Z. K. H. Prins Napoleon is Zaturdag morgen te half 6 uur van Leeuwardenalwaar hij den vorigen dag over Harlingen was aangekomen, naar Heerenveen vertrokken, om de in den omtrek gelegen veenderijen te bezigtigenen vervolgens over Zwolle met den spoortrein van Hattem naar Rotterdam vertrokken, 's Avonds te half 7 uur is Z. K. H. te 's Hage aangekomen en aan het hotel van den Franschen gezant afgestapt. Zondag gebruikte Z. K. H. Prins Napoleon bij den baron Verschuur op zijn kasteel onder Haarlem een déjeu ner, van waar Z. K. H. per spoortrein naar Leiden vertrok. Z. K. H. werd alhier bij de aankomst met den spoortrein opgewacht door den burgemeester en den heer Siebold, die Z. K. H. uitnoodigde zijn kabinet te bezigtigenaan welk verzoek wer<J voldaangelijk mede het museum van oudhe den en de Akademische kruidtniu werd bezocht. Z. K. H. is per rijtuig te half 7 in de residentie aan gekomen, vergezeld door den Franschen gezant te 'sHage; HD. heeft zijn intrek genomen in het hotel van het Fran- sche gezantschapalwaar een diner van 15 couverts gereed was, waaraan de leden van het gezantschap en het gevolg van Z. K. H. hebben deelgenomen. Z. K. H., vergezeld van den Franschen gezant en het gevolg van den Prins, zijn heden Maandag morgen te 9| uur uitgereden en hebben achtereenvolgens bezocht het mu seum de Eerste Kamer van de Staten-Generaalde model kamer van het Ministerie van Marinede Koninklijke Bi bliotheek de Koninklijke Bazar, het Huis ten Bosch en Scheveningen, alwaar Z. K. H. aan het strand, waar zich de heer A. E. Maas, benoemd consulair agent van Frank rijk, bevond, uit het rijtuig is gestapt en vergezeld van den heer Maasover den straatweg van het strand naar het Gemeente-Badhuis is gewandeld; alwaar de Prins de red dingsboot, de reddingsmiddelen, het vuurpijlen-toeste^ en de verschillende soorten van vischnetten met veel belangstel ling heeft bezigtigd. De Prins heeft zich steeds met den heer Maas onderhouden en onderscheidene vragen gedaandie bewijzen dat Z. K. H. een zeer wetenschappelijk man is, die met veel kennis van zaken onderzoekt. Te 1 uur had er een déjeuner bij den Franschen gezant plaats, alwaar heden avond te 7 uur een groot diner van 25 couverts zal worden ge geven, waaraan de leden van het gezantschap en eeuige ge- noodigden zullen deelnemen. Op morgenDingsdagis het vertrek van Z. K. H. bepaald. Onder het afdrukken dezer vernemen wijdat heden Maandag avondomstreeks 7 uur op de Koornbeurs alhier een jufvrouw, door een beroerte getroffen, neergevallen en onmiddelijk daarna overleden is. Uit Utrecht schrijft menDe Akademische Bibliotheek heeft dezer dagen een hoogst belangrijke aanwinst gedaan. De zeer interessante verzameling van papieren aanteekenin- gen, manuskripten enz., nagelaten door den hoogleeraar Ac- kersdijkdie vóór ruim anderhalf jaar overleed is door zijn weduwe aan de bibliotheek der Hoogeschool aangebojj

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1