N°. 1269. Zaturdag 9 April. A". 1.SL4. 4 LEIDSCH DAIiBLAD. ;)e*e Courant verscbjjnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in Je drie maanden. Afzonderlijke Nom- uaers Vijf Cents. Prijs der Advertentién 1-6 regels f 0.75, Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. .puuiiroiusu vau Leiden naar (iravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 in 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar llaarieru en Amsterdam te 8 u. 46 ui.; 11 n. 46 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van beiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overine dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt; naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Hieuivstraat'smorgeus te 8 u. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 's avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur'sav. Sooorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. Thesaurie, dagelijks vau 102 uur. - Üe Gemeente- Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'a morgens 12 -1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 -1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Binnenlandscii Nieuws. Z. M. heeft benoemd bij den prov. staf tot luit.-kol. den majoor C. A. Langguth prov. adj. in Zeeland bij den plaatsel. staf tot kolonel en plaatselijk kommand, der 2de kl. te Nijmegen, den luit.-kol. H. F. N. de Ronde, thans op non-activiteit; tot luit.-kol. en plaatselijk kommand, der 2de kl. te 's Hertogenbosch den majoor J. P. Doelenmede thans op non-activiteittot maj. en plaatselijk komm. 3de kl. aan den Helder, den kap. 1ste kl. A. L. van Loonvan het regement grenadiers en jagers; bij het wapen der inf. lste reg., tot majoor den kap. 1ste kl. W. H. Maclaine van het 2de reg., en tot lste luits., de 2de luits. H. D. A. Götz en A. P. Klercq beiden van het korps; 2de reg., tot kap. 3de kl., den lsten luit.-adj, F. J. Beltrani, van het korp9; 3de reg., tot maj., den kap. lste kl. W. F. Ie Maitre van het reg. grenadiers en jagers; 4de reg., toi kap. 3de kl. den l9ten luit. M. L. Burgdorffer, van het instr.-bat.; 5de reg., tot maj., den kap. lste kl. W. von Wrangel auf Lindenberg, van het regem. grenadiers en jagers; tot kap. 3de kl. den lsten luit. A. A. J. Nijland van het lste reg. en tot lsten luit. den 2den luit. C. J. Koolhaas, van het korps; 6de reg., tot maj. de kapits. lste kl. J. W. G. Pelt- zer en W. de Jongh, eerstgen. van het 5de en laatstgem. van het 4de reg.; tot kap. 3de kl. den laten luit.-adj. H. Sasburg en tot lsten luit. den 2den luit. J. N. Roelants, beiden van het korps, 7de reg., tot lsten luit. den 2den luit. L. Berkhout van het korps; 8ste reg., tot luit.-kol. den maj. A. W. H. Toewater, van het 6de reg.; tot. kap. 3de kl. de lste luit.-adj. J. F. L. Neetesonvan het lste, en E. L. J. van Dijk van het 7de reg., en tot lsten luit. den 2den luit. H. P. Cato van der Teen van het korps, bij het algemeen depot van discipline, tot luit.-kol. en kommand, van het korps, den majoor A. P. Miltenburg, vau het 5de regement. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der art. te be noemen bij den 9taf van het wapen tot kap. den Lsten luit. IJ. Buttinger, magazijnm. der art. van de 2de kl. te Delf zijl; bij het lste reg. vest.-art., tot lsten luit. den 2den luit. L. Zegers Veeckensvan het korps; bij het 2de reg. vest.-art.. tot kap. 3de kl. den lsten luit. K. L. van der Heyden van het korpsen op non-activiteit te stellen den kap. W. H. Dijckmeestervau het 2de reg. vest.-art., en zulks in afwachting dat omtrent hem nader zal worden be schikt. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. eu acc. te Reek c. a. de heer J. A. Vlug, eervol outslageu meter-taxateur van den turf op wachtgeld te Gramsbergen en den controleur der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. H. E. Anting verplaatst van Oirschot naar Gulpen. Men meldt uit Amsterdam dd. 7 dezer het volgende Z. K. H. de Prins van Oranje heeft heden morgen een bezoek aan de ambachtsschool in de Gravenstraat gebragt, waar hij echter slechts kort vertoefdedaar Z. K. H. het berigt ontving, dat Z. Keiz. H. Prins Napoleon op het Pa leis was aangekomen. Laatstgenoemde was met 2 hofrijtui- gen uit Brack's Doeleu afgehaald om aan een dejeuner met Z. M. en den Kroonprins deeltenemen. Gisteren heeft Prins Napoleon een .bezoek gebragt aan de Oude- en Nieuwekerk en het Trippenhuis, Artis eu het Pa leis van Volksvlijt. Waarschijnlijk zal Z. K. H. morgen de Landswerf bezoeken. Heden namiddag is er groot diner ten hovewaartoe de civiele en militaire autoriteiten leden van den Gemeenteraad de rechterlijke magt enz. zijn uitgenoodigd. Z. M. zal Zaturdag het Willemshuis bezoeken en Zondag na de godsdienstoefening in de Nieuwekerk te hebben bijgewoond zich naar Artis begeven. Donderdag morgen is het keizerlijk stoomjagt Prince Jérome aan de Willemskade te Rotterdam voor den wal ko men liggen. Omtrent de komst van den Prins aldaar is nog niets met zekerheid bekend. De Prins zal, naar men verneemt, ook de Noordelijke provinciën bezoeken. De Minister van Binnenl. Zaken heeft zwarigheid ge maakt, om het besluit van den door den Gemeenteraad van Delftshaven vastgestelde belasting op het gemaal ter bekrach tiging aan Z. M. voortedragen. Men kan met zekerheid melden dat de heer Geert- sema, nieuw benoemd lid van de Eerste Kamer, die zich over deze benoeming wenschte te bedenken deze thans heeft aangenomen. Men verzekert, dat de hervatting van de werkzaam heden der Tweede Kamer, op Dingsdag, 19 dezer, bepaald blijft. Tot hiertoe is de oproeping echter nog niet geschied. Door den krijgsraad aan boord vau Zr. Ms. wa#Hl> TèL -"Tv-; We - Mï Vjfti 1 V'- 3

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1