i\°. ms. A°. 1Sti4. LEIDSCH DAGBLAD. i)e*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Fieiden f 1.96, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijk» Nora- i-fl-rs Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-C regels 0.75. l'-dere regel meer 12»- (lts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 in.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuw9traat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'aavouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddag9. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 vau elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-TelegraaF dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Aooijnseu dagelijks van 91 nur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de HypotheUeu eu bet Kadaster, van 9 4 nur. Bnmeiiianüsch iNieuwh. Naar wij vernemen, heeft het Z. M. den Koning be haagd, om van den heer H. A. M. Roelantsboekdrukker en uitgever te Schiedamde opdragt aantenemen der volks uitgave van Joost van Vondel's volledige dichtwerken. De Minister van Marine, vergezeld van den heer Turk, directeur van den scheepsbouwis van 's Hage naar Rotter dam eu van daar verder per stoomboot de Batavier naar Londen vertrokken. Zijne Excellentie wordt den 19den dezer terug verwacht. Heden Donderdag heeft aan het Ministerie van Ma- riue de aanbesteding plaats gehad van het maken van een ijzeren zeekaap en het stellen van dezelve op het eiland Rottumeroogalles met aankleve van dien. Daarvoor waren zes inschrijvnigs-billetten ingekomen. De minste inschrijver was de firma Schretlen en Co. alhier, voor de som van f 4684. Op last van het Departement van Oorlog zal aan de bij de verschillende corpsen des legers dienende Israëlitische militairen verlof worden toegestaan ten einde het aanstaande Paaschfeest ten hunnent te kunnen vieren. Men verneemt, dat door de heeren G. Montauban van Swijndregt en W. J. C. van Hasselt concessie is aangevraagd voor een paarden-spoorweg Amerikaausche railroute) van Tiel naar Culemborg. Dingsdag namiddag omstreeks 1 uur kwam te Alk maar van het Nieuwediep aan Z. K. H. Prins Napoleon vergezeld van 3 heeren en 1 lakei. Z. K. H. stapte af aan het hotel de Toelast, waar zich de burgemeester bij hem vervoegdeonder wiens geleide hij het stadhuisde groote kerk en een der binnen de stad gelegen boerderijen bezocht. Tegen 3 uur vertrok de Prins, op zijn verlangen in een open rijtuig naar Haarlem. Dingsdag namiddag te ruim 5 uur kwam te Haarlem aan het stationsgebouw aan Z. K. H. Prins Napoleon ko mende van het Nieuwediep. Z. K. H. heeft zich per spoor trein van 5 uur 5 0 min. naar Amsterdam begeven. Eenige hoofd-officieren van het garnizoen aldaar zijn den Prins te gemoet gereden. Z. K. H. Prins Napoleon wordt spoedig, waarschijn lijk heden van Amsterdam te 's Hage verwacht. Meu verzekert, dat voor de betrekking van hoogleeraar in de staatswetenschappen aan het Athenaeum Iliustre te Amsteidam hoogleeraar ter vervanging van Prof. Buys, benoemd tot te Leidenin aanmerking zou komen de heer Mr. W. R. Boer, wethouder te Utrecht. Er wordt gemelddat onder de geredde schilderijen uit den brand in het museum Boymans zich ook bevoud «de Monniken," van A. Schmidt. Op Maandag 4 dezer is in het locaal der Koninklijke Akademie van beeldende kunsten te Amsterdam een verga dering gehouden van de commissie tot voorbereiding der stichting van het Museum Koning Willem de Eerste. Aldaar is ter tafel gebragt en door de commissie bekrachtigd het rapport der jury benoemd ter beoordeeling der 21 plannen, welke waren ingekomen en toegelaten tot mededinging in den uitgeschreven wedstrijd. Uit dat rapport bleekdathoe vele verdienstelijke ontwerpen er ook zijn ingediend, er geen enkel onder voorkomt, dat aan al de bepalingen van het in der tijd openbaar gemaakte programma voldoet. Het eene ont werp had dezehet andere geene paragraaf buiten aanmer king gelaten. Daar echter de prijs van 1500 en de premie van f 300 waren uitgeloofd voor het (betrekkelijk) //best ge keurde ontwerp" en voor dat naast in verdienste komende aan het hoogst bekroonde" heeft de meerderheid der jury geoordeeld 2 plannen als zoodanig te mogen aanwijzen en wel voor den prijs van f 15 00 het ontwerp gemerkt: Wo die Bildung ist auch die Kunst zu Hauseen voor de pre mie van f 300 een der ontwerpen gemerkt; Toute forme qui n'est pas indiquée par la structuredoit être repousséena melijk ontwerp in Nederlandschen renaissancestijl, van 1600, gemt. A. Bij de opening der naambriefjes werden als makers van het eerstgenoemde plan bekend; Prof. Ludwig Lange, te Munchenen zijn zoonde heer Emil Langearchitect al daar, terwijl maker van het tweede bleek te zijn onze land genoot, de heer P. J. H. Cuypers te Roermoud. Als hoogst loffelijke melding verdienend werden daarna genoemd de ontwerpen gemerkt: Concordia res parvae cres- cunt, Travailler c'est vivre en-Rembrandt. Aan de makers van deze plannen zal verlof worden gevraagd hunne naam briefjes te openen, ten einde hun de verdiende hulde te kun nen brengen. Met lof voor de inrigting van het plan werden eindelijk nog onderscheiden de ontwerpen gemerkt: Strebey, en Oranje boven.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1