IV0. 1267. Donderdag 7 April. A°. 1N64. Binnenlandse!) Nieuws. ILEEDSCH litfilLAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regeljneer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. 1 Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandaü ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de ZoDdag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 'a namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's uamiddaga te 3 u. 45 m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iodisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-TelegraaF. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en ffethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur eu vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den 2den luit. C. F. Weaterburger, van het 1ste reg. inf., op zijn verzoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. Heden Woensdag namiddag te lj uur is Z. M. de Koning en Z. "K. H. de Prins van Oranje, benevens HD. gevolg, met een extra-spoortrein uit de residentie naar Am sterdam vertrokken. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is heden Woensdag o. a. behandeld de vol gende zaakeen beroep van Regenten van het Heiligen Geest- of armen wees- en kinderhuis, tegen een beschikking van Gedep. Staten van Zuid-Holland, waarbij aan den heer T. H. van 't Hooftte Leiden vergunning is verleend om in zijn fabriek aan den Ouden Rijn een stoommachine te plaatsen. Rapporteur, de Staatsraad de Vries. In die zaak is de belanghebbende zelf opgetreden. B(j de herstemming voor een lid van de Tweede Ka mer in het hoofdkiesdistrict Zwollein plaat» van wijlen den heer Mr. G. A. de Meester, zijn uitgebragt 1709 stem men. De uitslag was, dat er 978 stemmen ziju uitgebragt op den heer Mr. G. A. IJssel de Schepper, lid van de Provinciale Staten van Overijssel, en 711 stemmen op den heer Mr. H. J. A. Raedt van Oldenbarnevelt, subsituul- officier van justitie te 's Gravenhageterwijl er 20 blanco briefjes in de bus werden gevonden. Derhalve is Mr. G. A. IJssel de Schepper tot lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-generaal benoemd. Het bevestigt zichdat de heer Mr. van Wintersho- ven bij de aanstaande algemeene verkiezingen voor de Tweede Kamer niet meer verlangt in aanmerking te komen. In zijn plaats zal Jhr. van der Maesen de Sombreff, afgetreden Minister van Buiteniandsche zaken, als kandidaat worden voorgesteld. De audiëntie van den Minister van Marine zal den Ssten dezer niet plaats hebben. Uit de door den Raad der gemeente Groningen op gemaakte voordragt is door den Minister van Binnenland- sche Zaken tot 3deh praeceptor aan het Gymnasium aldaar benoemd de heer L. Beyns, doctor in de letteren en docent aan het Gymnasium te Haarlem. -Maaudag avond te half 7 uur is te Nieuwediep ter reede gekomen het Fransche stoomschip Jeróme Napoleon commandant du Buissonkomende van Antwerpenen aan boord hebbende Z. K. H. Prins Napoleon. De directeur en commandant der marine heeft dadelijk bij den Prins zijne opwachting gemaakt, en Dingsdag morgen hebben de ver schillende militaire autoriteiten den Prins gecomplimenteerd. Naar men uit Dordrecht meldt, werd de Prins ook al daar verwacht. Er was last gegevenom bij zijn komst de gebruikelijke formaliteiten in acht te nemen. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Hage van Dingsdag is beraadslaagd over het praeadvies van burgemees ter en wethouders over het verzoek van den heer Goldschmid tot aankoop van het Gemeente-badhuis te Scheveningen voor een som van f 200,000. Het praeadviesstrekkende tot af wijzing van dit verzoekwerd aangenomeu met algemeene stemmen, op ééne na (die van den heer Maas) Verschil lende sprekers hebbenin den loop der breedvoerige be raadslagingen verklaard, dat zij niet afkeerig zouden ziju van een verkoop van bedoeld badhuis, of van een exploi tatie door particulierenmaar op voordeeliger voorwaarden voor de gemeente. Bij de op heden Woensdag aan het Ministerie van Marine plaats gehad hebbende aanbesteding van verschillende artikelenbij de directiën der marine te Vlissingen en te Amsterdam benoodigdwaren o. a. minste inschrijvers, van Leiden: vlaggendoek, Hartrop voor f 1558,22 lakens, Sehel- tema voor 261,23 en verwwaren Noortveen voor f 3171,31. Door HH. curatoren der Utrechtsche Hoogeschool is op voorstel der theologische faculteit bepaald dat voortaan het eerste gedeelte van het doctoraal-examen in de Godge leerdheid zal worden afgenomen in de Hollandsche taal. Binnen een 10 a 12tal dagen zullen de nieuwe en fraaije stationsgebouwen van den centraalspoorweg te Amers foort, Nijkerk, Harderwijk, enz., worden betrokken. Het koninklijk instituut voor de taal-, land- en vol kenkunde van Nederl. Indië heeft dezer dagen tot leden be noemd de HH. H. W. von Oven en A. S. Fransen van de Putte te 's Gravenhageen de HH. O. van Rees, lid van den Raad van Indië, A. B. J. van Wattendorff, algemeen secretaris der Iudische regering, H. D. Bruyn directeur der openbare werken in Nederl. Indië, J. F. R. S. van den Bos sche, gouverneur'ter Westkust van Sumatra, H. M. Andrée Wiltens, gouverneur der Molukken, Jhr. Th. van Capelle, 5

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1