BIJBELLEZING LA CONSOLATION, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. VEREENIG ING Christelijke Belangen. M De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 46°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 40°. Dingadag morgen te 5 uur 3 9°, te 8 uur 42°, 's middags te 12 uur 49°, 's namiddags te 4 uur 46°, Sedert Woensdag 1!. schijnt zich een gunstige wen ding tot beterschap in den toestand van den Koning van Wurtemberg te vertoonen. Op last van den Keizer van Oostenrijk worden in de kazernenin verhouding tot de grootte dier gebouwen ba den ingerigt, ten einde aan de militairen ook des winters ge legenheid te verschaffen om zich te baden. De Keizer van Frankrijk doet zich door zijn gezant te Rome, graaf de Sartiges, tweemaal daags telegraphische berigten omtrent den toestand van den Paus zénden. Vol gens de Zaturdag 11. te Parijs ontvangen tijdingen is nog alle hoop op het behoud van het leven van Pius IX niet verloren, maar zijn toestand is toch zeer bedenkelijk. Volgens een te Parijs vrij algemeen verbreid gerucht, is men het reeds eens geworden over dengeen die den Paus ingeval van zijn overlijdenzal opvolgen. Volgens een statistieke opgave, verschaffen de verschil lende wijzigingen in den aanleg van Parijsthans aan meer dan honderd duizend werklieden arbeid. Een ernstig ongeval heeft het leven van den Italiaan - schen gezant te Parijs, 11. Vrijdag in gevaar gebragt. Een burger rijtuig is in de Champs Elysées tegen dat van den heer Nigra aangeredende koetsier en de lakei van deze zijn ernstig gewond; de gezant is nog in tijds uit zijn rij tuig gesprongen en er met den schrik afgekomen. De heer Armandde held van het al te beruchte pro ces, verkoopt al zijn vaste bezittingen en gaat zich met der woon te Parijs vestigen. Bij de jongste exercitiën der vrijwilligers op de Far- leyheide nabij Londenis de predikant F. C. Beresford Earle die met zoo vele duizende personen naar dit grootsche schouw spel was heengelokt, het ongeluk overkomen, dat hij door een laadstok die bij ongeluk in den loop van een der ge weren was blijven steken, zoo werd getroffen dat hij kort daarna den geest gaf. - Het bevestigt zichdat de komst van Garibaldi in Eugeland de moeijelijkheden verhoogt, waarin het Britsche gouvernement zich geplaatst ziet. Men verzekert ten stelligste dat lord Palmerstondie dat alles voorzien had een poging heeft beproefd bij het Italiaansche gouvernement, ten einde van hetzelve te verwervendat het de reis van Garibald zou beletten. Die poging heeft natuurlijk schipbreuk geleden op de onmagt van Victor Emanuel om den held van Ca- prera gevangen te houden. Zondag werd Garibaldi te Southampton verwacht. Ver schillende deputatiën zouden hem ontvangen., ook is het pro gramma publiek gemaakt volgens hetwelk men hem te Lon den zal ontvangen. De hertog van Sutherland, een der rijkste Engelsche grondeigenarenheeft aan den held eeu uitnoo- diging gerigtwelke hem aan boord van de Ripon moet worden ter hand gesteld. Naar men verneemt, zullen de ste den Glasgow Dundee en Edinburg pogingen aanwenden om hem eer binnen hare vesten te mogen bewijzen. Den lsten April hielden al de voorname Italiaansche kooplieden te Londen een meeting in de London Tavern tot het vaststellen van een adres van begroeting bij Gari baldi's aankomst aldaar. De redactie van dit adres, opge maakt ffoor den heer Negretti, gaf in die vergadering tot zeer warme discussiën aanleiding. Daarin werd namelijk ge sproken over Venetie en Rome, waarbij Garibaldi ten sterkste werd aangespoordom zich aan het hoofd te stellen van een beweging van beider aanhechting bij Italië. De verga dering kwam echter tot het besluit om dit te veranderen en Garibaldi alleen uittenoodigen om medetewerken tot de bevordering van Italie's eenheid in het algemeen zonder eenige zinspeling op bepaalde staten. Nadat het adres aldus was geweigerdwerd het met eenparige stemmen aangeno men. Er had voorts in de vergadering nog een lange dis cussie plaats over de wenschelijkheid om de namen van Rome en Venetie te doen prijken op de vlaggen en banieren die de Italianen gedurende het verblijf van den generaal zou den gebruiken. Sommigen waren er voor, terwijl andereer tegen opkwamen en op raad van den heer Negretti besloot men eindelijk geen andere vlag dan de nationale vlag van Italië te gebruiken. Er werd eindelijk nog beslotenonmid dellijk een inschrijving te openen tot aankoop van geweren, die men Garibaldi zou aanbieden. Heden overleed tot mijne diepe droef heid, in deu ouderdom van 32 jaren, mijne geliefde echtgenoote CORNELIA CLASINA FANGMAN, mij uit een ge lukkig huwelijk van bijna vijf jaren een tweetal zeer jonge Kinderen achterlatende. Mr. C. A. BOONACKER. Leiden, 2 April 1864. Op nieuw ontvangen een lading GAZ-COKE. Zijn dagelijks te bekomen bij Pu. VAN DER HEYDEN in de Kraaijerstraat bij de Hoogewoerd. door den Heer T. M. LOOJI4IV, van Amsterdam op DONDERDAG, 7 April 1864 des avonds ten half acht ure. ZAAL. Noordeinde, Sigaren-Fabriek, 3de BaansteegUtrecht. Verkrijgbaar a contant de volgende soorten SIGAREN, tegen bygestelde prijzen: planteurs f 160; la ville d'Utrecht f 60 en f 70; regalia's a ƒ50; echte manilla pointues a 45; id. cortadu.s A. A. f 47 la thenesia N°^ 1 (havana) f 30; id. N°. 2 f 3 5 justicia a f 28 heliotropiums renumel mo del a 25; gewoon model a f 24 Penetella's f 25; laura's renc. mod. f 24, dun en klein model f 22; gewoon regalia mod. f 17; benevens 78 van ver schillende soorten van f 8.50 tot f 16. Monsters verkrijgbaar in T'ïï kistjes of per bos van 25 stuks. Per 1000 stuks worden dezelve franco per rijn- en centraal-spoorweg verzonden. Brieven en gelden franco. PIANOMUZIEK Op nieuw uitgekomen en verkrijgbaar bij alle Muziekhandelaren N°. 25 Deux Recreationsa 80 ets.; N°. 26 Valse facile, a 50 ets, door C. VAN TAL, te Utrecht, zoo ook de volgende, Fantaisies et Romances sans Paroles, N°. 1 L'Amabilité 50 ct. No. 13 The Departure 50 c 2 L'Absence 50 ii 14 La Serenade 80 u 3 La Solitude 50 II n 15 Valse de Jacqueline 50 4 Le Retour 50 II n 16 Pensez a Moi 50 5 Valse de Betsy 50 n 17 50 6 Les Adieux 50 II n 18 L'Amicizia 80 7 L'Espérance 50 II li 19 Un Thé Dansant 80 8 Remember Him 50 1/ ii 20 Feestmarsch Willem III. 50 u 9 Le Contentement 80 1/ H 21 50 u 10 Souvenir 50 1/ II 22 L'Evilé 50 11 La Victoire 50 1/ II 23 Le Revoir 50 12 La Fête 50 II 24 Le Dialogue 50 P" Wordt niet in Commissie gezonden.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3