Woensdag 6 April A° 1 «64. N°. 1266. LEinSOH DASBLAD üe*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Beiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 in.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 li. 8 m.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 u.'5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) .naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 a. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks -Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'se tot 9 uur 's av. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van LI1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel,'Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. iiinneiiiundscli Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot directeur van bet postkan toor te Bolsward de heer L. C, van der Feltzthans com - mies der posterijen van de 3de klasse; tot commies der poster, van de 3de kl. de heer W. P. Alstorphius Grevelink thans sum. der posterijen. Voorts benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Waalwijk c. a. de heer J. P. Richelma, than9 ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Groenlo; en tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc., tevens entreposeur te Zutphen, de heer H. Queijsen thans ontv. der dir. bel. en acc. te Sneek. Z. M. de Koning en Z. K. H. de Prins van Oranje zullen zich Woensdag ten half 2 uur met een extra-spoor trein uit de residentie naar Amsterdam begeven. Z. K. H. Prins Napoleonis 11. Zaturdag namiddag met het Keizerlijk jacht Prince Jerome te Antwerpen aan gekomen. Paar de Prins incognito reist, had er geene offi- cieele receptie plaats. Zondag morgen i9 Z. K. H. met ge volg aan wal gekomen, heeft het Museum, den Zoölogischen Tuinde Longchamps en omstreken der stad bezigtigden is vervolgens met den spoortrein naar Rotterdam vertrokken. Het genoemde jacht zal nog 2 a 3 dagen te Antwerpen blijven en zich vervolgens naar Rotterdam begeven. De Minister van Marine heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat er dit jaar 16 jongelingen als adel borst der 3de kl. voor de zeedienst (na behoorlijk afgelegd examen) op het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord kunnen worden aangenomen. Heden Dingsdag is de buitengewone vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland door den Commissaris des Koning9 geopend en zijn allereerst als nieuw gekozen leden toegelaten en beëedigd de beeren A. E. Roest van Limburg, Mr. J. A. Vaillant, P. H. vou Lindern en J. A. Smits Nieuwerkerk. Vervolgens is het voorstel van Gedep. Staten tot bestendiging van doorvaartgelden aan de Schut sluis en de brug aan de Gouwe en den Hoogen Rijndijk nabij Alphen, gesteld in handen eener commissie. Daarna is voorlezing gedaan van de missive van Gedep. Statenbe vattende een voorstel tot beslissing der raoeijelijkhedeu ge rezen met de voormalige eigenaren van het vroeger Dag blad van Zuid-Holland en 's Gravenhage over de opname in dat blad van de officieele stukken uitgaande van de provincie. Het voorstel van Gedep. Stalen strekt in substantie1°. om te bekrachtigen de zienswijze dat de schikking van 1861 met de voormalige eigenaren van het vroegere Dagblad heeft opgehouden van kracht te zijn door de overdragt van dat Dagblad 2°. om Gedep. Staten voor zoo veel noodig mag- tiging te verleenen om eventueel iu rechten optetreden 3°. om voortaan geene bepaalde Courant aantewijzen tot het op nemen van aankondigingen maar aan Gedep. Staten overte- laten naar bevind van zaken en naar gelaug van de onder werpen daartoe de meest geschikte Courant te kiezen en 4°. om Gedep. Staten te magtigen de noodige maatregelen te nemen tot het doen drukken van het noodige getal exem plaren van het verslag der handelingen van de vergaderin gen der Prov. Staten. Dit voorstel zoo mede alle de stuk ken daartoe betrekkelijk zijn gesteld in handen eener com missie, zijnde op voorstel van den heer P. F. Hubrecht be sloten om het rapport dier commissie te doen drukken en aan de leden rond te deelen vóór de behandeling. Ten slotte is overgegaan tot benoeming van een lid der Staten om in de gevallen bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet in de ver gadering van Gedep. Staten te worden geroepen. De uitslag der verkiezing is geweest dat bij de derde stemming geko- zon is de heer A. F. L. Bichon van IJsselmonde, met 37 tegeu 25 stemmen welke op den heer S. A. van Hoogstra ten waren uitgebragt. De vergadering is daarop uiteengegaan tot hedeu over 8 dagen. Dezer dagen heeft voor het prov. gerechtshof in Zuid- Holland gediend de zaak van 3 ingezetenen uit Leiderdorp, wegens het in gemeenschappelijk overleg belemmeren van de vrijheid van bieden bij gelegenheid eener openbare verkooping. Het hof heeft heden Dingsdag, overeenkomstig het re quisitoir van het O. M., het vonnis der arrond. rechtb. te Leiden bevestigdten opzigte der twee eerste beklaagden en wat den derden beklaagde aanbelangt, dat vonnis ver nietigd en hem insgelijks veroordeeld tot een maand cellu laire gevangenisstraf en f 50 boete, even als de beide anderen. Men zal zich herinnerendat er in der tijd een rechts geding was gevoerd naar aanleiding van de afbreking van zeker huis te Rotterdam, geschied op last van het gemeente bestuur aldaar, en hetwelkmet verschillende beslissingen reeds drie instantiën had doorloopen. Als een nader"gevolg'v O

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1