N#. 1265. Dingsdag 5 April A" 1S64. Binnenlandse!] INieuws. LEÏDSC1I DAGBLAD Dexe Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maandeu. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leideu naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 rn.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarïem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) uaar Leideu, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille; 9, 16 eu 25 van elke maaud. Rijk. -Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 'a av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WeihoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdagx van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijuseu, dagelijks vau S 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—-4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft Dr. L. P. J. Snabilié, inspecteur-gene raal van de geneeskundige dienst der landmagt, benoemd tot groot-officier vau de orde der Eikenkroon. Z. M. heeft den luit.-generaal C. H. G. Steuerwald inspecteur van het wapen der artilleriebenoemd tot lid der speciale commissie van inspectie over het militaire onderwijs en zulks meer bepaaldelijk voor het wapen waartoe hij be hoort en aan H. Rekker, op verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonrechter te Middelburg. Z. K. li. Prins Napoleon is Vrijdag avond met zijn jagt te Vlissingen aangekomen. Z. K. H. reist onder den naam van graaf de Meudonheeft Zaturdag de werf te Vlis singen bezocht en is vervolgens met een gevolg van 8 per sonen naar Middelburg vertrokken en heeft aldaar de ver zameling van oudheden op het Raadhuis bezigligd, waarbij hij zich echter niet bekend maakte. In de sociëteit de Ver genoeging op de Groote Markt, waar de Prins met zijn gevolg een dejeuner gebruikte, werd hij in het introductie- boek ingeschreven onder den naam van comte de Meudon. Prins Napoleon is Zaturdag avond met een Fransch stoomjagt der marine, van Vlissingen naar Antwerpen ver trokken. De HH. Mrs. G. Matthes en A. de Vrie3, nieuw be noemde raadsheeren respectivelyk in de provinciale gerechts hoven van Zuid- en Noord-Holland hebben Vrijdag 11. voor den Hoogen Raad der Nederlanden de bij de wet gevorderde ambtseeden afgelegd. De heer Matthes is dien dag als raadsheer plegtig geïn stalleerd. Bij die installatie heeft na de rede van den voorzitter, de heer Matthes het i. oord gevoerd, terwijl de heer de Pin to als deken der orde van de advokaten den uieuw opgetreden raadsheer heeft toegesproken. De Minister van Oorlog zal op Maandag den 2 5sten dezer, in het openbaar aanbesteden de leverantie van de be- noodigde brandstoffen en kaarsen ten behoeve der militaire wachten in het geheele Rijk, en wel voor den tijd van één jaar ingaande den lsten Julij aanstaande en eindigende den 30sten Junij 1865. Naar men verneemt, is tot directeur van den Kon. Zool. Bot. tuin van acclimatatie te 's Hagebenoemd de heer Maitland, thans onder-directeur aan de Diergaarde te Am sterdam. Zaturdag is die diergaarde met 2 salamander exem plaren verrijkt. De jury van het te Amsterdam ie bouwen Museum Koning Willem I heeft hare laatste zitting gehouden, en on der de lalrijke plannen een keus gedaan. Na den afloop der zitting was er prachtig diner hij den voorzitter, den heer van Eeghen. Zondag werd de kandidaat A. Rutgers van der Loeff Jr. als herder en leeraar der Hervormde gemeente te 's Heeren- berg bevestigd door zijn vader, Ds. A. Rutgers van der Loetf van Leiden. De bevestiger en de bevestigde namen in een en dezelfde godsdienstoefening aanleiding tot hunne toe spraken uit de woorden van Paulus 1 Cor. III: 9: //Want wij zijn Gods medearbeidersGods akkerwerk, Godsgebouw zijt gij." De plegtigheid der handoplegging geschiedde na de toespraak van den vader, behalve door den bevestiger, door den consulent Ds. Immink van Zeddam en de WelEerwaarde HH. Ds. C. Krabbe van Leiden, van Griethuizen en Wit kop te ZuiphenKoolhaas en Kindermaun te Doetinchem Wijnaents te Warnsveld Snethlage te DinxperloMoorrees te Hummelo, van Sandick te ter Borg, Gulden te Didam van Zijll te Zelhem Troostenburg de Bruijn te Gendringen Francken te EttenLamping te Lobith en van Iterson te Giethoorn. Sedert eenige dagen heeft men te Arnhem een aan vang gemaakt met het uitgraven der fundamenten voor deu nieuwen schouwburg. Dit gebouw zal, geheel op zichzelveu staande, te midden van het Koningsplein geplaatst worden en belooft, naar de daarvan gemaakte schetsteekening te oor- deelen die stad tot een nieuw sieraad te zullen verstrekken. Aan de andere zijde der stad, in de nabijheid van de nu vervallen openbare begraafplaats, is men thans bezig met het leggen der fundamenten van een derde R. K. kerkgebouw, waaraan sedert geruimen tijddoor de toenemende bevol king, de behoefte zich deed gevoelen. Volgens het project, belooft ook dit gebouw de stad tot sieraad te zullen zijn. De bouwkoorts, mag men wel zeggen, blijft daar voort durend heerschen. Langs de verlengde Rhijnkade en rondom het afgesloten kerkhof ziju een tal nieuwe gebouwen binnen weinig tijds verrezen en bewoond, en thans is men ook be gonnen langs den spoorweg nabij bet hotel Bellevue ej^op-1"- den nog onbebouwden grond langs den Utrechtschen straat-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1