N'. 1264. A° 1 (S64. Binnenlaiidscli JNieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Oese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijk» Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; C u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katueufabriek en op de Nimiwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zoudagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iadiiohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 4, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegrauf. Dagelijks geopend vau 8 uur 'sin. tot 4 uur 'sav. Spoorwag-Telegraaf dagelijks vaD 8 uur 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 -l uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 3 l uur en van 3 6 uur; der In- en Citgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Zoetermeer H. J, Augustijn. Z. M. heeft aan Jhr. H. P. M. C. van Ingenop lijn verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Steenwijkerwold voorts de kapitein ter zee A. J, Voet, op zijn verzoek, met den laatsten dezer maand eervol ontheven van het bevel over bet korps mariniers en is hij, onder toekenning van den rang van schout bij nacht, met den lsten Mei aanst. ter zake van langdurige dienst, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaar- lijksch pensioen van f 1800. Wijders is het bevel over het korps mariniers, met ingang van den lsten Mei aanstop gedragen aan den kapitein ter zee H. Camp, thans non- actief. Z. M. heeft aan den heer F. A. W. Miquelhoog leeraar in de wis- en natuurkundige faculteit aan de hoo- geschool te Utrecht, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van de Noordster, hem door Z. M. den Koning van Zweden en Noorwegen geschonken. De heer Sloesener, rustend hoogleeraar der universi teit te Luikis door Z. M. benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Naar men verzekert, bestaat bij Z. Keiz. H. Prins Napoleon wel degelijk het voornemen ook Nederland te be zoeken. Reeds zijn de noodige bevelen gegeven, dat, wan neer HD. in een onzer havens mogt binnenvallenhij met de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen zal worden ontvangen. Het was Vrijdag dat Dr. L. P. J. Snabilié Inspec teur-Generaal van de Geneeskundige dienst der Landmagt zijn BOjarige militaire loopbaan mogt herdenken. Bij die ge legenheid werd door hem in het Hotel Paulez te 's Hage, een groot diner aangeboden aan zijn superieuren en vrien den, waaronder zich bevonden de Minister van Oorlog, de generaal-majoor Blanken, alsook al de generaals, die zich in de residentie bevinden. Niet weinig was de jubilaris ver rast, toen hem uit naam van Z. M. den Koning door den Minister van Oorlog het kommandeurskruis van de orde der Eikenkroon met de ster werd omhangen. Men schrijft uit Brielle, dd. 1 April: Onze stad is wederom in feestdos getooidvan alle gebouwenzoo wel openbare als particulierewappert onze geliefde driekleur en het vrolijk Carillon laat zich hooren. Is het heden niet de eerste April, de geboortedag van Neêrlands onafhankelijkheid, de dag, die met gouden lette ren schittert op 's Lands Historieblaan en voor elk rechtge aard Hollandsch hart een hooge beteekenis heeft? Moge deze dag welligt overal elders stil en onopgemerkt voorbijgaan, alsof hij geen feestdag voor het geheele Vader land ware: Brielle moet blijven herdenken het roemrijke feit, vermeld in het ons, sints onze prilste jeugd bekende versje: ii Op den eersten dag van April //Verloor Due d'Alva zijn Bril." Gedenkteekenen mogen verrijzen, standbeelden worden op- gerigt, maar geen gedenkteeken van grootscher beteekenis dan dat eenvoudig devies onder het Brielsche Wapenschild //Libertatis Primitiae." Die Eerstelingen der Vrijheid worden heden binnen Brid le's veste dankbaar en feestelijk herdacht. Door de Maatschappij ter bevordering van schilder- en teekenkunst in Friesland, gevestigd te Leeuwarden, is een eereprijs uitgeloofd in het vak van schilderkunst, bestaande in een getuigschrift en f 125, voor de zulks waardig ge keurde schilderij, geheel afgewerkt, hoog in den dag 5 5 Ned. duimen en breed 45 Ned. duimen, voorstellende: Een stadsgezigt eigenaardig gestoffeerd (bij daglicht, geen winter voorstellende). Door de goede zorgen van de Koninklijke Nederland- sche Maatschappij tot aanmoediging van den tuinbouwis heden Zaturdag in de groote zaal van den Doelen te Rot terdam de 25ste tentoonstelling van bloemen, planten enz. geopend. Prachtige collectiën planten en bloemen zijn daar op de meest smaakvolle wijze onder de leiding van den heer C. Witte, horticulanus aldaar, gearrangeerd. Bij het binnen treden der zaal blijft men reeds dadelijk van bewondering opgetogen staan over een prachtige verzameling azalea's en rhodoaendrumsomgeven door boronia'serica's, cineraria's, proteacëen enz., te midden waarvan zich majestueuse palmen verheffen waardoor een kleurenmengeling ontstaat even schoon als smaakvol; een weinig verder, te midden der zaal, is een perk coniferen en aurocalia's aangebragt, terwijl daarnevens een collectie azalea's Indicus in al haar kleurrn tert. Langs de wanden zijn verschillende s^noone—partiv

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1