Na. 1261. A° 1S64. Binnenlandse!) Nieuw s. LEIDSCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 ti. 46 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 ra.; 9 n. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteuds 4 u., de overige dagcu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijtj uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille. 9, 16 en 25 van elke maaiid. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg.Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maaudag en Donderdag te LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8l uur en van 3-6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsv. in de arr.- rechtbank te Eindhoven Jhr. Mr. H. J. L. Sas9e van IJssel t adv. aldaar en tot griffier bij het kantongerecht te Hooge- zand M. C. L. Wedemeijer te Oude Pekela; tot plaat9v. kantonrechter te Zutphen Mr. F. D. F. Luyken Glashorst, advokaat aldaar en te Wageningen W. Hoogvliet, notaris aldaar. Z. M. de Koning zal in de volgende week de hoofd stad een bezoek gevenaldaar Woensdag aankomen en eenige dagen verblijven. De Minister van Binnenl. Zaken heeft Dr. A. G. Kok benoemd tot rector aan het gymnasium te Doesborgh. Naar men van een doorgaans wel onderrigte zijde ver zekert, is door den Minister van Justitie, uit kracht van den op hem verstrekten Koninklijken last, afwijzend beschikt op het verzoek eener te Batavia opgerigte en gevestigde naam- looze vennootschap, strekkende tot het erlangen der Konink lijke bewilliging op een te Batavia met goedkeuring van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch Indië gepasseerde notarieele acte van verlenging en nieuwe vaststelling der statuten. Zijn onze inlichtingen juist, waarvoor wij meenen te kunnen instaandan berust deze beschikking alleen op de overweging, dat art. 36 van het Nederlandsche Wetboek van Koophandel in zijne werking beperkt is tot in Neder land gevestigde naamlooze vennootschappen en alzoo niet kan worden toegepast op buiten Nederland bestaande maatschap pijen. Er is door de Regering niets beslist omtrent den rechtstoestand van buitenlandsche naamlooze vennootschappen in Nederland, en het schijnt ons niet twijfelachtig, dat zoo danige beslissing alleen met rechtsgeldig gevolg gegeven kan worden door den rechter in de aan zijn oordeel onderwor pen gevallen. Die waarheid is door de Regering, naar men ons verzekert, niet uit het oog verloren, ofschoon het te- gendeel zoude moeten worden opgemaakt uit een berigt van het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage in zijn nom- mer van 24 Maart 11. Het Provinciaal gerechtshof van Noord-Holland heeft K. P. Mooy schuldig verklaard aan moedwillige brandstich ting waarbij te voorzien was, dat menschenlevens in gevaar zouden worden gebragt en hem veroordeeld tot de straffe des doods, uittevoeren binnen Alkmaar, Dingsdag werd voor het Prov. gerechtshof in Zuid- Holland het hooger beroep behandeld van een vonnis der arr.-rechtbank te Leidenwaarbij 3 ingezetenen van Leider dorp zijn veroordeeld tot cellulaire gevangenisstraf en geld boete, ter zake van het in gemeenschappelijk overleg be lemmeren der vrijheid van bieden bij gelegenheid eener open bare executoriale verkooping van meubilaire goederen van een armen arbeider, wegens verschuldigde belasting van f 5 aan het Rijk. De advokaat Mr. Levyssohn Norman wees er op dat de beklaagden vervolgd werden wegens het verrigten eener goede daad door te trachten uit medelijden met een ongelukkige geexecuteerdediens gering inboedeltje voor weinig geld terug te koopen. Hij wederlegde vervolgens al de ten laste gelegde bezwaren en drong op vrijspraak aan. De uitspraak is bepaald op aanstaanden Dingsdag. Uit Delft wordt medegedeelddat bij de commissie tot regeling van het middelbaar onderwijs zou besloten zijn een der Delftsche predikanten tot directeur der hoogere bur gerschool te benoemendie zich beijvert om spoedig den ver- eisebte» academischen graad te verkrijgen. Van het Hollandsche Veld meldt men Roelfje Lenten alhier, ruim 100 jaren oud, sedert 40 jaren weduwe, le vende in behoeftige omstandigheden, heeft ongeveer 100 nakomelingen, waaronder 40 achterkleinkinderen, die zij, een bewijs van haar sterk geheugen, allen zeer goed kent. Van hare 13 kindereu, zijn 4 in leven. Op 92jarigen ouder dom stond zij nog barrevoets in den turf te werken thans loopt zij dagelijks een uur afstand3 zonder vermoeijenis op klompen. Uit het vroeger gemelde drietal is tot predikant bij de Waalsche gemeente te Groningen beroepen Dr. J. J. P. Valeton, hoogleeraar in de faculteit der bespiegelende wijs begeerte en fraaije letteren aan de Akademie aldaar. Maandag avond had in de Hoogduitsche kerk te 's Hage een indrukwekkende plegtiglieid plaats. De heer Mr. van der Jagt zou namelijk een afscheidsrede houden bij zijn aanstaand vertrek uit het Moederland naar onze overzeesche bezittingen. Die bijeenkomst werd geopend met gebed door den baron Mackay, die in een korte voorafspraak het doel dezer verga dering mededeelde en tevens verslag uitbragt van de verrig- tingen der vereeniging gedurende het afgeloopen jaar. Daarna betrad de heer Mr. van der Jagt den catheder en ui" een doorwrochte rede de roeping en verpligting der Zende- fi

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1